Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич: «Писанки Кропивниччини зацікавили дизайнерів одягу» (репортаж з Krop Fashion Day, відео)


 

На відео: CBN: Кропивницький FASHION. У перший день весни благодійники провели модний показ.

 

 

Ірина Михалевич

ПИСАНКИ КРОПИВНИЧЧИНИ ЗАЦІКАВИЛИ ДИЗАЙНЕРІВ ОДЯГУ


У перший день весни 2024 року в Кропивницькому відбувся Krop Fashion Day, де українські дизайнери показали нові колекції і де був проведений аукціон на підтримку ЗСУ, а саме 57 окремої мотопіхотної бригади.

"Місто, не мовчи", "Великодні веснянки" та "Птахи Перемоги" — саме такі назви мають колекції одягу від кропивницьких виробників. 

 

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич: дослідження та оповідки про писанки. Історія та символіка писанки. Ірина Михалевич. Писанки Кропивниччини зацікавили дизайнерів одягу. Одяг від кропивницького бренду Charwish вишито символами, які на одяг майстри перенесли з традиційних писанок Кропивниччини. Березень 2024 року. Фото — Тетяни Лугинець.

Одяг від кропивницького бренду Charwish вишито символами, які на одяг майстри перенесли з традиційних писанок Кропивниччини. Березень 2024 року. Фото — Тетяни Лугинець.

 

Тетяна Лугинець та її бренд "Charwish" вже встигли привернути увагу глядачів колекцією з фотографіями відомого митця Олександра Майорова (на цих фото зображено Кропивницький). А 1 березня 2024 року глядачі побачили нову колекцію, яка присвячена Великодню і має назву "Великодні веснянки".

Майстерня "Charwish", яка розпочала роботу в 2017 році, зосереджена на пошитті одягу з елементами сучасної вишивки. Відтепер їхні світшоти розшито писанковими символами, які майстри перенесли на одяг з традиційних писанок Кропивниччини (сучасна Кіровоградська область).

На створення колекції "Великодні веснянки" Тетяну Лугинець надихнули писанки, які вона побачила в етнолабораторії "Баба Єлька", і які були створені олександрійською писанкаркою Іриною Михалевич за ескізами колекції краєзнавця й етнографа Володимира Ястребова. 

 

 

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич: дослідження та оповідки про писанки. Історія та символіка писанки. Ірина Михалевич. Писанки Кропивниччини зацікавили дизайнерів одягу. Традиційні писанки Кропивниччини взяли участь у модному показі.

Традиційні писанки Кропивниччини взяли участь у модному показі.

 

Дівчата-моделі тримали в руках писанки, відписані навмисно задля події. Під час показу звучала музика кропивницького гурту YELKA. Гостей заходу приймала ресторація "Птаха".

***

Висловлюю Тетяні Лугинець та майстерні "Charwish", засновницям етно-експедиції "Баба Єлька", музичному гурту Yelka та всім причетним до події слова вдячності. Культурна спадщина об'єднує нас, надихає на нові звершення і додає сил. Цінуймо рідне і пишімо писанку. 
Дякую, Кропивницький!

 

 

На відео: відеозапис з благодійного онлайн-концерту гурту YELKA на підтримку ЗСУ зі студії 2nd FLOOR Studio м.Кропивницький 13.05.2022.

 

Матеріали люб'язно надіслані авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки". 

 

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще — майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших — про використання натуральних барвників. 

 


Останні коментарі до сторінки
«Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич: «Писанки Кропивниччини зацікавили дизайнерів одягу» (репортаж з Krop Fashion Day, відео)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми