Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич. «Сухе варення з троянди» — оповідка циклу «Дивовижі про рослини»


 

Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич. Сухе варення з троянди — оповідка циклу Дивовижі про рослини.  Трояндова пора відкриває браму літа. Світлина Ірини Михалевич.
Трояндова пора відкриває браму літа.

 

 

Ірина Михалевич

СУХЕ ВАРЕННЯ З ТРОЯНДИ

Є багацько рецептів про те, як приготувати варення з пелюсток чайно-гібридної троянди. Думаю, найкращим рецептом є той, яким користувалася Ваша бабуся.

Вітаня, друзі!

Рада черговому нашому спілкуванню довкола запашних рослин, традицій, довкола рідного.
На подвір'ї баби Наді (моя бабуся 31 року народження), скільки пам'ятаю, ріс кущ блідо-рожевої троянди. Коли рожі зацвітали і розкошували в крапельках чи то роси, чи то дощу, ми знали — прийшло літо.

Раніше троянди зацвітали якраз на порозі календарного літа, і ми зустрічали його духмяним чаєм з рожевих пелюсток. Мені так чудно було — і як то чай та й з троянди, що росте прямо під вікном веранди.

 

 

Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич. Сухе варення з троянди — оповідка циклу Дивовижі про рослини. Копієчка — творіння рук Світлани Нечай, місто Кременчук. Світлина Ірини Михалевич.
Копієчка — творіння рук Світлани Нечай, місто Кременчук.

 

Бабусин день народження ми відзначали 2 червня, хоча справжня дата була інша. В цей день завжди квітували чайні солодкої рожевої барви троянди. Кущ ріс у квітнику під верандою, попри нього була вимощена широкими плитами доріжка. Тож в дощовий день ми ходили саме тією доріжкою і не зачепитися кофтою за той колючий кущ не було ніякої можливості. Отак будні і чіпляються за нашу пам'ять, щоб ставати яскравими спогадами.

Цієї пізньої весняної пори я встигла насушити чимало трояндових пелюсток різних відтінків рожевого, і ще сушу, і варення сухе приготувала, п'ємо чай, дихаємо трояндовим літом, бо ж пелюстки всюди — на балконі, на лоджії, по кімнатах...

 

Якщо Вам цікаво дізнатися, як приготувати сухе варення (без води і без проварювання), то ось рецепт:

на склянку пелюстків берете дві склянки цукру, можна півтора. Пелюстки перебираєте, миєте, відкидаєте на друшлак, потім перетираєте з цукром і в банку. Таке варення можна зберігати в холодильнику на нижній поличці, через пару тижнів вже й спробувати до чаю вийде.

 

 

Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич. Сухе варення з троянди — оповідка циклу Дивовижі про рослини.  Трояндовий чай не тільки духмяний і приємний, він ще й лікує ротову порожнину. Світлина Ірини Михалевич.
Трояндовий чай не тільки духмяний і приємний, він ще й лікує ротову порожнину.

 

Якщо є бажання приготувати розову воду для вмиваня, тоді берете склянку пелюсток і літр води, варите 15 хвилин на малому вогні. Відтак проціджуємо відвар до банки і, коли прохолоне, ставимо до холодильника. Безпосередньо перед вмиванням розову воду слід трохи підігріти.

Дякую Вам, друзі, за увагу до цього допису. Буду вдячна за відгуки, рецепти, спогади. Вітаю Вас з початком літа і зичу сонячного самопочуття!

 

 

Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич. Сухе варення з троянди — оповідка циклу Дивовижі про рослини.  Трояндовий чай не тільки духмяний і приємний, він ще й лікує ротову порожнину. Світлина Ірини Михалевич.

Троянди заготовляти найкраще в ранкову годину, коли вже немає роси.

P.S. за допомогу в організації трояндової фотосесії дякую нашій доні Катрусі.

Матеріали люб'язно надіслані майстринею спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Світлини – авторські.

 

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

 

 


Останні коментарі до сторінки
«Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич. «Сухе варення з троянди» — оповідка циклу «Дивовижі про рослини»»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми