Ірина Михалевич. Яким інструментом писати краще. Оповідка про перший писачок


Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Яким інструментом писати краще. Оповідка про перший писачок

 

Ірина Михалевич

Яким інструментом писати краще. Оповідка про перший писачок

Іноді ми купуємо те чи інше приладдя тільки тому, що воно трапилося під руку. Іноді пробуємо різні інструменти й обираємо той, яким зручніше писати або вибираємо саме той інструмент, що відповідає технічному завданню. Частіше ми думаємо, що обрали правильно і довго собі не зізнаємося, що інструмент виявився незручним у роботі. Добре, коли щастить натрапити на "свій" писачок одразу, з першого разу. Так було у мене. Свій перший інструмент я замовила в магазині Оксани Білоус, ним я створила перші твори, а потім писала й писала, ще і ще. День за днем я брала його до рук, призвичаювалася, він прослужив мені цілих п'ять років.
Писанкарі мають різний досвід, пишуть різними інструментами. Нещодавно у нас з друзями отрималася цікава розмова про перші писачки. Львівська писанкарка Марія Потопляк пригадала, що її перший інструмент був виготовлений з металевого закінчення шнурівки, закріпленого у розколотий прутик. Писанкарка з Гайсина Олена Бадяка розповіла, що її перший писачок для неї змайстрували власноруч — до олівця мідним дротиком примотали маленького цвяшка і писачок був готовий. Таким інструментом пишуть писанки у лемківській техніці. У цьому разі також зручно  послуговуватися дотсами — спеціальними інструментами для манікюру. Такими користується київський писанкар Андрій Зінчук. Писанкарка зі Львова Ірина Вачкова задоволена роботою електричного писачка, а сім'я Пилипюків з Нововолинська успішно впродовж тридцяти років послуговується креслярськими  рейсфедерами.

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Яким інструментом писати краще. Оповідка про перший писачок


У когось, як у тернопільського писанкаря Андрія Пушкаря, перший писачок був із консервної банки або латуні. Сьогодні є немало якісних інструментів, які нам пропонують придбати. Як же визначити, наскільки той чи інший писачок надійний? Можна порадитися з писанкарями, які пишуть не перший рік і володіють перевіреними знаннями. Можна уважно роздивитися писачок і самотужки: важливо, щоб лійка була закріплена надійно, міцно, щоб ручка була відшліфованою, не надто тонкою, не закороткою. Важливо одразу дізнатися, як писачок наповнювати воском. Раптом інструмент влаштовано таким чином, що розігрівання свічкою йому не зарадить, а Ви розраховуєте саме на роботу зі свічкою. Якщо прагнете ультра тонких ліній, слід шукати писачки гуцульського типу. Підійдуть лінії середньої товщини, тоді сміливо купуйте верстатний писачок (такі інструменти довгі роки успішно продають відомі київські майстрині Оксана Білоус та Зоя Сташук). Для розпису у лемківському стилі спробуйте дотси, вони є різного розміру, тож можна вибрати ті, що підійдуть саме вам. Лемківські та гуцульські писанки розписують за допомогою попередньо розігрітого воску. Тому, крім писачка, вам доведеться підбирати ще й засіб для розгрівання воску. Куришка київського майстра Анатолія Байди зарадить справі. Можливі інші варіанти. Обираємо! Нехай вам у вашому виборі пощастить.

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Яким інструментом писати краще. Оповідка про перший писачок

Матеріали люб'язно надіслані майстринею спеціально для читачів "Малої Сторінки". Фотографії - автора.  

 

 

 

Читайте також:

Ірина Михалевич: Як народжується писанка. Крок четвертий. Чим розписувати писанку?

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Як народжується писанка. Крок четвертий. Чим розписувати писанку. Писачок

Якнайкраще для розпису писанки підійде писачок верстатного типу. Лійка у нього містка, її зручно розігрівати запаленою свічкою. Віск таким писачком зачерпувати теж доволі зручно — розігрітою лійкою торкаємося до шматочка воску, і віск сам до неї заходить під дією високої температури.

 

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще - майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших - про використання натуральних барвників. 

Останні коментарі до сторінки
«Ірина Михалевич. Яким інструментом писати краще. Оповідка про перший писачок»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми