Жилет з орнаментом (розмір 32) - техніка виконання


ЖИЛЕТ З ОРНАМЕНТОМ

Жилет з орнаментом, розмір 32, техніка виконання

 
Для виготовлення жилету 32-го розмір необхідно мати 200 г блакитної шерстяної пряжі, 70 г помаранчової і ЗО г білої шерсті № 32/2 (беремо у 6 ниток) та спиці: № 1,5 і 2,5. Щільність в’язання для панчішної в’язки на спицях № 2,5: по горизонталі — 2,7 петлі в 1 см, по вертикалі — 3,8 ряду в 1 см. Узори для в’язання: панчішна в’язка (лицьова гладь) і резинка 1х1.

 

Спинка

На спиці № 1,5 набираємо число петель, що дорівнює ширині викройки по низу спинки, тобто 88. Зв’язавши 5 см резинкою 1х1, рівномірно прибавляємо в останньому ряду резинки 13 петель і переходимо на спиці № 2,5. Далі в’яжемо спинку панчішною в’язкою. Через 45 см від початку роботи оформляємо виріз горловини «каре». Для цього по середині спинки закриваємо 53 петлі і дов’язуємо окремі петлі, що залишилися з двох сторін, на висоту 5 см.

 

Жилет з орнаментом, розмір 32, техніка виконання

Рис. 266. Рисунок викройки жилета. 

 

Перед жилетки

Перед спочатку в’яжемо так само, як і спинку. Зв’язавши резинку і прибавивши петлі, продовжуємо в’язати перед панчішною в’язкою, чергуючи кольорові смуги так: 2 ряди білою ниткою, 28 рядів помаранчовою ниткою, 2 ряди білою ниткою, 28 рядів блакитною ниткою і т. д. Дов’язавши перед до початку вирізу горловини, закриваємо 53 середні петлі, а потім в’яжемо петлі плечей на висоту 10 см.

 

Зшивання виробу 

Готові деталі прасуємо через вологу марлю, злегка торкаючись поверхні праскою. Зшиваємо плечові і бокові шви (29 см).

 

Оформлення оздоблювальної планки горловини та пройм

На спиці № 1,5 набираємо голубою ниткою петлі з крайніх петель вирізу горловини, починаючи від лівого плеча, і в кожному кутку вирізу виділяємо середню петлю.
В’яжучи планку резинкою 1х1, у лицьових рядах пров’язуємо в кожному кутку 3 петлі разом способом перестановки петель, тобто середню петлю міняємо місцями з петлею, яка стоїть перед нею, а потім З петлі підряд пров’язуємо разом лицьовою за нижню дольку. 
У виворітних рядах середню петлю знімаємо, не пров’язуючи (див. статтю 
"Основи техніки ручного в'язання. Способи вив'язування петель та їх умовне позначення").
Зв’язавши 4 см, закриваємо петлі останнього ряду і зшиваємо планку.
Для виконання оздоблювальних планок пройм на спиці № 1,5 набираємо блакитною ниткою петлі з крайніх петель розрізу для пройм. Петлі набираємо так: з першої та другої крайніх петель — по 1 петлі, з третьої — 2 петлі і т. д.
Пров’язавши 4 см резинкою 1х1, закриваємо туго петлі останнього ряду і зшиваємо планки.

 

Вишивання

На блакитних та помаранчових смугах переду білою ниткою вишиваємо орнамент (див. «Декоративне оздоблення в’язаних виробів») за схемою, яку наведено на рис. 267, розміщуючи зірочки на смугах у шаховому порядку.

 

Жилет з орнаментом, розмір 32, техніка виконання

 

За матеріалами: Циблієва Т. І. Сучасні моделі ручного в'язання. 2-е видання. Київ. Видавництво «Техніка», 1993, стор. 269 - 271, 34.

 

 

 Більше про в'язання спицями на нашому сайті: 

В'язання. Усе про в'язання, починаючи з азів, а також - узори та моделі одягу.
В’язання на спицях — один з найпоширеніших  видів рукоділля. Добре оволодівши технікою в’язання, можна створювати елегантні вироби, які не поступаються перед зробленими на машині. У цьому Вам  допоможе наш новий розділ. У ньому побачите інформацію про способи в’язання петель і їх умовні позначення, про виконання трикотажних швів, різних узорів та орнаментів і т. д. Будуть надані моделі жіночого, чоловічого і дитячого одягу, що відповідають сучасним вимогам.

Останні коментарі до сторінки
«Жилет з орнаментом (розмір 32) - техніка виконання»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми