Як зв'язати спицями головну пов’язку (розмір 57 - 58)


Головна пов’язка

(розмір 57 — 58)

 

Пряжа: шерстяна — 60 г шерсті № 6/2. Спиці — № 3,5.
Щільність в’язання для резинки 4х4 на спицях № 3,5: по горизонталі — 2,6 петлі в 1 см, по вертикалі - 3,1 ряду в 1 см.

 

Як зв'язати спицями головну пов’язку, розмір 57 - 58

 

Головну пов’язку (рис. 284) зв’язано резинкою 4х4 і прикрашено джгутом «плетінка» по середині переду.

Для виконання зразка резинки 4х4 набираємо 18 петель (число петель має ділитися на 8 плюс 2 крайні петлі).

1-й ряд — 4 лицьові, 4 виворітні і т. д.
2-й ряд — в’яжемо за узором.
3-й ряд — узор повторюємо з 1-го ряду.

Для виконання зразка джгута «плетінка» набираємо 34 петлі (число петель має ділитися на 32 плюс 2 крайні петлі). В’яжемо за схемою, яку наведено на рис. 285.

 

Як зв'язати спицями головну пов’язку, розмір 57 - 58

 

1-й ряд — повторюємо чотири рази: 8 лицьових, схрещених ліворуч.
2-й і всі парні ряди — виворітні петлі.
3; 5; 9 і 11-й ряди — лицьові петлі.
7-й ряд — 4 лицьові повторюємо три рази: 8 лицьових, схрещених праворуч, 4 лицьові, 13-й ряд — узор повторюємо з 1-го ряду.

 

Виконання 

На спиці № 3,5 набираємо бавовняною ниткою 34 петлі і, зв’язавши 5 — 6 рядів, переходимо на шерстяну нитку. Далі в’яжемо пов’язку резинкою 4х4.

Через 25 см починаємо в’язати джгут «плетінка» на всіх петлях пов’язки. Пров’язавши узор два рази з 1-го по 12-й ряд, закінчуємо в’язати 1-м рядом.

3 дальшого ряду в’яжемо резинку 4х4: 4 виворітні, 4    лицьові і т. д. Зв’язавши 25 см резинкою 4х4, приєднуємо бавовняну нитку і пров’язуємо ще 5 — 6 рядів.


Зшивання виробу

Готову пов’язку відпарюємо через два шари вологої марлі, а в кінці пов’язки відпрасовуємо. Потім видаляємо бавовняну нитку і зшиваємо відкриті петлі трикотажним швом «петля в петлю» (див. «Трикотажні шви»).

 

ТРИКОТАЖНІ ШВИ  

Для з'єднання в'язаних деталей використовують трикотажні шви: горизонтальний, вертикальний і кетельний. Трикотажні шви виконують вручну голкою з широким вушком і тією ж пряжею, з якої вив'язано весь виріб. Такі шви малопомітні і еластичні на відміну від машинної строчки.

Горизонтальний шов використовують для з'єднання відкритих петель двох полотен панчішного в'язання, наприклад: двох половин суцільнов'язаного коміра, початку і кінця закоту шапки, виконаного в горизонтальному напрямі, під час ремонту виробів і т. д. Щоб мати відкриті петлі, в'язання закінчуємо штопкою або ж розрізаємо крайню петлю і виплутуємо нитку. Розмістивши відкриті петлі полотен одну навпроти одної, приступаємо до виконання горизонтального шва. Закріпивши нитку, вводимо голку з виворітного боку в першу петлю нижнього ряду, потім з лицьового боку в першу петлю верхнього ряду і зразу ж по вивороту в другу петлю верхнього ряду (рис. 38). На лицьовому боці роботи повертаємо голку в першу петлю нижнього ряду, немов би замикаючи коло. З виворітного боку переходимо до другої петлі нижнього ряду і все повторюємо з початку, тобто вводимо голку по лицьовому боку роботи в другу петлю верхнього ряду, потім по виворітному боку в третю петлю верхнього ряду ї повертаємо її назад у другу петлю нижнього ряду і т. д.

 

Основи техніки ручного в'язання - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання

 

Шов треба робити, не стягуючи петель, так щоб петля шва за величиною дорівнювала петлі в'язаного полотна.

Вертикальні шви виконують по лицьовому боку роботи.
З'єднуючи деталі, зв'язані панчішною в'язкою або резинкою ІХІ, по черзі захоплюємо то з одного боку, то з іншого дуги лицьових петель, розташованих поряд з крайніми (рис. 39). З'єднуючи деталі,  зв'язані будь-яким  іншим узором, по черзі захоплюємо то з одного боку, то з і шого   протяжки   між   крайніми   петлями   та   узором (рис. 40).

Кетельний шов виконують справа наліво і користуються ним для закріплення відкритих петель в'язаного полотна, а також для пришивання деталей до виробу. Наприклад, оздоблювальну планку горловини пришиваємо кетельним швом до вирізу горловини, відкриті петлі кишені - до пілочки тощо.
Закінчивши в'язання деталі штопкою, приметуємо її до виробу, потім видаляємо бавовняну нитку і виконуємо кетельний шов. Закріпивши нитку з виворітного боку, вводимо голку в другу відкриту петлю,   потім   по  лицьовому боці - в першу петлю і зразу ж по виворітному боку - у третю. З третьої петлі на лицьовому боці повертаємо голку у другу петлю, з другої на виворітному боці - в четверту і т. д. (рис. 41). 
Нитку для кетельного шва беремо тоншу від нитки для в'язання.

 

Основи техніки ручного в'язання - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання

 

За матеріалами: Циблієва Т. І. Сучасні моделі ручного в'язання. 2-е видання. Київ. Видавництво «Техніка», 1993, стор. 284 - 285.

 

 

  Дізнайтеся на нашому сайті більше про в'язання на спицях :

Усе про в'язання: техніка виконання, креслення викройок, узори, орнаменти, декоративне оздоблення виробів

В'язання. Усе про в'язання, починаючи з азів, а також - узори та моделі одягу.В’язання на спицях - один з найпоширеніших  видів рукоділля. Добре оволодівши технікою в’язання, можна створювати елегантні вироби, які не поступаються перед зробленими на машині. У цьому Вам  допоможе наш новий розділ. У ньому побачите інформацію про способи в’язання петель і їх умовні позначення, про виконання трикотажних швів, різних узорів та орнаментів і т. д. Будуть надані моделі жіночого, чоловічого і дитячого одягу, що відповідають сучасним вимогам.


Останні коментарі до сторінки
«Як зв’язати спицями головну пов’язку (розмір 57 - 58)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми