В'язання рукавичок (перчаток)


Є різні способи в'язання рукавичок (перчаток) спицями, тут ми розповімо як в'язати рукавички (перчатки) класичним способом: на п'яти спицях по колу, починаючи з зап'ястя. Рукавички (перчатки) можна пов'язати ажурними, жаккардовимі, ​​рельєфними візерунками. Але так як цей розділ призначений для початківців, розглянемо техніку в'язання рукавичок на простому варіанті, коли рукавички в'яжуться панчішної в'язкою.

Зняття мірок для в'язання рукавичок (перчаток)

Для в'язання рукавичок знімають наступні мірки:

окружність кисті (Ок) - 20 см (вимірюємо найширшу частину кисті, сантиметрова стрічка щільно облягає руку);
довжина кисті від зап'ястя до основи великого пальця - 6 см;
довжина кисті від зап'ястя до мізинця - 9 см;
довжина кисті від зап'ястя до основи вказівного пальця - 10 см.

Зняття мірок для рукавички (перчатки)
Зняття мірок для рукавички (перчатки)

Початок в'язання рукавички (перчатки)

Як завжди, починаючи роботу, в'яжемо контрольний зразок і визначаємо щільність в'язання. У нашому випадку вийшло Пг = 2,7 петлі в см.

Визначити необхідну кількість петель для в'язання рукавичок буває не так вже й просто, слідуючи прямим підрахунком. Рукавички (перчатки) повинні облягати руку досить щільно, щоб сиділи красиво і їх було зручно носити. Тому рукавички (перчатки) в'яжуть трохи вужчі, ніж обхват кисті. На скільки саме вужчі - залежить від узору, від того, наскільки він сильно розтягується, а також від еластичності пряжі. Іноді доводиться кілька разів перев'язувати, щоб досягти гарного результату. У нашому випадку, коли рукавички (перчатки) в'яжуться панчішною в'язкою, досить прийняти для розрахунку величину, меншу на 1 см, ніж обхват кисті. Отримаємо: (Ок - 1) x Пг = (20-1) x 2,7 = 51,3. Округлимо результат до цифри, яка ділиться без залишку на 4, отримаємо 52 петлі, по 13 на кожну спицю.

Для того, щоб було зручніше пояснювати техніку в'язання рукавичок, присвоїмо нумерацію спицям:
В'язання рукавичок: нумерація спиць
В'язання рукавичок: нумерація спиць

Починаємо в'язати рукавичку (перчатку) з манжети. Ширина манжети може бути будь-який (зазвичай 6 - 9 см); ми зв'яжемо манжету шириною 7 см, резинкою 1x1. Отже, набираємо на 4 спиці по 13 петель, в'язання замикаємо в коло, з'єднуючи нитку від клубка з кінцем, що залишився від набору петель і провязивая в дві нитки 6-7 петель, для того, щоб коло замкнулося щільніше. В'яжемо манжету по зовнішньому колу за годинниковою стрілкою. Провязав 4 ряди темно-сірої пряжею, в'яжемо оздоблювальну смугу світло-сірої пряжею також 4 ряди, потім 4 ряди темно-сірої і ще одну оздоблювальну смугу світло-сірої пряжею.

В'язання клина для великого пальця рукавички

Клин великого пальця рукавички (перчатки) починають вив'язувати відразу ж від резинки або провязав кілька рядів (1 - 2 см) основною в'язкою. Ми почнемо вив'язувати клин відразу ж від резинки.

На правій рукавичці (перчатці) клин розташовується на початку першої спиці, на лівій рукавичці - наприкінці четвертої спиці. Виконують клин за допомогою додавання петель. Почнемо в'язання з правої рукавички (перчатки). Перед першою петлею на першій спиці робимо накид, потім пров'язуємо одну петлю лицьовій і знову робимо накид. Тут і далі для ілюстрації виконання деяких операцій ми сфотографували рукавичку в більшому розмірі, ніж вона є насправді (з блакитної пряжі).

Початок вивязування клина для великого пальця
Початок вив'язування клина для великого пальця

Наступні 3 кола в'яжемо без додатків. Робимо другий додаток: перед першою петлею накид, потім пров'язуємо вже 3 петлі, потім накид. Наступні додавання виконуємо через кожні 3 кола, при цьому між накидами потрібно буде пров'язувати непарна кількість петель: 1-3-5-7-9 і т.д

Коли висота клина досягне основи великого пальця (6 см), додавання припиняємо. У нашому випадку на клин довелося після додатків 13 петель. Ми Пров'язуйте накиди без ажуру і ось, що у нас вийшло:

Клин для великого пальця рукавички
Клин для великого пальця рукавички

Якщо ви хочете, щоб по краях клина утворилися ажурні оздоблювальні отвори, вам потрібно пров'язувати накиди з ажуром.

Тепер перезніміть петлі клина на дві шпильки: по 6 і 7 петель. Над ними набираємо 6 повітряних петель: стільки ж, скільки знаходиться на одній шпильці (краще набрати парне число).

Клин великого пальця рукавички: набір повітряних петель
Клин великого пальця рукавички: набір повітряних петель

Зв'яжемо один повний круг, а потім починаємо зменшення: в'яжемо по дві петлі разом з обох боків отвору, поки від клина не залишиться 1 петля, а на першій спиці знову 13 петель.

Вязання клина для великого пальця рукавички: зменшення петель
В'язання клина для великого пальця рукавички: зменшення петель

Після цього в'яжемо рукавичку (перчатку) до мізинця (у нашому випадку ще 3 ряди) і розподіляємо петлі для в'язання пальців.

В'язання вказівного пальця рукавички (перчатки)

Петлі вказівного пальця розташовані на 1-ій і 4-ій спицях, всього 15 петель. Пров'язуємо 4 петлі на першій спиці, потім вводимо нову спицю, провязиваем 3 залишилися петлі з першої спиці і набираємо одну повітряну петлю; потім знову вводимо нову спицю, набираємо на неї 2 повітряні петлі і провязиваем ще 3 петлі з 4-ої спиці. У нас вийшло по 4 петлі на 1-ій і 2-ий спицях і по 5 петель на 3-ій і 4-ой, всього 18 петель.

Початок вязання вказівного пальця
Початок в'язання вказівного пальця

В'яжемо палець по колу до початку нігтя або до його середини (якщо нігті довгі) і завершуємо палець: на початку 1-ої та 3-ої спиці і в кінці 2-ої та 4-ої провязиваем по 2 петлі разом через ряд. Коли залишиться по 1 - 2 петлі на спиці, петлі стягаємо голкою або гачком, закріплюємо і ховаємо кінець нитки на вивороті. Завершення інших пальців рукавички виконують аналогічним чином.

Завершення пальця
Завершення пальця

В'язання середнього пальця рукавички

На середній палець припадає 19 петель (13 петель з шпильок плюс по 3 петлі з двох перемичок). Петлі з шпильок, призначені для в'язання середнього пальця переводимо на дві спиці. Спицю, звернену до долоні умовно назвемо першою. Приєднуємо нитку від клубка і провязиваем 4 петлі з першої спиці; потім вводимо нову спицю і пров'язуємо 2 петлі, що залишилися, з першої спиці і накидаємо 3 повітряні петлі для перемички; потім беремо нову спицю і пров'язуємо 5 петель з другої спиці; потім знову беремо нову спицю і провязиваем решту 2 петлі з другої спиці і набираємо з перемички вказівного пальця 3 петлі. Петлі розподілилися таким чином: на одній спиці 4 петлі і на трьох спицях по 5 петель. Далі палець в'яжемо так само, як і вказівний: по колу і потім завершуємо.

В'язання безіменного пальця рукавички

Петлі з шпильок, призначені для в'язання безіменного пальця переводимо на спиці. Спицю, звернену до долоні, також, як і при в'язанні середнього умовно назвемо першою. Приєднуємо нитку від клубка і провязиваем 4 петлі з першої спиці; потім вводимо нову спицю і пров'язуємо 3 петлі, що залишилися, з 1-ої спиці і 1 петлю з другої; потім знову вводимо спицю і в'яжемо 4 петлі з другої; далі провязиваем решту 2 петлі з другої спиці і 3 петлі набираємо з перемички середнього пальця. Петлі безіменного пальця розподілилися на 4 спиці: на трьох спицях по 4 петлі і на одній спиці 5 петель. Далі палець в'яжемо також, як і попередні.

В'язання мізинця

Петлі з шпильок перезнімати на 2 спиці. Далі розподіляємо петлі аналогічно безіменному пальцю: виходить по 4 петлі, з урахуванням, що 3 петлі набираємо з перемички безіменного пальця. Далі в'яжемо і завершуємо палець також, як і всі інші.

В'язання великого пальця

Петлі з шпильок переводимо на 2 спиці: на правій спиці вийшло 6 петель, на лівій - 7. Приєднуємо нитку від клубка і провязиваем 5 петель з правого спиці; потім вводимо нову спицю, Пров'язуємо 1 петлю, що залишилася, з правого спиці і 4 петлі з лівої; знову вводимо нову спицю і пров'язуємо 3 петлі, що залишилися, з лівої спиці і 2 петлі набираємо з верхнього краю отвору ; далі на нову спицю набираємо з верхнього краю отвору 5 петель. Вийшло для в'язання великого пальця по 5 петель на чотирьох спицях, всього 20 петель. Далі палець в'яжемо по колу і завершуємо, як і всі інші.

Ліву рукавичку в'яжемо в дзеркальному відображенні, при цьому клин великого пальця виконуємо на 4-ій спиці: в'яжемо всі петлі, крім останньої, потім робимо накид, пров'язуємо останню петлю і знову накид, далі в'яжемо аналогічно правій рукавичці.

В'язані рукавички готові.

Вязані рукавички спицями

В'язання рукавичок на 5 спицях

Вязання рукавичок спицями
В'язання рукавичок спицями


Останні коментарі до сторінки
«В’язання рукавичок (перчаток)»:
Тетяна , 2014-11-19 10:29:24, #
Ольга , 2018-11-20 06:17:09, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 2     + Додати коментар
Топ-теми