Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники березня. «Як фарбувати писанку ліщиновими сережками» (майстер-клас, відео)


Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники березня. Як фарбувати писанку ліщиновими сережками. Сережки ліщини, лютий 2023 року.

Сережки ліщини, лютий 2023 року.

 

 

Ірина Михалевич

ЯК ФАРБУВАТИ ПИСАНКУ ЛІЩИНОВИМИ СЕРЕЖКАМИ


Привіт, друзі!

Сподіваюся, що чуєтеся Ви добре. І що нова оповідка про фарбування рослинами стане Вам у нагоді.

Напровесні, коли холод і лід, природа дрімає. Та під тонкою кіркою видимого спокою теплиться життя. Дерева та кущі навіть серед зими готові прийти людині на допомогу.

Найбільше користі — у корі тоненьких гілочок, що виросли упродовж останнього року життя рослини. Так пише травознай Наталя Земна у книзі ”Природа зцілює і взимку. Гілкотерапія”.

Цієї зими, друзі, я заготовила чимало соку калини. Вона приємна в чаях, усуває симптоми застуди, очищує шкіру, зміцнює імунітет. Після переробки ягід залишаються галузки з кетягів. Ними я і спробувала фарбувати біле куряче яйце. Отримується світло-бура барва, яка нерівномірно лягає на поверхню. Можливо, коли взяти гілочки прямо з куща, то вийде краще пофарбувати. Треба спробувати.

Гілочками верби плакучої я фарбувала навесні минулого року. Якось інтуїтивно вирішила спробувати. Яка ж чудова яскрава жовта барва отрималася! І от наламала я тих же гілочок у січні — фарбують. Правда, трохи стриманіше. Верба цікава у фарбуванні. Навесні, коли бруньки ще закриті, фарбує в гарну буру барву, а далі — в яскравий жовтий колір.

Отож, впродовж зими можна фарбувати гілочками вишні (за спостереженнями Ольги Краснопольської фарбують вони в рожевий відтінок), гілочками калини (бура барва), гілочками верби плакучої (світло-бура та жовта барви). Фарбують також гілочки садової яблуні (приємна жовта барва) і гілочки груші (за результатами досліду Ольги Циквас-Шумської дарують соковиту зелену барву).

Напровесні природа дрімає, та є рослини, що прокидаються раніше від усіх. З їхньою допомогою і вийде пофарбувати писанку.

 

 

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники березня. Як фарбувати писанку ліщиновими сережками. Сережки ліщини, лютий 2023 року.

Ліщинові сережки.

 

 

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники березня. Як фарбувати писанку ліщиновими сережками. Бойківська писанка, фарбована свіжими ліщиновими сережками, мареною, плодами вишні-антипки.

Бойківська писанка, фарбована свіжими ліщиновими сережками, мареною, плодами вишні-антипки.

 

У лютому та березні розкриваються сережки на ліщині. Вони вміють фарбувати писанку в ясно-жовтий відтінок. Про фарбування ліщиновими сережками я дізналася від Галини Тудай. Щиро вдячна пані Галині за цей досвід.

Хто любить рибалити, той знає, що ліщинова вудка є найкращою: вона легка, гнучка, міцна і до того ж просто приємна у руці. Розповідає Наталя Земна і про те, що кора ліщини містить таку ефірну олію, якої немає в жодному іншому дереві.

Їстівні не тільки горіхи, ліщинові сережки також їстівні, адже містять 20% білків та ліпіди. Такі цікаві відомості я прочитала в блозі французької дослідниці рослин Наталі Деєс.

Сережки формуються ще пізнім літом і потім чекають всю осінь аж до січня-лютого, щоб розкритися. Є в їхньому складі жирні кислоти, мінерали, вітаміни групи B та багато інших речовин. На смак сережки гіркі. Вони знижують апетит і мають потогінну дію, тож коли вживати їх в якості настою за 20 хвилин до їжі, це сприятиме зниженню апетиту.

Сережки можна перетерти на кавомолці і додавати в тісто.

Частота, з якою археологи знаходять горіхи ліщини у залишках їжі під час доісторичних розкопок, показує, що ліщина була важливою їжею для людей палеоліту. Сережки можуть розкриватися з січня і по березень. Вони спочатку коричнево-сірі, потім жовті, наповнені пилком. Це найперша в році їжа для ранніх комах.

 

 

 

Про те, як фарбувати писанку ліщиновими сережками, на моєму каналі є свіжий майстер-клас. Ласкаво прошу до перегляду і дякую, що читали.

Матеріали люб'язно надіслано майстринею спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Світлини – авторські.  

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще — майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших — про використання натуральних барвників. 

Останні коментарі до сторінки
«Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники березня. «Як фарбувати писанку ліщиновими сережками» (майстер-клас, відео)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми