Скарбничка творів для дітей та дорослих від Раїси Гончарової


 

Раїса Гончарова ‒ перекладачка, драматургиня, сценаристка

 

Раїса Гончарова ‒ перекладачка, драматургиня, сценаристка ‒ народилася в м. Ратно, Волинської обл. З 2001 живе у Києві. Після закінчення ХТІПО працювала за спеціальністю економіка та організація 32 роки. Паралельно перекладала твори Олега Гончарова, писала оповідання, п'єси, публікувалась у періодиці, у журналі "Дніпро", видавництві "Лілія", "Як тебе не любити...". У 2020 році в Дебют-газеті видано Том 1 гумору "Важкі часи настали", де є 24 оповідання Олега Гончарова, у т. ч. 20 оповідань у її перекладі. Є автором 9 п'єс. 

У 2017 році за підтримки КМДА вийшла збірка семи п'єс Раїси Гончарової "Дзвони долі", куди увійшли: "Скарб", "Втеча", "Бритва", "Острів марнославства", "Уроки детермінізму, "Катрін", "Депортація душі". П'єси в її перекладі були в репертуарах театрів України, Білорусії, Канади, Росії. 

Має відзнаки:
 
2010 ‒ Лауреат "Відродимо забутий жанр" (Радіо версія п'єси О. Гончарова "Життя мінливе" ("Vita varia est)

2016 ‒ Шорт-лист "Корнійчуковська премія" (п'єса "Втратити, щоб знайти").

2017 ‒ Шорт-лист "Кіноскрипт" ("Шкатулка розбитих сердець").

2018 ‒ 1-е  місце Літконкурсу КМДА "Як тебе не любити..." в рамках "Коронація слова" (оповідання "Палітурник"), оповідання "Тата" увійшло до цього ж збірника у 2019 р.

2019 ‒ 1-е місце "Кіноскрипт" ("Палітурник від Бога", короткий метр).

2019 ‒ Шорт-лист "Open world" (оповідання "Дзеркало").

 

 

 

 

Малюнок Люсі ФлемінгЧитаймо з нашими дітками цікаві та пізнавальні казочки від української письменниці Раїси Гончарової.


Раїса Гончарова. Бритва. Драма на одну дію для старшокласників та дорослих. Painting by Klaudia Pavlicko."У цей приїзд я вже не носилася змиленим конем по місту, час від часу непритомніючи від захвату. У цей приїзд, я тихо відкололася від своєї компанії, сіла в кафе і поринула у свої думки, що обсідали мене в останні місяці. Їдучи зі столиці, я навмисне залишила ноутбук включеним і тепер Шура вже напевно в курсі того, що її таємниця вже, властиво, не таємниця. Штірліц був близький до провалу... Зрозуміло, не така вже я й кровожерлива насправді. Нехай живе, скільки їй Бог відміряв..." (Раїса Гончарова)

 

"...Уявляєш, сьогодні мені сон наснився ‒ ну просто фантастика! Ніби я ось крізь це дзеркало пройшов на той бік, тобто в задзеркалля, і потрапив в одне дивне королівство! І нібито я мав був стати їх наступним королем! Але сон був настільки реальний, ніби я насправді там побував..." (Раїса Гончарова)

Раїса Гончарова. Скарб. Драма на дві дії для старшокласників, присвячена пам'яті усіх загиблих від рукотворного голоду в Україні у 1932-1933 рокахДраму на дві дії для старшокласників Раїси Гончарової "Скарб", присвячену пам'яті усіх загиблих від рукотворного голоду в Україні у 1932-1933 роках, опубліковано у збірці п’єс "Дзвони долі", яка побачила світ, завдяки Літконкурсу та підтримці КМДА у видавництві "Фенікс" у 2017 році.

 

Раїса Гончарова. Втеча (монодрама на одну дію). Ілюстрація - Олега Гончарова.Монодрама "Втеча" у 2017 році увійшла до збірки семи п'єс Раїси Гончарової "Дзвони долі", виданої за підтримки КМДА. 

 

Раїса Гончарова. Катрін. Комедія-детектив на дві дії Прем’єра комедії-детектива "Катрін"  відбулася у 2017 році у театрі “Вавилон” НПУ імені Петра Драгоманова у Києві (режисер - Ірина Савченко). П’єсу "Катрін" опубліковано у збірці п’єс Раїси Гончарової "Дзвони долі", яка побачила світ, завдяки Літконкурсу та підтримці КМДА у видавництві "Фенікс" у 2017 році.

Раїса Гончарова. Уроки детермінізму (драма на дві дії). Ілюстрація - Олега ГончароваДрама на дві дії "Уроки детермінізму" у 2017 році увійшла до збірки семи п'єс Раїси Гончарової "Дзвони долі", виданої за підтримки КМДА. 

Раїса Гончарова. Депортація душі (драма на  дві дії). Ілюстрація Олега ГончароваУ 2017 році драма "Депортація душі" увійшла до збірника семи п'єс Раїси Гончарової "Дзвони долі", виданої за підтримки КМДА. У 2016 році "Депортація душі", драма на дві дії Раїси Гончарової у перекладі російською мовою Олега Гончарова, увійшла до лонг-листа міжнародного конкурсу драматургів "Історична драма" (м. Калінінград, Росія). 

Раїса Гончарова. Острів марнославства (детективна драма на дві дії). Ілюстрація - Олега Гончарова.Драма "Острів марнословства" у 2017 році увійшла до збірки семи п'єс Раїси Гончарової "Дзвони долі", виданої за підтримки КМДА. 

 

"Квартира Люсі Оберемок. Просте, навіть бідне умеблювання: старезна шафа, сервант радянських часів, продавлений диван, круглий стіл, старовинний настінний годинник в дерев'яній оправі, пара стільців та ще й великий абажур з китицями знизу. У передпокої чути приглушені голоси. Через мить до кімнати стрімко заходить Люся, тягнучи за собою велику китайську сумку. Слідом за Люсею в кімнату заходить Катька..." (Раїса Гончарова)

"Бумеранг" (комедія на дві дії), "З молитвою про прощення" (фантазія-реквієм на одну дію), "Заміж?! Та ніколи!!!" (комедія-фарс на дві дії), "Хроніки Чукотських Еміратів" (комедія на дві дії), "Синдром молодої дружини" (комедія на дві дії для старшокласників та дорослих), "Випадкові діти від Нобеля" (комедія на дві дії для старшокласників та дорослих), "Вікно з видом на смерть" (драма на дві дії) - твори, автор яких - Олег Гончаров, перекладені письменницею Раїсою Гончаровою українською мовою.

 


Останні коментарі до сторінки
«Скарбничка творів для дітей та дорослих від Раїси Гончарової»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми