Ірина Михалевич: Писанка. Духовні символи.


Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Писанка. Духовні символи.

 

Ірина Михалевич

Писанка. Духовні символи

З якими думками пишемо писанку? Зі світлими, спокійними думками, скажете. Ми мимоволі надихаємося певними думками, коли бачимо ті символи, що лягають на яйце. Котрийсь знак нагадує вуха зайчика, котрийсь – пір’їнку, інший – зірочку або хрест. Писанкарські символи, говорять дослідники-науковці, давні дуже, люди придумували їх, щоб зберегти своє світобачення. Ось уже скоро ми покладемо наші писанки до пасхального кошика і понесемо для освячення до храму Божого. Там, у храмі, ми теж побачимо багато символічного. Чимало символів містять псалми: їх ми чуємо щоразу на Богослужіннях. У молитвах, наприклад, можна почути про птахів, про оленя, зорі, Місяць, Сонце, про виноград, сніг, про віск… Цікаво, що з оленем порівнюють людину, яка шукає Бога, яка прагне зустрічі з Ним. Пресвяту Богородицю на іконах зображують з квіткою білої лілії, бо то – символ чистоти. І квіти, й оленів, і птахів ми пишемо на писанках. Щоб не відволікатися думками від Свята Свят – Світлого Воскресіння Христового – варто писати на писанках пшеницю (символ Життя і Воскресіння), виноград (символ Церкви і Царства Божого), птахів (символ душі), Хрест (символ перемоги над смертю), рослини з завитками (символ безперервності життя). Можна й геометричні символи писати, і вони надихатимуть на думки про вічне, як от драбинки – символ духовного зростання. 

Люблю вбирати писанку в неширокий пояс і заповнювати його драбинкою, сходинками. По-перше, така вправа зі штрихування сприяє закріпленню навику письма, а по-друге, сходинка за сходинкою, упевнюєшся в тому, що все, з Божою допомогою, можна подолати і поступово стати кращими ніж ми є зараз. Щиро усім цього бажаю! Пишімо писанку, зростаймо над собою.

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Писанка. Духовні символи.

На фото: Свято-Покровський кафедральний собор, місто Олександрія.​

Статтю і фотографії люб'язно надано автором. 

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

писанки на Великдень
У своєму блозі на "Малій Сторінці" відома в усьому світі майстриня-писанкарка Ірина Михалевич докладно розповідає про мистецтво писанкарства - крок за кроком - та розкриває секрети своїх писанкарських знахідок.  Пізнаваймо нове разом з нами!

Останні коментарі до сторінки
«Ірина Михалевич: Писанка. Духовні символи. »:
Оксана Корнієнко , 2020-11-04 01:17:28, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми