В'яжемо своїми руками дитячу кофтинку з триколірної шерстяної пряжі (розмір 38 - 40)


ДИТЯЧА ТРИКОЛІРНА КОФТИНКА З ШЕРСТЯНОЇ ПРЯЖІ (РОЗМІР 38 - 40)

в'яжемо своїми руками дитячу кофтинку з триколірної пряжі, розмір 38 - 40, техніка виконання

 
Кофтинка для дитини виконується з триколірної шерстяної пряжі: потрібно мати 40 г шерсті середньої товщини трьох кольорів на свій смак. Використовуються спиці № 3 і №4. Щільність в’язання для панчішної в’язки на спицях №4: по горизонталі — 1,9 петлі в 1 см, по вертикалі — 2,7 ряду в 1 см. Триколірна пряжа створює на полотні ефектні кольорові плями, що нагадують малахіт, якщо використовувати зелений, синій та чорний кольори. Кофтинка в’яжеться панчішною в’язкою. Оздоблювальні планки горловини низу виробу та рукавів, а також планку-застібку виконується резинкою 1х1.​
Модель складається з п’яти деталей: спинки, двох пілочок переду та двох рукавів. Усі деталі в’яжемо за викройкою (рис. 264) знизу вгору. 
Узори для в’язання: панчішна в’язка (лицьова гладь) і резинка 1х1.
 
в'яжемо своїми руками дитячу кофтинку з триколірної пряжі, розмір 38 - 40, техніка виконання
 

Спинка: 

На спиці № 3 набираємо число петель, що дорівнює ширині викройки по низу спинки, тобто 70. Пров’язавши б см резинкою 1х1, рівномірно прибавляємо в останньому ряду 12 петель і переходимо на спиці № 4, продовжуючи в’язати панчішною в’язкою.
Через 24 см від резинки з обох сторін полотна закриваємо петлі для пройм — по 6 петель. Після цього в’яжемо спинку прямо до початку вирізу горловини (16 см). Потім, умовно поділивши петлі на дві рівні частини, кожну з них в’яжемо окремо.
Починаючи з лицьового ряду, пров’язуємо першу половину петель і, повернувши в’язання, на початку кожного виворітного ряду закриваємо петлі горловини: 1 раз 9 петель і 2 рази по 3 петлі. Решту петель плеча закриваємо в одному ряду.
Другу половину горловини в’яжемо так само, як і першу, закриваючи петлі на початку кожного лицьового ряду.


Перед: 

На спиці № 3 набираємо 32 петлі і в’яжемо праву пілочку переду. Пров’язавши 6 см резинкою 1х1, рівномірно прибавляємо 6 петель і переходимо на спиці № 4. Далі в’яжемо пілочку панчішною в’язкою. Через 30 см від початку роботи з лівої сторони полотна закриваємо 6 петель для пройми. 
Дов’язавши пілочку до початку вирізу горловини, на початку кожного лицьового ряду закриваємо петлі в такому порядку: 1 раз 4 петлі, 1 раз 3 петлі, 2 рази по 2 петлі і 4 рази по 1 петлі. Після цього закриваємо петлі плеча.
Ліву пілочку в’яжемо так само, як і праву, закриваючи петлі горловини на початку кожного виворітного ряду.


Рукави: 

На спиці № 3 набираємо число петель, що дорівнює ширині викройки по низу рукава, тобто 30. Пров’язавши 6 см резинкою 1х1, рівномірно прибавляємо 12 петель і переходимо на спиці № 4.
Продовжуємо в’язати рукави панчішною в’язкою, прибавляючи з обох сторін 13 раз по 1 петлі в кожному 7-му ряду для розширення.
Останні 3 см в’яжемо рукав рівно, а потім закриваємо петлі останнього ряду.
Другий рукав в’яжемо так само, як і перший.


Оформлення планки-застібки: 

На спиці № 3 набираємо петлі з крайніх петель пілочок у такий спосіб. З першої крайньої петлі — 1 петлю, з дальшої — 2 петлі і так чергуємо до кінця. Потім, пров’язавши 2 см резинкою 1х1, на правій планці-застібці виконуємо горизонтальні петлі (див. нижче «В’язання петель для застібки»).


Зшивання виробу: 

Готові деталі прасуємо через вологу марлю. Зшиваємо по плечових та бокових швах. Вшиваємо готові рукави.


Комір-стойка: 

З крайніх петель вирізу горловини на спиці № 3 набираємо петлі і в’яжемо 4 см резинкою ІхІ. Потім по лицьовому боку пров’язуємо один ряд виворітними петлями і знову в’яжемо ще 4 см резинкою 1х1. Закінчуємо роботу бавовняною ниткою.
Відпрасувавши край, відгортаємо комір на виворітний бік і приметуємо його до горловини. Видаливши бавовняну нитку, пришиваємо відкриті петлі до виворітного боку кетельним швом (див. нижче «Трикотажні шви»).

 

*******************

 

В'ЯЗАННЯ ПЕТЕЛЬ ДЛЯ ЗАСТІБКИ

 

Залежно від способу виконання розрізняють петлі горизонтальні,   вертикальні   і   петлі-дірочки.
У жіночих моделях із застібкою на ґудзики спочатку в'яжуть ліву пілочку, а в чоловічих — праву. Потім на пілочці намічають місця для ґудзиків і переносять їх на викройку другої пілочки. Вив'язуючи другу пілочку, в цих місцях роблять петлі для ґудзиків.

Горизонтальні петлі. 

Середина горизонтальної петлі не повинна збігатися з серединою планки-застібки, а має бути зсунута в бік пілочки на 1—2 петлі, щоб застібнутий ґудзик не зміщувався до краю планки. Горизонтальні петлі можна виконувати в двох рядах і в одному. Петлі, виконані в одному ряду, виходять вужчими і акуратнішими. Дов'язавши планку-застібку до місця, де намічено розріз, у лицьовому ряду закриваємо петлі для розрізу без участі нитки. При цьому першу петлю на лівій спиці накидаємо на другу, другу на третю і т. д. Закривши всі петлі розрізу, останню петлю, що утворилась від накидання, надіваємо на ліву спицю. На праву спицю накидаємо стільки повітряних петель, скільки було  закріплено петель у розрізі (рис. 42). У дальшому ряду пров'язуємо повітряні петлі тим самим узором, яким в'язали планку.

 

Основи техніки ручного в'язання - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання


Вертикальні петлі 

Вертикальні петлі збігаються з лінією середини планки-застібки і по висоті мають бути трохи менші від діаметра ґудзика. Для виконання вертикальної петлі планку-застібку на викройці ділимо по вертикалі на дві рівні частини. Ту частину, яка розташована ближче до пілочки, в'яжемо на висоту розрізу для ґудзика, а другу частину знімаємо на шпильку. Зв'язавши першу частину планки, в'язання припиняємо біля розрізу і накидаємо на праву спицю кілька зворотних накидів (від себе). їх кількість дорівнює числу крайніх петель у розрізі для ґудзика (рис. 43). Петлі другої частини планки переносимо з шпильки на ліву спицю і в'яжемо до краю планки застібки. Потім в'язання повертаємо і в'яжемо ряд до розрізу, в кінці ряду останню петлю другої частини пров'язуємо разом з першим накидом виворітною петлею.
Пров'язавши так усі накиди, з'єднуємо обидві частини планки-застібки і в'яжемо їх разом до дальшого розрізу для петлі. Щоб готові петлі не розтягувались, обметуємо їх шерстяною ниткою.

Петля-дірочка 

Такі петлі застосовують у виробах з тонкої пряжі для дрібних ґудзиків.
У лицьовому ряду по середині планки-застібки робимо прямий накид (до себе) і дальші дві петлі пров'язуємо разом з лицьовою петлею. У виворітному ряду накид пров'язуємо виворітною петлею, і петля готова.

 

******************************

 

ТРИКОТАЖНІ ШВИ  

 

Для з'єднання в'язаних деталей використовують трикотажні шви: горизонтальний, вертикальний і кетельний. Трикотажні шви виконують вручну голкою з широким вушком і тією ж пряжею, з якої вив'язано весь виріб. Такі шви малопомітні і еластичні на відміну від машинної строчки.

Горизонтальний шов використовують для з'єднання відкритих петель двох полотен панчішного в'язання, наприклад: двох половин суцільнов'язаного коміра, початку і кінця закоту шапки, виконаного в горизонтальному напрямі, під час ремонту виробів і т. д. Щоб мати відкриті петлі, в'язання закінчуємо штопкою або ж розрізаємо крайню петлю і виплутуємо нитку. Розмістивши відкриті петлі полотен одну навпроти одної, приступаємо до виконання горизонтального шва. Закріпивши нитку, вводимо голку з виворітного боку в першу петлю нижнього ряду, потім з лицьового боку в першу петлю верхнього ряду і зразу ж по вивороту в другу петлю верхнього ряду (рис. 38). На лицьовому боці роботи повертаємо голку в першу петлю нижнього ряду, немов би замикаючи коло. З виворітного боку переходимо до другої петлі нижнього ряду і все повторюємо з початку, тобто вводимо голку по лицьовому боку роботи в другу петлю верхнього ряду, потім по виворітному боку в третю петлю верхнього ряду ї повертаємо її назад у другу петлю нижнього ряду і т. д.

 

Основи техніки ручного в'язання - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання

 

Шов треба робити, не стягуючи петель, так щоб петля шва за величиною дорівнювала петлі в'язаного полотна.

Вертикальні шви виконують по лицьовому боку роботи.
З'єднуючи деталі, зв'язані панчішною в'язкою або резинкою ІХІ, по черзі захоплюємо то з одного боку, то з іншого дуги лицьових петель, розташованих поряд з крайніми (рис. 39). З'єднуючи деталі,  зв'язані будь-яким  іншим узором, по черзі захоплюємо то з одного боку, то з і шого   протяжки   між   крайніми   петлями   та   узором (рис. 40).

Кетельний шов виконують справа наліво і корио туються ним для закріплення відкритих петель в'язаного полотна, а також для пришивання деталей до виробу. Наприклад, оздоблювальну планку горловини пришиваємо кетельним швом до вирізу горловини, відкриті петлі кишені - до пілочки тощо.
Закінчивши в'язання деталі штопкою, приметуємо її до виробу, потім видаляємо бавовняну нитку і виконуємо кетельний шов. Закріпивши нитку з виворітного боку, вводимо голку в другу відкриту петлю,   потім   по  лицьовому боці - в першу петлю і зразу ж по виворітному боку - у третю. З третьої петлі на лицьовому боці повертаємо голку у другу петлю, з другої на виворітному боці - в четверту і т. д. (рис. 41).

 

Основи техніки ручного в'язання - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання

Нитку для кетельного шва беремо тоншу від нитки для в'язання.

 

За матеріалами: Циблієва Т. І. Сучасні моделі ручного в'язання. 2-е видання. Київ. Видавництво «Техніка», 1993, стор. 262- 275, 34.

 

 

Дізнайтеся на нашому сайті більше про в'язання на спицях :

 

Усе про в'язання: техніка виконання, креслення викройок, узори, орнаменти, декоративне оздоблення виробів

В'язання. Усе про в'язання, починаючи з азів, а також - узори та моделі одягу.В’язання на спицях - один з найпоширеніших  видів рукоділля. Добре оволодівши технікою в’язання, можна створювати елегантні вироби, які не поступаються перед зробленими на машині. У цьому Вам  допоможе наш новий розділ. У ньому побачите інформацію про способи в’язання петель і їх умовні позначення, про виконання трикотажних швів, різних узорів та орнаментів і т. д. Будуть надані моделі жіночого, чоловічого і дитячого одягу, що відповідають сучасним вимогам.


Останні коментарі до сторінки
«В’яжемо своїми руками дитячу кофтинку з триколірної шерстяної пряжі (розмір 38 - 40)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми