Свята і святкові ранки приносять дітям багато радощів, викликають позитивні емоції, сприяють вихованню моральних і естетичних почуттів. Нарядний, гарний одяг, в якому діти виступають на святі, приносить їм естетичну насолоду, прищеплює любов до прекрасного, сприяє розвитку творчих здібностей. У книзі Тамари Миколаївни Грибанової "Костюми до свята в дитячому садку" представлено багато моделей святкового одягу і карнавальних костюмів для дітей дошкільного віку. Моделі розраховані на 32 розмір одягу (для дітей 34 розміру потрібно робити припуски).
За матеріалами: Т. М. Грибанова. Костюми до свята в дитячому садку. Альбом. Малюнки автора. Обкладинка художника Ю.В. Бондаренка. Київ, "Радянська школа", 1984.
Відрізне плаття із суцільнокроєними рукавами. Виріз для шиї роблять під горло, застібка ззаду. Шапочка у вигляді чашечки квітки зеленого кольору, а комір роблять у вигляді пелюстків квітки дзвоника.
Відрізне плаття із суцільнокроєними рукавами. Виріз на шиї під горло, застібка ззаду. На плаття ясно-зеленого кольору надівається фартушок у вигляді квітки ромашки. На плечах теж кріпляться квітки-ромашки, але меншого розміру.
Відрізне плаття із суцільнокроєними рукавами, вирізом для шиї під горло і застібкою ззаду. Низ плаття сонце-кльош обробляється смужкою (6 см) по подолу. На плаття настрочується кокетка. Основна тканина - малинового кольору, смужка і кокетка - ясно-рожеві. На низ плаття і кокетку наклеюються клеєм ПВА намальовані на папері ягоди-малинки.
Білий комбінезон і шапочка «гриба-мухомора». Верх шапочки червоний, низ - жовтий. Рукава і низ комбінезона потрібно зробити на резинці.
Ясно-блакитне плаття з вирізом на шиї під горло і застібкою ззаду. Рукава - "крильця". Головний убір - головка квітки волошки, зробленої у вигляді вінка. На місці пришивання кишень наклеюються пелюстки квітки василькового кольору. Віночок на голові - з темно-блакитної накрохмаленої тканини.
Плаття з однотонної тканини на кокетці, виріз під горло, застібка ззаду, рукава - "крильця", спідниця - тришовний кльош у зборку. Низ спідниці оформлюється смужкою фігурного крою (фестонами) темнішого кольору, ніж плаття. У кожний фестон (виступ округлої форми) пришивається квітка яблуні, зроблена з тканини. На голові - зелений обідок; з боків обідка - букетики квітів яблуні.
Василькові штанці, біла сорочка з короткими рукавами і вирізом під горло. У сорочці застібка робиться ззаду. На сорочку одягається оранжева курточка з відкритими полками. Комір курточки - білий, зав'язується попереду шнурком з двома помпонами. На голові - ковпак з тканини в червону й білу смужки.
Смугастий джемпер і рясна спідниця-шестиклинка. Крила - з м'якого прозорого пластика з намальованими прожилками. На пластику треба малювати тільки гуашевою фарбою. Голонний убір - шапочка, яка щільно облягає.
Біла блуза, білий фартушок, спідниця, шапочка-голландка і корсаж. Блуза з рукавами "ліхтарик" з відкладним коміром, по краю оздобленим рюшем. Застібка на блузі ззаду. Спідниця - темна, шестиклинна, призбирана по талії. Корсаж на шнурівці. Фартушок закруглений і теж оздоблений білим рюшем.
Відрізне плаття з вузькими довгими рукавами помаранчового кольору. Спідниця - тришовний кльош, виріз для шиї під горло, застібка ззаду. На голові - шапочка з вушками, підкладка до яких білого кольору. На плаття надівається біла грудка - комір з оранжевими торочками, а ззаду до талії прикріплюється хвіст. Хвіст може бути з хутра або з тканини, з якої шиється плаття. Зшиту форму хвоста набивають ватою. Кінчик хвоста - білий.
Плаття з однотонної яскравої тканини, крильця, обідок. Ліф плаття відрізний по лінії талії, спідниця - тришовний кльош, рукава короткі, суцільнокроєні. Виріз під горло, застібка ззаду. З боків спідниці розрізи, в які проглядають кольорові колготки. Обідок робиться за обсягом голови, вусики з м'якого дроту, і обтягують їх чорною тасьмою або фарбують олійною чорною фарбою. Крильця із цупкого паперу.
Відрізне плаття на кокетці з рукавами "крильця". Виріз для шиї під горло. Застібка ззаду. Головний убір - шапочка з вушками. На шиї - червоний бант з широкої атласної стрічки, ззаду - хвіст.
Білий трикотажний светр або гольф і білі колготки. Шапка з вушками, маленький нагрудник з аплікацією, що зображує моркву.
Штанці, сорочка з довгими рукавами, вирізом для шиї під горло та застібкою ззаду; шапочка і хвіст. На шию надівається комірець (він імітує пір'я) із цупкої накрохмаленої тканини. Штанці і сорочка з однакової тканини в дрібну клітинку. Шапочка-гребінець - червоного кольору, клюв - жовтий, хвіст - різнокольоровий.
Штанці, сорочка, хвіст і шапочка з вушками. Сорочка - з довгими рукавами на манжеті, вирізом для шиї під горло і застібкою ззаду. Шапочка з м'якої ворсистої тканини, а хвіст можна зробити з хутра. Вухо викроюють з чотирьох деталей: дві деталі одного кольору, дві - іншого. Бічні деталі шапочки теж двох кольорів. Якщо один бік шапочки коричневий, то на неї пришивають біле вухо.
Коротка, сіренька спідниця, біла блуза з рукавами ліхтарик. Блузу по даних контурах оздоблюють оборкою (6 см). На голову надівається обідок з цупкого білого паперу з невеликими ріжками і вушками.
Плаття і кокошник. Плаття з легкої, прозорої, яскравої тканинч. Відрізне, на фігурній, кокетці, оздобленій оборкою. Довжина оборки в два рази більше лінії пришивання, ширина 6 см. По фігурному контуру пришивання оборок на однаковій відстані один від одного пришиваються намистинки різних кольорів. На відстані 10 см від нижнього зрізу плаття по фігурному контуру теж пришивається оборка.
Штанці і сорочка - з довгими рукавами на манжеті, з вирізом для шиї під горло і застібкою зза'ду. Шапочка з вушками з коричневої ворсистої тканини.
Штанці, сорочка і шапочка сірого кольору. Сорочка з довгими рукавами, вирізом шиї під горло і застібкою ззаду. Шапочка з вушками. На шиї - комір із цупко накрохмаленої сірої тканини з торочками. До талії кріпиться хвіст. Він може бути із штучного хутра або з тканини, набитої ватою.
Блуза з рукавами ліхтарик і вирізом для шиї під горло; рясна спідниця в дрібний малюнок і маленький фартушок з оборкою. На голові - обідок з ріжками і вушками, у руках - невеличкий кошик.
Відрізне плаття з рукавами "крильце", вирізом під горло і із застібкою ззаду. Верх плаття - зеленого кольору, а восьмиклинний низ плаття і рукава крильця - червоного. На голову пов'язується червона широка стрічка.
Трикотажні рейтузи і гольф сірого кольору. На голові шапочка з вушками, а ззаду - тонкий довгий хвіст, зроблений з м'якого дроту і обтягнутий сірою тканиною. Зверху трикотажного костюма маленький фартушок у клітинку. На фартусі - білий рюш. Підкладку до вушок роблять з тієї самої тканини, що і фартушок.
Шуба і корона. Шуба шиється із щільної білої тканини і оздоблюється білим штучним хутром або ватою, яку покривають крохмалем і обсипають ялинковим снігом. Корону роблять із цупкого паперу і обтягують білою тканиною. Прикрашається намистом, сніжинками, блиском.
Відрізне плаття з білої або ясно-блакитної прозорої тканини із суцільнокроеии-ми рукавами, спідниця сонце-кльош, призбирана по талії, з вирізом на шиї під горло і застібкою ззаду. Під плаття одягається нижня спідниця, яку шиють із цупкої накрохмаленої легкої тканини. Костюм оздоблюється білою стрічкою, ялинковою сріблястою канителлю, намистом.
Гуцульський костюм для дівчинки - біла сорочка з манжетами та із застібкою спереду, спідниця з темного ситцю або сатину, світлий фартушок, червоний кептарик із цупкої тканини на підкладці, оброблений хутром. На грудях і верхній частині рукава сорочка прикрашається вишивкою або імітацією. На голові - стрічка з помпонами з яскравої вовняної пряжі.
Гуцульський костюм для хлопчика - біла сорочка, червоні або вишневі штанці, кептарик, оздоблений хутром, на підкладці із цупкої червоної тканини. Сорочка прикрашається декоративною тасьмою або вишивкою на грудях і по низу. Доповнення до костюма - широкий коричневий пояс із штучної шкіри, який щільно прилягає до фігури, на шнурівці.
Український костюм для хлопчика: біла сорочка, чорні або сині штанці і червоний, яскравий пояс. Пояс двічі обмотують навколо талії і зав'язують збоку. Біла сорочка мальовничо оформлюється декоративною тасьмою на грудях, комірі-стійці та по низу рукавів.
Український костюм для дівчинки включає в себе білу сорочку-реглан із застібкою спереду, спідницю і фартушок. Спідниця з тканини будь-якого кольору, оздоблена по низу тасьмою в'юнчик. Білий фартушок оформлюється яскравим візерунком. Головний убір - вінок з штучних квітів з великою кількістю яскравих, різноколірних стрічок. На грудях - червоне намисто.
Платтячка різних фасонів для дівчаток та нарядний костюм для хлопчика - в картинках з викрійками та описом.
Для того, щоб легше було користуватися матеріалом наданої книги, нижче наводиться технологія пошиття костюмів, де описано пошив сорочок різного фасону (косоворотки, з відкладним коміром, реглан), платтів (невідрізного та відрізного), халата, сарафана, комбінезона, блузи з короткими або довгими, широкими рукавами на манжеті, з оборкою; нижньої спідниці, фартушка, камзола, штанців, а також шапочки з вушками для костюмів звірів. Крім того, подано окремі технологічні процеси обробки деталей (обробка зрізу горловини, застібки та ін.). Роботу над костюмами починають з виготовлення деталей лекал.
як добре, що можна взяти з готового ескіза. дякую за вашу працю!
Дякую! Дуже корисно, змістовно, просто і цікаво!