Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні: березові сережки і марена


Народна творчість. Писанкарство. Писанкарські знахідки. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні: березові сережки і марена.

Натуральні барвники у квітні – березові сережки і марена.

 

 

Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні

Березові сережки і марена

 

«Чим пофарбувати писанку в жовтий колір? А в червоний? А в зелений – чим?» Так звучать питання про фарбування писанки рослинами. Здається, що досить дізнатися назву рослини і можна фарбувати. Спішимо, забуваємо про саму техніку створення писанки і тому ризикуємо не уникнути прикрих помилок. Чого не варто забувати, перш ніж братися за писанку, і в яких рослин позичати жовтий та червоний кольори?  Почнімо спочатку.

Нам хочеться створити різнобарвну писанку: на ній має бути кілька кольорів, скажімо — жовтий, помаранчевий та червоний. Техніка виконання писанки вимагає поетапного накладання барв від найсвітлішої до найтемнішої, і це слід враховувати від початку. Тобто нам доведеться спочатку розписати біле яйце, потім повністю пофарбувати його в жовту барву, далі писати ще по жовтому тлу, і після – знову фарбувати писанку, повністю занурюючи її в темніший барвник.

У квітні на березах вже є сережки. Вони забарвлять писанку в яскравий сонячний колір без проблем за 15 хвилин (рецепт приготування відвару є у блозі). 

 

Писанкарські знахідки. Натуральник барвник - березові сережки. Світлина - майтрині-писанкарки Ірини Михалевич.

Березові сережки – крупним планом.

 

Народна творчість. Писанкарство. Писанкарські знахідки. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні: березові сережки і марена. Березові сережки – скільки брати.

Березові сережки – скільки брати.

 

Народна творчість. Писанкарство. Писанкарські знахідки. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні: березові сережки і марена. Березові сережки - перший колір.

 Березові сережки - перший колір.

 

Яку рослину обрати, щоб дістати червоний колір? Тут важливо знати, чи збереже рослина червону барву при накладанні на жовтий колір від березових сережок? Якщо це буде марена красильна, то так. Її продають у “зелених” аптеках, що спеціалізуються на трав'яних зборах (рецепт приготування відвару з марени теж є в блозі). Марена забезпечить Вас і помаранчевим і червоним кольорами: помаранчевий з'явиться вже через 5-7 хвилин, а червоного доведеться почекати дві з половиною години. Тобто в марені треба буде писанку фарбувати двічі: перший раз – задля помаранчевої барви, другий – задля густого червоного тла. 

 

Народна творчість. Писанкарство. Писанкарські знахідки. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні: березові сережки і марена. Корінці марени.

Корінці марени.

 

Народна творчість. Писанкарство. Писанкарські знахідки. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні: березові сережки і марена. Так фарбує марена поверх березових сережок.

Так фарбує марена поверх березових сережок.

 

Народна творчість. Писанкарство. Писанкарські знахідки. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні: березові сережки і марена. Так фарбує марена в помаранчевий колір.

Так фарбує марена в помаранчевий колір.


Поверх марени гарно накладуться ягоди бузини, чорниці і не тільки, але це вже матеріал для іншого допису. 

Важливо! Марена красильна не потребує протрави. Достатньо просто зварити корінці, додавати до барвника нічого не потрібно.  

Матеріали люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У своєму блозі на "Малій Сторінці" відома в усьому світі майстриня-писанкарка Ірина Михалевич докладно розповідає про мистецтво писанкарства – крок за кроком – та розкриває секрети своїх писанкарських знахідок.  Пізнаваймо нове разом з нами!

Останні коментарі до сторінки
«Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники у квітні: березові сережки і марена»:
Марія , 2021-04-18 19:39:39, #
Ірина , 2021-04-20 01:07:53, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 2     + Додати коментар
Топ-теми