Шукаємо натхнення в традиції! Писанка із села Суржа, що на Поділлі (майстер-клас писанкарки Ірина Михалевич)


Ірина Михалевич

Шукаємо натхнення в традиції!

 

Коли в нас виникає бажання написати писанку, ми відшукуємо традиційні зразки і відтворюємо за ними вподобаний орнамент. Коли писанкар працює зі зразками рік-два, то у нього народжується бажання компонувати символи, інтерпретувати орнаменти. Тобто майстер прагне заявити про себе, вирізнитися. Іноді здається, що інтерпретація — єдиний спосіб заявити про себе.

На противагу цьому зауважимо, що напрацювати власний почерк можна і тоді, коли матимеш справу виключно з традиційними зразками.

Найпростішу писанку можна виконати так, що вона буде рівнею насиченій авторській роботі. Чим же приваблива простота? Найперше — природністю.

Роботу писанкаря легко вирізнити з-поміж багатьох інших за почерком. У писанкарстві є своя каліграфія. Неповторний почерк доповнює осібне розуміння, бачення орнаменту. І почерк, і бачення є результатом досвіду — часу, помноженого на зусилля.

Писанка стає особливою завдяки ще одній обов'язковій умові: привабливості; зворушливості писанці надає не полиск лаку, не барви, а натхнення.

Щедрим натхненням можуть зарядити писанки, які походять із села Суржа, що на Поділлі. Унікальна річ! З цього села збереглася сорок одна писанка. Одна з них має біле тло.

Відтворюймо традиційні писанки! Заряджаймося натхненням.

 

Писанкарка Ірина Михалевич. Шукаємо натхнення в традиції. Писанка із села Суржа. Фарбуємо натуральними барвниками. Відвар із березових сережок, чорниця

На фото: писанка відтворена за зразком з села Суржа, Поділля.

 

Писанка фарбована у відварі з березових сережок та двічі — у чорничному барвнику. Перший раз чорниці зафарбували жовту писанку в зелене. Другий — у насичений чорний колір. Відмито до білого тла оцтом (2 хв). Віск зведено полум'ям свічки.  

 

Ірина Михалевич, писанкарка
 
Матеріал люб'язно надано автором.

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

писанки на Великдень
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще - майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших - про використання натуральних барвників. 
 
 
Дивіться також на нашому сайті:

Останні коментарі до сторінки
«Шукаємо натхнення в традиції! Писанка із села Суржа, що на Поділлі (майстер-клас писанкарки Ірина Михалевич)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми