Усе про в'язання: техніка виконання, креслення викройок, узори, орнаменти, декоративне оздоблення виробів


В'язання. Усе про в'язання, починаючи з азів, а також - узори та моделі одягу.В’язання на спицях — один з найпоширеніших  видів рукоділля. Добре оволодівши технікою в’язання, можна створювати елегантні вироби, які не поступаються перед зробленими на машині. У цьому Вам  допоможе наш новий розділ. У ньому побачите інформацію про способи в’язання петель і їх умовні позначення, про виконання трикотажних швів, різних узорів та орнаментів і т. д. Будуть надані моделі жіночого, чоловічого і дитячого одягу, що відповідають сучасним вимогам.


В'яжемо своїми руками берет. Узор - діагональні смуги з горбиками. Вертикальний трикотажний шов. Пряжа: шерстяна або мохерова — 100 г пухнастої шерсті або 80 г мохеру білого кольору.

Спиці: № 3 і 3,5. 

Берет в’яжеться узором «діагональні смуги з горбиками».

Обідок берета - хустковою в’язкою.

 

В'яжемо своїми руками шапочку, прикрашену намистинками. Узор ромбики

Пряжа: шерстяна — 150 г шерсті (кольору, який вам пасує) № 6/2 в 2 нитки. Спиці: № 3,5 і 5. Щільність в'язання для узору «ромбики» на спицях № 5: по горизонталі — 1,7 петлі в 1 см, по вертикалі — 2,5 ряду в 1 см. Шапочку виконано узором «ромбики» і прикрашено намистинками, вшитими в «ромбики». Закот шапочки зв’язано панчішною в’язкою у вигляді рукава.

Як зв'язати спицями головну пов’язку, розмір 57 - 58

Головну пов’язку в’яжемо резинкою 4х4 і прикрашаємо джгутом «плетінка» по середині переду. Для пов'язки вистачить 60 г шерстяної пряжі.

 

 

В'яжемо спицями літню блузу з ажурним узором, розмір 44 - 46Для в'язання блузи потрібно шерстяна і мохерова пряжа— 200 г мохеру або 300 г світлої шерсті № 32/2 в 5 ниток. Блузу з суцільнов’язаними рукавами прикрашено ажурним узором у верхній частині переду. Виріз горловини - «лодочка», оздоблювальні планки низу та рукавів виконано резинкою 1х1. По лінії плечей блузу скріплено лише в кількох місцях, що надає їй оригінальності.

 

в'яжемо своїми руками дитячу кофтинку з триколірної пряжі, розмір 38 - 40, техніка виконання Кофтинка для дитини виконується з триколірної шерстяної пряжі: потрібно мати 40 г шерсті середньої товщини трьох кольорів на свій смак. Використовуються спиці № 3 і №4. Щільність в’язання для панчішної в’язки на спицях №4: по горизонталі — 1,9 петлі в 1 см, по вертикалі — 2,7 ряду в 1 см. Триколірна пряжа створює на полотні ефектні кольорові плями, що нагадують малахіт, якщо використовувати зелений, синій та чорний кольори. Кофтинка в’яжеться панчішною в’язкою. Оздоблювальні планки горловини низу виробу та рукавів, а також планку-застібку виконується резинкою 1х1.

Жилет з орнаментом, розмір 32, техніка виконанняДля виготовлення жилету 32-го розмір необхідно мати 200 г блакитної шерстяної пряжі, 70 г помаранчової і ЗО г білої шерсті № 32/2 (беремо у 6 ниток) та спиці: № 1,5 і 2,5. Щільність в’язання для панчішної в’язки на спицях № 2,5: по горизонталі — 2,7 петлі в 1 см, по вертикалі — 3,8 ряду в 1 см. Узори для в’язання: панчішна в’язка (лицьова гладь) і резинка 1х1.

Сукня для дівчинки прикрашена намистинками, розмір 30, техніка в'язанняДля виготовлення сукні для дівчинки 30-го розміру необхідно 400 г шерстяної пряжі рожевого (чи будь-якого іншого, що вам пасує) кольору і 40 г білої шерсті № 32/2 (беремо у 7 ниток) та спиці № 2,5 і 3,5. Сукня виконується панчішною в’язкою, по середині переду — вставка з білої шерсті. По краях вставки — рюші.

рукоділля, дівоча шапочка з вишитими квіточками, техніка виконанняДля виконання шапочки необхідно мати шерстяну пряжу (150 г шерсті № 32/2 в 10 ниток), спиці  № 4 і 5. Шапочку виконано виворітною гладдю з вертикальними стовпчиками і вишито тамбурним швом, прикрашено помпоном з довгих петель. Закот шапочки зв’язано резинкою 2X2. Узори для в’язання: панчішна в’язка (лицьова і виворітна гладь), вертикальні стовпчики, петлі «ворс» і резинка 2X2.

Шапочка Буратіно, Розмір 44—46, Схема в'язання шапочкиПряжа: шерстяна - 100 г шерсті № 32/2 у 8 ниток. Спиці: № 3 і 3,5. Шапочку виконано рисовою в’язкою і прикрашено вертикальною мережкою з джгутів, розташованою по середині шапочки, і резинкою 1х1 із знятих петель по краю.

 

рукоділля, в'язання спицями, узори для в'язання спицями, книга Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання, схеми комбінованих узорів, Вертикальна рельефна смуга з джгутами і ажуромУ цій темі розглядаємо комбінові узори: "Вертикальна мережка з ажуром та  обвитими петлями", "Вертикальна рельефна смуга з джгутами і ажуром","Ананаси".

рукоділля, в'язання спицями, узори для в'язання спицями, схеми, книга Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання, Узори з горбиками, об'ємні узори, схемиОпановуємо об'ємні узори виробів при в'язанні на спицях: горизонтальна мережка з «горбиків», «гусячі лапки», двоколірні зірочки, «сніжинки», горизонтальні смуги з «горбиками», «горбики» в ажурних трикутниках, вертикальна мережка з «горбиками».

рукоділля, в'язання спицями, узори для в'язання спицями, схеми, книга Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання, Узори зі схрещеними петлями або джгути, об'ємні узори, схемиУ статті дізнаєтесь, як виконати такі об'ємні узори при в'язанні спицями: "джгут у джгуті", "джгути і овали", "сердечка", "джгут «ланцюжок»", "вертикальні зигзаги", "джгут комбінований", "подвійний джгут", "«ліхтарики» з джгутів", "вертикальна смуга з джгутів", "фігурний джгут".

Узори з обвиваючими петлями в'язання на спицяхПропонуємо для розгляду наступні узори з обвиваючими петлями в'язання на спицях: "Обвиті петлі на виворітній гладі", "Рельєфні обвиті стовпчики", "Вертикальні стовпчики з обвиваючими петлями", "Рельєфні обвиті стовпчики в шаховому порядку", "Горизонтальні смуги з обвиваючих петель", "Вертикальні смуги з обвиваючими петлями", "Діагональні смуги", "Вертикальна узорна смуга з обвиваючими петлями", "Плетінка з обвиваючих петель".

В'язання спицями. Схеми узорів із знятими петлями, за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняВчимося в'язати наступні узори зі знятими петлями: "Резинка із знятих петель", "Щільний узор", "Зірочки з витягнутих петель", "Двоколірні клітинки", "Букле з витягнутих петель", "Двоколірна шахівка", "Двоколірна шахівка", "Двоколірний рельєфний", " Вертикальні смужки", "Мережка", "Колоски", "Орнамент із знятих петель". Тут надається опис і схеми для в'язання спицями вищевказаних узорів.

В'язання спицями. Схеми ажурних узорів, книга Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняПропонуємо для розгляду наступні ажурні узори в'язання на спицях: «Ліхтарики», "Мережка з ажурних тюльпанів", "Ажурні дірочки", «Ялинка», «Сіточка», "Вертикальна мережка", "Комбінований ажур", "Ажурні смуги", "Зигзаги".

 

 

В'язання спицями. Схеми узорів з накидами - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняУ цій статті навчимося в'язати наступні узори: "Дрібне букле", "Стовпчики з петель з накидом", "Стільники", "Великі стільники", "Двоколірні стільники", "Рельєфний", "Вертикальні доріжки", "Двоколірна букле", "Дрібні горбики", "Зірочки".

 

Узори для в'язання спицями, схеми - з книги Тетяни Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняУ цій статті пропонуються такі види узорів для в'язання спицями:  панчішна в'язка, хусткова в'язка, «вертикальні стовпчики» з лицьових петель, «шахівка», «рельєфні смуги», «ромби», «рельєфні квадрати», «стовпчики», «ромби і стовпчики».

 

Основи техніки ручного в'язання. Декоративне оздоблення в'язаних виробів, за книгою Тетяни Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняРізні способи оздоблення в'язаних виробів надають їм краси і привабливості. Так, низ виробу, край шапочки та рукавиць можна прикрасити зубчастим краєм або ж оздобленням з петель «воре», що імітують хутро. Можна прикрасити в'язаний виріб і акуратно зв'язаним або вишитим орнаментом. Для вигнутих хвилястих ліній використовують стебловий і тамбурний шви або шов «петля», для багатоколірних гладеньких узорів — художню гладь. Оригінальний вигляд на в'язаному виробі має аплікація з атласу, шовку, оксамиту, шкіри тощо. Дитячий одяг прикрашають помпонами та китичками.

Основи техніки ручного в'язання - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняУ цій статті дізнаємось, що таке часткове в'язання, як робити схематичний запис і рапорт узору, як робиться розрахунок в'язаного полотна та в'язання за викройкою; навчимося робити трикотажні шви та в'язати кишені та петлі для застібок. Також, ознайомимось, як прати, сушити і прасувати в'язані вироби та з'єднувати їх підготовлені деталі.

Основи техніки ручного в'язання. Способи вив'язування петель та їх умовне позначення, за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняУ цій статті розглядаємо способи вив'язування петель та їх умовне позначення.

 

 

 

Основи техніки ручного в язання, за книгою Т.Г.Циблієвої Сучасні моделі ручного в язанняВ цій статті розказуємо ази в'язання на дротах: як набрати петлі, як зробити крайні петлі; мова йтиме також про прибавляння і убавляння петель та закріплення петель останнього ряду.

Вязание перчаток спицамиКласичний спосіб в'язання рукавичок (перчаток) спицями. Детальний майстер-клас з в'язання рукавичок спицями з докладним описом і фото. Все дуже доступно, зрозуміло навіть для початківців.


Останні коментарі до сторінки
«Усе про в’язання: техніка виконання, креслення викройок, узори, орнаменти, декоративне оздоблення виробів»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми