Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич у воєнний час: «Коли обмаль складників» (майстер-клас)


 

На відео: майстриня-писанкарка Ірина Михалевич: школа писанкарства "Ряст". Традиційні писанки Кропивниччини. "Чобітки" (майстер-клас).

 

 

Ірина Михалевич

КОЛИ ОБМАЛЬ СКЛАДНИКІВ

Вітаю, дорогі та близькі моєму серцю друзі.
Дякую Вам за підтримку, за спілкування. І за те, що продовжуєте цікавитися українською традицією писанкарства.

У перші дні війни я замовкла. Потім продовжила створювати тематичні дописи про писанки, бо зрозуміла, що культурний контент у цей час значно важливіший аніж раніше. Одна моя знайома з Польщі написала, що хвилювалася за мене, бо не бачила моїх нових дописів. Зараз пишу писанки і записую відео у проміжках між сигналами повітряної тривоги. А дописи часом створюю з укриття. Не будемо опускати руки. Будемо боротися і робити все від нас залежне, щоб Україна перемогла.

Відтепер писанкувати складніше. Бо ж фарбувати рослинами зручно тоді, коли поруч вдосталь дерев і трав (або аптека з трав'яними зборами). А ще, коли вдома є алюмокалієві квасці. А що ж робити, якщо квасців нема, а по аптеках шукати ніколи?
Є вихід і тут.
Без квасців фарбує цибулиння та коріння марени красильної.

Марену перевірила цими днями. 
Взяла три жмені корінців, поклала до емальованого посуду і налила 250 мл води. Коли вода закипіла, прикрутила вогонь і поклала пусту шкаралупку, заповнену водою. За 10 хвилин яйце пофарбувалося в суничний відтінок.
Щоб орнамент контрастував із тлом, тричі витравила розписане яйце оцтом – у підсумку отримався білий фон. В оцті тримала спочатку три хвилини, потім п'ять, а далі пів години. Лінії підбирала товсті, бо коли писати тонко, лінії оцет пороз'їдає. 
Щоразу, коли виймаємо писанку з оцту, купаємо її в теплій воді, м'якою ганчіркою протираємо, щоб видалити залишки витравленого, а тоді просушуємо і пишемо далі. Останній раз ощичуємо писанку від залишків барви та витравленої шкаралупи зубною щіткою та теплою водою. Знову просушуємо і повністю покриваємо писанку гарячим воском (крутимо яйце у посудині з розтопленим воском). 
Зазвичай травлені писанки обдають окропом, але нам у цьому випадку таке робити зась, бо постраждає барва. Віск зводимо звичним способом коло свічки. 

 

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження та оповідки про писанки. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич у воєнний час. Коли обмаль складників. Майстер-клас. Готова писанка, фарбована мареною красильною і витравлена оцтом.

На світлині: готова писанка, фарбована мареною красильною і витравлена оцтом.

 

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження та оповідки про писанки. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич у воєнний час. Коли обмаль складників. Майстер-клас. Писанка у процесі розпису.
На світлині: писанка у процесі розпису.

 

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження та оповідки про писанки. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич у воєнний час. Коли обмаль складників. Майстер-клас. Момент першого витравлювання оцтом.
На світлині: момент першого витравлювання оцтом.

 

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження та оповідки про писанки. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич у воєнний час. Коли обмаль складників. Майстер-клас. готова писанка, фарбована мареною красильною і витравлена оцтом.
На світлині: готова писанка, фарбована мареною красильною і витравлена оцтом.

 

Дякую Вам за увагу. І чекаю на Ваші запитання. Можливо, Вас цікавить якась деталь, про яку я забула написати. Пишіть запитання у коментарях під дописом.

До наступної зустрічі на «Малій Сторінці»! 

Матеріали люб'язно надіслані майстринею спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Світлини – авторські.  

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще — майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших про використання натуральних барвників. 
 
 
Дивіться також на нашому сайті:
16 квітня 2017. Великдень. Свято воскресіння Ісуса Христа. Василь Скуратівський. Дідух
Великдень — одне з найсвітліших та найбільших християнських свят, яке з нетерпінням чекають люди по всьому світові.

Останні коментарі до сторінки
«Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич у воєнний час: «Коли обмаль складників» (майстер-клас)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми