Майстриня Ірина Михалевич. Писанкарські знахідки: як фарбують первоцвіти березня


Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Писанкарські знахідки: як фарбують первоцвіти березня

 

Ірина Михалевич

Писанкарські знахідки: як фарбують первоцвіти березня

У березні мало рослин, які б цієї пори уже могли цвісти. Маємо первоцвіти. У міських парках, на особливо вогких ділянках по всій країні жовтіє вже пшінка весняна. До речі, на півдні (Херсон, Чернівці) заквітли на цей час кущі форзиції, з її жовтого цвіту теж можна варити барвник.
Це так, до слова. У цьому дописі мова піде про пшінку. Цей красивий сонячний первоцвіт (Ficaria verna) - багаторічник, у період цвітіння він отруйний для тварин, хоча може використовуватися як лікарська рослина. Мою писанку жовтець-пшінка пофарбувала в ніжний бруднувато-жовтий відтінок. Радити фарбувати нею не можу, адже колір не з інтенсивних, та й запах дуже неприємний від рослини йде - і тоді, коли її вариш, і коли відвар вже готовий. Проте в мене є бажання попрацювати з цією рослиною ще...

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Писанкарські знахідки: як фарбують первоцвіти березня

 

Як приготувати відвар

Для приготування барвника я назбирала пучечок листя і кілька квіток, варила довше звичайного, хвилин 20. Рослину у воді не вимочувала. Води брала 200 мл. До готового відвару додавала дрібку галуна (алюмокалієві квасці). Барвник довго не псується, я його тримаю на балконі, щоб оселею не поширювався неприємний запах. Первоцвіти, напевно, всі так пахнуть, коли їх зварити. Нічого не вдієш!

Матеріали взято з особистого блогу майстрині. Фото автора.

 

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще - майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших - про використання натуральних барвників.

Останні коментарі до сторінки
«Майстриня Ірина Михалевич. Писанкарські знахідки: як фарбують первоцвіти березня»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми