Ірина Михалевич. "Прийшла весна! Бережімо первоцвіти!"


Ірина Михалевич, відома українська писанкарка. Прийшла весна. Бережімо первоцвіти

 

 

Ірина Михалевич

Бережімо первоцвіти

Скоро в лісах та підлісках проростуть тендітні первістки оновленої землі – первоцвіти. Це перший дарунок весни, її найчарівніша прикраса. Звичайно, коли бачиш такі гарні квіти, хочеться їх зірвати.

Ранньовесняні квіти біологи об'єднують однією назвою — первоцвіти. Ця екологічна група, що нараховує приблизно 500 видів, характерна тим, що розпускання квітів у рослин відбувається ще до появи листя на деревах та кущах.

Пропоную з'ясувати, які квіти називають первоцвітами та як вберегти ці ніжні створіння від винищення.

 

Ірина Михалевич, відома українська писанкарка. Прийшла весна. Бережімо первоцвіти

 

Білосніжні підсніжники, голубі, як лютневе небо, проліски, ряст, золотий первоцвіт, ведмежа цибуля, шафран, пшінка, медунка і це ще неповний список. Первоцвіти бачать весняний світ одними з перших і годують голодних комах, які тільки прокинулися.

Зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комах, котрі захищають ліс від шкідників. Почнуть хворіти дерева.

Хоч у деяких місцях нашої країни первоцвіти є досить поширеними, та більша їхня частина занесена до Червоної книги, а саме: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша) та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні. Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати чи викопувати.

 

Ірина Михалевич, відома українська писанкарка. Прийшла весна. Бережімо первоцвіти

 

Збирання первоцвітів дуже шкідливе тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Також, нерідко, квіти вириваються з цибулинками, що призводить до повного знищення рослини.

Зірвати три первоцвіти – все одно, що загубити 45-60 насінин, які в майбутньому дали б нове покоління.

Ранньовесняна квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли. Тож нехай вони тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за нами у ліс.

 

Ірина Михалевич, відома українська писанкарка. Прийшла весна. Бережімо первоцвітиІрина Михалевич, відома українська писанкарка. Прийшла весна. Бережімо первоцвіти

У статті використані матеріали з інтернет-ресурсів:

http://nppzk.info/,  http://dklg.kmu.gov.ua/,  https://uman-rda.gov.ua/

Стаття люб'язно надіслана майстринею спеціально для читачів "Малої Сторінки". 

Світлини - Олени Єременко.

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще - майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших - про використання натуральних барвників. 

Останні коментарі до сторінки
«Ірина Михалевич. "Прийшла весна! Бережімо первоцвіти!"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми