Сукня для дівчинки, прикрашена намистинками (розмір 30), техніка виконання


СУКНЯ ДЛЯ ДІВЧИНКИ, ПРИКРАШЕНА НАМИСТИНКАМИ

 

Сукня для дівчинки прикрашена намистинками, розмір 30, техніка в'язанняДля виготовлення сукні для дівчинки 30-го розміру необхідно 400 г шерстяної пряжі рожевого (чи будь-якого іншого, що вам пасує) кольору і 40 г білої шерсті № 32/2 (беремо у 7 ниток) та спиці № 2,5 і 3,5. Щільність в’язання для панчішної в’язки на спицях № 3,5: по горизонталі — 2 петлі в 1 см, по вертикалі — 3 ряди в 1 см. Сукню виконано панчішною в’язкою, по середині переду — вставка з білої шерсті. По краях вставки — рюші. Низ сукні і горловину прикрашено зубчастим краєм (див. нижче або у статті розділу   «Декоративне оздоблення в’язаних виробів»).

Оздоблювальні планки на рукавах зв’язано резинкою 1х1.  Сукня складається з двох деталей: спинки і переду. Обидві деталі в’яжемо за викройкою (рис. 258) знизу вгору. 

Узори для в'язання: панчішна в’язка (лицьова гладь), резинка 1х1 і хусткова в’язка (усі ряди — лицьові петлі).

Виготовлення сукні:

Сукня для дівчинки прикрашена намистинками, розмір 30, техніка в'язання

 

Спинка 

На спиці № 3,5 набираємо бавовняною ниткою число петель, що дорівнює ширині викройки по низу спинки, тобто 130. Пров’язавши 3 - 4 ряд «бавовняною ниткою, переходимо на шерстяну пряжу і в’яжемо 1,5 см панчішною в’язкою. Потім на лицьовому боці виконуємо ажурний ряд для зубчастого краю: накид, 2 разом лицьовою за нижні дольки і т. д. Після цього продовжуємо в’язати спинку панчішною в’язкою.
Через 26 см від ажурного ряду убавляємо в одному ряду 64 петлі, пров’язуючи їх так: 1 лицьова, 3 петлі разом лицьовою способом перестановки петель і т. д.
Продовжуємо в’язати спинку панчішною в’язкою. Зв’язавши 7 см рівно, починаємо розширювати полотно, прибавляючи з обох сторін петлі в кінці кожного ряду: 2 рази по 1 петлі, 1 раз 2 петлі, 1 раз 3 петлі і 10 раз по 4 петлі.
Закінчивши розширення рукавів, в’яжемо полотно рівно. Через 4 см по середині спинки виконуємо розріз для застібки — 5 см. Для цього ділимо петлі на дві рівні частини і кожну дов’язуємо окремо. Вздовж розрізу 3 — 4 петлі в’яжемо хустковою в’язкою. Петлі останнього ряду закриваємо.


 
Сукня для дівчинки прикрашена намистинками, розмір 30, техніка в'язання

 

Перед сукні

Перед в’яжемо, як і спинку, але через 2 см після убавляння петель по середині переду в’яжемо вставку білою ниткою (див. нижче «В’язання різних строкатих фігур» або у статті розділу   «Декоративне оздоблення в’язаних виробів») за схемою, яку наведено на рис. 259.
Дов’язавши полотно до початку вирізу горловини, умовно ділимо петлі на дві рівні частини і кожну в’яжемо окремо. В’яжучи ліву частину, петлі горловини закриваємо на початку кожного виворітного ряду в такому порядку: 1 раз З петлі, 2 рази по 2 петлі і 3 рази по 1 петлі. З правої сторони петлі горловини закриваємо на початку кожного лицьового ряду.

 

 

 

Рюші 

На спиці № 3,5 набираємо 50 петель і пров’язуємо 1-й ряд так: 1 лицьова, з 1 петлі З (лицьова, накид, лицьова) і т. д. Другий ряд в’яжемо виворітними петлями і далі продовжуємо в’язати рюш панчішною в’язкою (4 см). Останні два ряди пров’язуємо хустковою в’язкою і закриваємо петлі.
Другий рюш в’яжемо так само, як і перший.

 

Зшивання виробу 

Готові деталі прасуємо через вологу марлю і зшиваємо по плечових і бокових швах. По низу виробу видаляємо бавовняну нитку і пришиваємо відкриті петлі до виворітного боку виробу петельним швом  (див. нижче «Трикотажні шви» або розділ "Основи техніки ручного в'язання").
До переду сукні по краю білої вставки пришиваємо рюші і на вставку нашиваємо рожеві намистинки.

 

Оформлення оздоблювальної планки горловини 

З крайніх петель вирізу горловини набираємо петлі в'яжемо 1,5 см панчішною в’язкою. Потім виконуємо ажурний ряд для зубчастого краю, як по низу виробу, і знову пров’язуємо 1,5 см панчішною в’язкою. Закінчуємо в’язання бавовняною ниткою.
Відпрасувавши краї планки, видаляємо бавовняну нитку і пришиваємо відкриті петлі до виворітного боку виробу кетельним швом.

 

*******************

 

Зубчастий край

 

Основи техніки ручного в'язання. Декоративне оздоблення в'язаних виробів, за книгою Тетяни Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняДля утворення дрібних зубчиків бавовняною ниткою набираємо парне число петель і в'яжемо 4— 5 рядів. Потім переходимо на шерстяну пряжу і, пров'язавши 1—15 см панчішною в'язкою, виконуємо ажурний ряд: накид, 2 петлі разом лицьовою і т. д. На виворітному боці пров'язуємо цей ряд виворітними петлями і далі в'яжемо 1—1,5 см панчішною в'язкою. Після цього переходимо на 'в'язання основного узора виробу.
Край з бавовняною ниткою прасуємо через вологу марлю і приметуємо до виворітного боку виробу. Основи техніки ручного в'язання. Декоративне оздоблення в'язаних виробів, за книгою Тетяни Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняВидаливши бавовняну нитку, пришиваємо відкриті петлі до виробу кетельним швом. Зубчастим краєм (узор 1) можна не тільки починати, а й закінчувати в'язання.
Щоб мати по краю полотна більші зубчики, в'язання закінчують резинкою 2X2 і в останніх 3— 4 рядах лицьові петлі на виворітному боці роботи знімають непров'язаними, залишаючи нитку за роботою, а в лицьових рядах знімають непров'язаними виворітні петлі, залишаючи нитку перед роботою. Потім вільно закривають петлі останнього ряду (узор 2).

 

 

************************

 

В'язання різних оздоблюючих строкатих фігур

 

Основи техніки ручного в'язання. Декоративне оздоблення в'язаних виробів, за книгою Тетяни Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язанняУзор 5: Орнамент з ламаних ліній (натисніть, щоб зробити зображення більшим)

Для в'язання різних строкатих фігур, ламаних ліній (узор 5), елементів узору, віддалених один від одного, використовують окремі клубки.
Переходячи від одного кольору до іншого, нитки переплітають, тобто новою ниткою обвивають попередню і злегка затягують її, щоб перша петля нового кольору не була більшою за Інші (рис. 48). У лицьових рядах нитки переплітають за роботою, у виворітних — перед роботою.

 

Основи техніки ручного в'язання. Декоративне оздоблення в'язаних виробів, за книгою Тетяни Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання

 

****************

 

Трикотажні шви  

 

Для з'єднання в'язаних деталей використовують трикотажні шви: горизонтальний, вертикальний і кетельний. Трикотажні шви виконують вручну голкою з широким вушком і тією ж пряжею, з якої вив'язано весь виріб. Такі шви малопомітні і еластичні на відміну від машинної строчки.

Горизонтальний шов використовують для з'єднання відкритих петель двох полотен панчішного в'язання, наприклад: двох половин суцільнов'язаного коміра, початку і кінця закоту шапки, виконаного в горизонтальному напрямі, під час ремонту виробів і т. д. Щоб мати відкриті петлі, в'язання закінчуємо штопкою або ж розрізаємо крайню петлю і виплутуємо нитку. Розмістивши відкриті петлі полотен одну навпроти одної, приступаємо до виконання горизонтального шва. Закріпивши нитку, вводимо голку з виворітного боку в першу петлю нижнього ряду, потім з лицьового боку в першу петлю верхнього ряду і зразу ж по вивороту в другу петлю верхнього ряду (рис. 38). На лицьовому боці роботи повертаємо голку в першу петлю нижнього ряду, немов би замикаючи коло. З виворітного боку переходимо до другої петлі нижнього ряду і все повторюємо з початку, тобто вводимо голку по лицьовому боку роботи в другу петлю верхнього ряду, потім по виворітному боку в третю петлю верхнього ряду ї повертаємо її назад у другу петлю нижнього ряду і т. д.

 

Основи техніки ручного в'язання - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання

Шов треба робити, не стягуючи петель, так щоб петля шва за величиною дорівнювала петлі в'язаного полотна.

 

Вертикальні шви виконують по лицьовому боку роботи.


З'єднуючи деталі, зв'язані панчішною в'язкою або резинкою ІХІ, по черзі захоплюємо то з одного боку, то з іншого дуги лицьових петель, розташованих поряд з крайніми (рис. 39). З'єднуючи деталі,  зв'язані будь-яким  іншим узором, по черзі захоплюємо то з одного боку, то з і шого   протяжки   між   крайніми   петлями   та   узором (рис. 40).

Кетельний шов виконують справа наліво і корио туються ним для закріплення відкритих петель в'язаного полотна, а також для пришивання деталей до виробу. Наприклад, оздоблювальну планку горловини пришиваємо кетельним швом до вирізу горловини, відкриті петлі кишені - до пілочки тощо.
Закінчивши в'язання деталі штопкою, приметуємо її до виробу, потім видаляємо бавовняну нитку і виконуємо кетельний шов. Закріпивши нитку з виворітного боку, вводимо голку в другу відкриту петлю,   потім   по  лицьовому боці - в першу петлю і зразу ж по виворітному боку - у третю. З третьої петлі на лицьовому боці повертаємо голку у другу петлю, з другої на виворітному боці - в четверту і т. д. (рис. 41).

Основи техніки ручного в'язання - за книгою Т. І. Циблієвої Сучасні моделі ручного в'язання

Нитку для кетельного шва беремо тоншу від нитки для в'язання.


За матеріалами: Циблієва Т. І. Сучасні моделі ручного в'язання. 2-е видання. Київ. Видавництво «Техніка», 1993, стор. 262- 275, 34.

 

 

Дізнайтеся більше про в'язання на спицях на нашому сайті:

 

Усе про в'язання: техніка виконання, креслення викройок, узори, орнаменти, декоративне оздоблення виробів

В'язання. Усе про в'язання, починаючи з азів, а також - узори та моделі одягу.В’язання на спицях - один з найпоширеніших  видів рукоділля. Добре оволодівши технікою в’язання, можна створювати елегантні вироби, які не поступаються перед зробленими на машині. У цьому Вам  допоможе наш новий розділ. У ньому побачите інформацію про способи в’язання петель і їх умовні позначення, про виконання трикотажних швів, різних узорів та орнаментів і т. д. Будуть надані моделі жіночого, чоловічого і дитячого одягу, що відповідають сучасним вимогам.

 

 


Останні коментарі до сторінки
«Сукня для дівчинки, прикрашена намистинками (розмір 30), техніка виконання»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми