Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники жовтня. «Писанка восени. Кольорові поєднання на основі глоду» (відео)


 

На відео: фарбуємо писанку глодом.

 

 

Блог писанкарки Ірини Михалевич. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники жовтня. Писанка восени. Кольорові поєднання на основі глоду. Стиглі плоди глоду. Збирати глід найкраще у вересні-жовтні в суху погоду.

Стиглі плоди глоду. Збирати глід найкраще у вересні-жовтні в суху погоду.

 

 

Ірина Михалевич

ПИСАНКА ВОСЕНИ.

КОЛЬОРОВІ ПОЄДНАННЯ НА ОСНОВІ ГЛОДУ

 

Доброго здоров'я, друзі!

Поговорімо докладніше про осінні писанки та про чудові кольорові поєднання, які придумує осінь. Окремо зупинимося на глоді, його лікувальних, фарбувальних та смакових вміннях.

Сани готують з літа, а писанки пишуть увесь рік. Ну, бо чекають писанкаря на майстер-класи з готовим набутком.

Неймовірно м'які сяючі барви дарує осінь писанкам, вона добирає барви так, що краще й не придумати. Цьогоріч я спробувала справді нове для себе поєднання. Кольори я не підбирала, тільки рослини. Тому таке осіннє звучання йде не від мого задуму: його несуть осінні плоди і трави.

 

 

Блог писанкарки Ірини Михалевич. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники жовтня. Писанка восени. Кольорові поєднання на основі глоду. Писанка фарбована плодами глоду, цвітом золотушника, травою череди та мареною.

Писанка фарбована плодами глоду, цвітом золотушника, травою череди та мареною.

 

Про фарбування глодом я знаю завдяки талановитій писанкарці з Перемишлян Галині Тудай.

Фарбує глід біле яйце в густу темно-зелену барву, що нагадує старовинні ангоби. Це якщо забути писанку в барвнику годин на сім. Якщо фарбувати хвилин 15-20 отримається соковита зелена барва.

Отже, я спробувала поєднати на одній писанці свіжі плоди глоду та плоди бузини чорної, щоб дістати різні відтінки зеленого — теплий та холодний. Далі, аби отримати третій відтінок зеленого, фарбувала цвітом золотушника (рослина вкінці вересня — напочатку жовтня ще цвіте). Після фарбування золотушником темний зелений колір “сяде”, дещо висвітлиться, і далі можна фарбувати в якусь впевнену цікаву барву, наприклад, чередою. Біле яйце рослина фарбує в кремові відтінки, а на плоди глоду й бузини (після золотушника) лягає неймовірним оливковим кольором.

Далі можна писанку витравити, знову забарвити золотушником, а потім — чередою, а далі коротко перекрити бузиною, відтак фарбувати повторно чередою, й отримати в'язке медове тло. А можна обійтися без витравлювання та карколомних комбінацій і пофарбувати писанку корінцями марени.

Отже, схема може бути такою: плоди глоду (20 хв) — плоди бузини чорної (10 хв) — цвіт золотушника (25 хв) — трава череди (30-40 хв) — корінці марени (25-30 хв).

 

 

Блог писанкарки Ірини Михалевич. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники жовтня. Писанка восени. Кольорові поєднання на основі глоду. Авторські орнаменти Ірини Михалевич. Барвники — глід, бузина, золотушник, черенда і марена.

Авторські орнаменти Ірини Михалевич. Барвники — глід, бузина, золотушник, черенда і марена.

 

Сушений глід додають в чаї і відвари. У духовці плоди сушать при температурі не вище 60 C. Напої з глоду полегшать симптоми застуди, підвищать імунітет.

Додають ці червоні яблучка у тісто, до десертів, варять з нього відвари, киселі, компоти, роблять чаї, готують варення й сиропи.

Заморожений глід можна використовувати в різних цілях — додавати в чай і компоти, готувати з нього начинку для пирогів.

 

Рецепт компоту з глодом:

3 л води;
1 склянка плодів глоду;
2-3 яблука;
жменька слив;
100-150 г цукру чи 3-4 столові ложки меду (за смаком). Мед можна покласти до компоту тоді, як вода вже прокипить.

 

Блог писанкарки Ірини Михалевич. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники жовтня. Писанка восени. Кольорові поєднання на основі глоду. Сушений та свіжий глід. Добрий в компотах та чаях.

Сушений та свіжий глід. Добрий в компотах та чаях.

 

Дякую Вам сердечно за увагу!
Сподіваюся, цей допис-порадник був Вам корисним.

Матеріали люб'язно надіслано майстринею спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Світлини – авторські.  

 

Дивіться також:

Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження, оповідки про писанки. Писанкарські знахідки Ірини Михалевич. Осінь. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники жовтня. Осіннє фарбування писанок плодами глоду.Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження, оповідки про писанки. Писанкарські знахідки Ірини Михалевич. Осінь. Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники жовтня. Осіннє фарбування писанок плодами глоду. Глід одноматочковий."Вітаю Вас, близькі моєму серцю друзі. Обіцяла розповісти більше про глід. Розповідаю. Ніде не читала, що плоди глоду фарбують. Десь по вікіпедіях написано, що фарбувальним потенціалом володіє кора рослини. Про те, що плоди глоду фарбують в густий зелений відтінок я довідалася від писанкарки Галини Тудай. Пані Галино, висловлюю Вам подяку і щире захоплення Вашою роботою. Нарешті цього року спробувалося й мені глодом фарбувати. І я в захваті! На щастя, нікуди їхати мені не довелося. Глід у великій кількості росте в нас по берегах Інгульця. Там я і каркас зустріла, і свидину, і шипшину, і маслинку, і горіхів там доволі. Навіть суховершки влітку на березі знайшла побіля людських городів. А вони такі чудові! Але зараз не про них мова. А про глід. У роботі я використала глід одноматочковий (Crataegus monogyna Jacq.). Дозріває глід у вересні, а тримається на кущах протягом всієї осені. Його плоди фарбують у густий зелений колір, фарбують біле яйце без будь-якого ґрунту. З додаванням галуну.." (Ірина Михалевич)

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще — майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших — про використання натуральних барвників. 

Останні коментарі до сторінки
«Майстриня-писанкарка Ірина Михалевич — про натуральні барвники жовтня. «Писанка восени. Кольорові поєднання на основі глоду» (відео)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми