Ірина Михалевич
КАПРИЗНА ЧЕРВОНА БАРВА. СЕКРЕТИ ФАРБУВАННЯ
І жовта, і зелена, і червона... Фарбуємо писанку натуральним, підбираємо улюблені відтінки.
На писанці гарно поєднуються жовта, зелена і червона барви. Майстри, котрі фарбують аніліновими барвниками, часто мають мороку, коли йдеться про таке кольорове рішення.
Чому? Бо червоний аніліновий барвник накладається на зелене тло темним відтінком, а не виразною червоною барвою, як того прагнеться. Щоправда, якщо барвники тільки но розведені, свіжі, то накладання може пройти успішно. Проте часто стається не так. У такому випадку майстер прибирає з писанки тло за допомогою оцту або іншого засобу, і потім відбувається фарбування з нуля - писанку знову занурюють у жовту барву, далі - у червону. І не завжди це виходить вдало.
Працюючи з натуральною сировиною, майстер має гарну нагоду уникнути зайвих маніпуляцій. Писанка може набути чистого червоного кольору і після того, як побуває в синьому барвнику. За яких умов? Головне не тримати її в ньому більше трьох хвилин!
Писанку, що на фото, я фарбувала відваром з засушених квітів ромашки лікарської, потім - барвником з ягід бузини чорної, і в кінці - відваром з трісок дерева цезальпінія (sappan wood). Писанка виконана в лемківській техніці письма.
P.S.Замість цезальпінії можна спробувати корені марени красильної.
На фото: фарбування жовтої писанки (після ромашкового відвару) у бузиновому барвнику. Синій барвник лягає на жовте тло зеленим відтінком.
На фото: тріски дерева цезальпінія (барвник sappan wood). Цей барвник фарбує навіть зелену писанку у яскравий червоний колір.
Матеріали взято з авторського блогу майстрині Ірини Михалевич. Фото автора.
Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":
Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич