МОДЕЛІ ОДЯГУ, ЯКІ ОФОРМЛЕНІ ВИШИВКОЮ
1. Платтячко розраховано на літні прогулянки. Складається із сарафана і коротенької кофточки. Перед сарафана і низ кофточки вишивають (мал. 61).
2. Платтячко з рукавом реглан шиють із цупкої однотонної тканини і оформлюють вишивкою на манжетах, низу плаття і на грудях. Спереду вишивка закінчується красивою китицею (мал. 62).
3. Платтячко промодельовано за мотивами одягу західних областей України. Воно пошито з двох близьких за кольором тканий. Блуза і нижня оборка з одного кольору, а спідниця і кептарик з іншого. Ширина оборки иа спідниці - 12 см, довжина у - два рази більше лінії пришивання. Нижній зріз рукавів трохи призборений і закінчується оборкою (мал. 63).
4. Платтячко зелене, із суцільнокроєними рукавами. Вишиті деталі білого кольору імітують кептарик (мал. 64).
5. Літній комплект для дівчинки. Його шиють з бавовняної тканини. Ліф і спідниця на ґудзиках. Низ спідниці і ліф кофточки декоративно оформлюють вишивкою (мал. 65).
6. Платтячко відрізне з рукавом ліхтарик, вирізом для шиї під горло і застібкою ззаду. Спідниця плаття - чотирьох-клинна. Нижній зріз спідниці оформляється вишивкою й оборкою. Ширина оборки 5 см. На плаття надівається декоративний жилет-корсетка, вишитий по пілках. Спереду жилет зав'язується поясом. Платтячко білого кольору, жилет-корсетка - червоного (мал. 66).
7. Нарядне комбіноване платтячко. Спину, перед І кишеню роблять з тканини червоного кольору, а рукава реглан з білої тканини. Рукава вишивають і внизу оформлюють оборкою (на резинці). Низ плаття, кишеню і горловину обшивають вузенькою косою, білою смужкою, яка зав'язується біля коміра двома петлями (мал. 67).
8. Нарядний костюм для хлопчика складається із сорочки з відкладним коміром, коротеньких штанців і безрукавки (мал. 68). Низ безрукавки оздоблюють вишивкою, а комір сорочки зав'язують галстуком у вигляді двох петель. На прямій смужці галстука повторюють елементи вишивки низу безрукавки.
За матеріалами: Т. М. Грибанова. Костюми до свята в дитячому садку. Альбом. Малюнки автора. Обкладинка художника Ю.В. Бондаренка. Київ, "Радянська школа", 1984.