На сайті
укр рус Дошка оголошень Додати оголошення

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич


Писанкарка Ірина Михалевич, дослідження та оповідки про писанки

Відома писанкарка Ірина Михалевич працює в традиційній восковій техніці без попередніх начерків олівцем, створює писанки в кольорі природніми барвниками, а також - техніці витравлювання писанок. У своїй творчості звертається до набутків художників-графіків, зокрема, співпрацює з сучасною фастівською художницею Єлізаветою Омельчук. Наразі Ірина Михалевич відтворює колекцію писанок Кіровоградщини за каталогом Кульжинського, продовжує досліження писанкарства в Україні, пише роботи, публікується, організовує виставки та майстер-класи, популяризує писанкарство в рідному місті та за його межами.

 

На відео: репортаж з обласної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського у Кропивницькому про відкриття персональної виставки писанок Ірини Михалевич.

 

* * *

 

ПРО ВІРТУАЛЬНУ ШКОЛУ ПИСАНКАРСТВА "РЯСТ"

Ви вмієте готувати рослинні відвари і вже пробуєте фарбувати ними писанки? Чудово! Виготовлення природних барвників – захопливе заняття, досвід кожного писанкаря – унікальний. Цим досвідом хочеться ділитися з усіма, і показувати фотографії, і розповідати про деталі. Якщо у Вас виникло бажання розказати про результати своїх досліджень, ласкаво просимо до Рясту – віртуальної школи писанкарства, що не має кордонів. Надсилайте фото готових робіт, рослин, приготованих барвників, рецептів. Долучайтеся.

Пишіть мені на фейсбук: https://www.facebook.com/daniradio

 

* * *

 

З НОВИН:

 

Майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич у 2018 році

 

 
Майстер-клас відомої майстрині-писанкарки Ірини Михалевич у Кропивницькому 17.02.2018 року
 
17 лютого 2018 року в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. І. Чижевського (місто Кропивницький) відбувся майстер-клас відомої майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Бажаючих навчитися писати писанку було чимало. Писали традиційну писанку, фарбували її бузиною. Кілька учасниць написали свою першу роботу, і напрочуд вдало.  Майстер-клас організували працівники бібліотеки Світлана Ушакова та Юлія Мак.
 
 
* * *

 

Професійні розмови про ідентифікацію писанок Центральної України. Виставка "Писанка: барви ягід і трав" у Кропивницькому.

Професійні розмови про ідентифікацію писанок Центральної України. Персональна виставка Ірини Михалевич у Кропивницькому Писанка - барви ягід і трав .
У мистецькому відділі обласної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського (місто Кропивницький, вулиця Велика Перспективна, 24) відбулася виставка "Писанка: барви ягід і трав". Виставка тривала протягом травня та усього літа 2017 року​.
* * *
 

У Кропивницькому відкрито виставку робіт Ірини Михалевич "Живі барви писанки"

У Кропивницькому відкрито виставку робіт Ірини Михалевич Живі барви писанки. Виставка писанок у Кропивницькому. Писанкарка Ірина Михалевич. Фарбування натуральними барвниками

11 квітня 2017 року в обласному художньому музеї міста Кропивницький напередодні Великодня у залі сакрального мистецтва було презентовано виставку писанок Ірини Михалевич «Живі барви писанки». На виставці представлені писанки, які пані Ірині вдалося створити протягом 2014 - 2017 років. Писанки було пофарбовано такими натуральними барвниками, як цвіт бузини, листя горіха, ягід шовковиці, чорниць, бузини, квітів сафлору, мальви, безсмертника, ромашки, комахи кошеніль, сандалу, цезальпінії. В рамках відкриття виставки було проведено презентаційний майстер-клас з писанкарства (фарбування природним барвником — ягодами бузини). Виготовлені писанки стали гарним подарунком дітлахам до наступаючого свята — Світлого Христового Воскресіння.


Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Як розповідати про писанку. Цікаві інтернет-заголовки. ... У справі популяризації писанкарства важливими є такі підходи як термінологічна точність і принциповість – насамперед у виборі акцентів: іноді автори публікацій таки передають куті меду і ставлять писанку в один ряд з натільним хрестиком та іконою. Не менш важливим є момент візуальний – має бути побільше фотографій та ілюстрацій (дивно відкрити статтю про писанку і побачити тільки текст). Прикметним є оформлення матеріалу, його подача: той же заголовок має сильний вплив на читача. Добре, якщо він стане першою сходинкою, а не глухим кутом. Писанка заслуговує на широку увагу, тож не ховаймо її за ширму. 

Українські традиції. Історія та символіка писанки (Ірина Михалевич)У цьому циклі статей-досліджень відомої майстрині-писанкарки Ірини Михалевич читайте:

Про історію писанки - дослідження

Українські традиції. Історія та символіка писанки

Майстриня Ірина Михалевич - про символіку писанки: хто така «велика богиня»?

Аспекти семантики кольору (тези)

 

 

Орнаментика української писанки (дослідження-оповідки відомої писанкарки Ірина Михалевич)Дивіться оповідки майстрині Ірини Михалевич про наступне:

"Сонячна колекція" писанок Ольги Косач

Писанка із села Суржа, що на Поділлі 

Пишімо пшеницю на писанках

Писанка "Ластівчині хвостики" 

Пишемо писанку "Юрдана" з колекції Володимира Ястребова 

Бессарабські писанки: краса, що нас об'єднує

Писанка "Клиння". Червоно-чорний лабіринт

Оповідка про червоно-чорну бессарабську писанку (символіка, орнаментика, техніка виконання)

Писанки Центральної України. Писанка "Заступці": цікаві геометричні орнаменти

Дослідження про "рослинні" назви писанок середньої Наддніпрянщини

Відтворюємо болгарські писанки. Писанка «Крестовца» на жовтій основі

Пишемо писанку з ломаним хрестом з колекції Володимира Ястребова

Шукаємо вишуканих рішень: писанка з червоними лініями основи

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Як народжується писанка. Крок за крокомУ цьому підрозділі покроково описано, як підготувати куряче яйце для розпису, які інструменти обрати, коли і як зібрати необхідні рослини для виготовлення природних писанкарських барвників. Ви знайдете тут оригінальні поради, майстер-класи, готові рецепти. Зібрана інформація адресована початкуючому писанкарю.

Крок перший. Підготовка та видування яєць

Крок другий. Як переплавити віск?

Крок третій. Заготівля натуральних барвників

Крок четвертий. Чим розписувати писанку?

Крок п'ятий. Як писати?

Крок шостий. Як оздобити готову писанку? Кутасик

Як народжується писанка. Звуки натхнення

 

Ми відсвяткували Світле Воскресіння Господнє, уже начебто не потрібно ночей не спати, писанки писати. Та писати писанки можна цілий рік. Розмай, травень місяць і все літо, подарує нам рослини й ягоди, що є чудовими природними барвниками. Рослинні відвари - це гарні барвники. Вони значно перевершують хімічні барвники для писанок якістю, широкою палітрою приємних відтінків, доступністю, можливістю експериментувати. Готуватися до Пасхи слід з літа та, навіть, від самої весни. Тоді матимемо достатню кількість барвників для створення неповторних писанок. 

Пасхальний кошик. Мінімальний набір барвників для фарбування варених яєць

Як пофарбувати яйце натуральними барвниками

Пишемо писанки природними барвниками: який обрати?

"Буряк? Морква? Петрушка? Ні!" Обираємо перевірені натуральні барвники.

Фарбуємо писанку ягодами бузини (майстер-клас відомої писанкарки)

Фарбуємо писанки березовими сережками

Природні барвники. Чим фарбувати писанку в квітні 

Чим фарбувати писанки у травні

Сильні барвники. Фарбуємо писанку цвітом бузини

Чим фарбувати писанку в червні. Фарбування ягодами шовковиці

Фарбуємо писанки червоними квітами мальви (натуральні барвники у липні)

Якими натуральними барвниками фарбуємо писанки у серпні 

Натуральні барвники у вересні. Фарбуємо сандалом та кошеніллю

Оповідка про червоно-чорні кольори

Барви осені: чим фарбувати писанку в жовтні-листопаді?

Ще трохи про натуральні барвники: фарбувала писанку магонією

Природні барвники: чим фарбувати писанку взимку?

 

Майстер-класи та поради писанкарям з техніки написання української писанки відомої майстрині Ірини Михалевич

Відома українська майстриня-писанкарка Ірина Михалевич щиро дбає про розвиток писанкарства у рідному краї. Тож вона залюбки ділиться своїми практичними надбаннями та секретами з тими, хто прагне писати писанки, хто робить це усім серцем.

 

Останні коментарі до сторінки
«Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич»:
Ірина , 2018-02-11 21:32:49, #
Мирослава , 2018-02-12 16:28:43, #
Ніка , 2018-02-12 18:22:51, #
Ольга Василівна, вчителька , 2018-02-15 16:28:14, #
Ірина , 2018-02-15 17:47:38, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 27     + Додати коментар

Споріднені публікації, за тегами:     Виставка    Майстер клас    Свято    Мистецтво    Великдень (Пасха)    Календар    Писанка, писанкарство    Україна    Навчання    Рецепти    Наука та науковці    Весна    Народ    Літо    Осінь    Музеї    Цікаве    Традиції, звичаї, прикмети    Рукоділля, робимо самі    Історія    Символіка    Натуральні барвники    Ірина Михалевич