Карнавальні костюми для дітей до свят - своїми руками (моделі, викрійки, технологія пошиття)


Свята і святкові ранки приносять дітям багато радощів, викликають позитивні емоції, сприяють вихованню моральних і естетичних почуттів. Нарядний, гарний одяг, в якому діти виступають на святі, приносить їм естетичну насолоду, прищеплює любов до прекрасного, сприяє розвитку творчих здібностей. У книзі Тамари Миколаївни Грибанової "Костюми до свята в дитячому садку" представлено багато моделей святкового одягу і карнавальних костюмів для дітей дошкільного віку. Моделі розраховані на 32 розмір одягу (для дітей 34 розміру потрібно робити припуски).

За матеріалами: Т. М. Грибанова. Костюми до свята в дитячому садку. Альбом. Малюнки автора. Обкладинка художника Ю.В. Бондаренка. Київ, "Радянська школа", 1984.


робимо своїми руками костюм для дівчинки Дзвіночок, викрійка та технологія пошиттяВідрізне плаття із суцільнокроєними рукавами. Виріз для шиї роблять під горло, застібка ззаду. Шапочка у вигляді чашечки квітки зеленого кольору, а комір роблять у вигляді пелюстків квітки дзвоника.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Ромашка, викрійка та технологія пошиттяВідрізне плаття із суцільнокроєними рукавами. Виріз на шиї під горло, застібка ззаду. На плаття ясно-зеленого кольору надівається фартушок у вигляді квітки ромашки. На плечах теж кріпляться квітки-ромашки, але меншого розміру.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Малинка, викрійка та технологія пошиттяВідрізне плаття із суцільнокроєними рукавами, вирізом для шиї під горло і застібкою ззаду. Низ плаття сонце-кльош обробляється смужкою (6 см) по подолу. На плаття настрочується кокетка. Основна тканина - малинового кольору, смужка і кокетка - ясно-рожеві. На низ плаття і кокетку наклеюються клеєм ПВА намальовані на папері ягоди-малинки.

робимо своїми руками костюм для хлопчика Грибочок, викрійка та технологія пошиттяБілий комбінезон і шапочка «гриба-мухомора». Верх шапочки червоний, низ - жовтий. Рукава і низ комбінезона потрібно зробити на резинці.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Волошка, викрійка та технологія пошиттяЯсно-блакитне плаття з вирізом на шиї під горло і застібкою ззаду. Рукава - "крильця". Головний убір - головка квітки волошки, зробленої у вигляді вінка. На місці пришивання кишень наклеюються пелюстки квітки василькового кольору. Віночок на голові - з темно-блакитної накрохмаленої тканини.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Яблуневий цвіт, викрійка та технологія пошиттяПлаття з однотонної тканини на кокетці, виріз під горло, застібка ззаду, рукава - "крильця", спідниця - тришовний кльош у зборку. Низ спідниці оформлюється смужкою фігурного крою (фестонами) темнішого кольору, ніж плаття. У кожний фестон (виступ округлої форми) пришивається квітка яблуні, зроблена з тканини. На голові - зелений обідок; з боків обідка - букетики квітів яблуні.

робимо своїми руками костюм для хлопчика Буратіно, викрійка та технологія пошиттяВасилькові штанці, біла сорочка з короткими рукавами і вирізом під горло. У сорочці застібка робиться ззаду. На сорочку одягається оранжева курточка з відкритими полками. Комір курточки - білий, зав'язується попереду шнурком з двома помпонами. На голові - ковпак з тканини в червону й білу смужки.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Бабка, викрійка та технологія пошиттяСмугастий джемпер і рясна спідниця-шестиклинка. Крила - з м'якого прозорого пластика з намальованими прожилками. На пластику треба малювати тільки гуашевою фарбою. Голонний убір - шапочка, яка щільно облягає.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Червона Шапочка, викрійка та технологія пошиттяБіла блуза, білий фартушок, спідниця, шапочка-голландка і корсаж. Блуза з рукавами "ліхтарик" з відкладним коміром, по краю оздобленим рюшем. Застібка на блузі ззаду. Спідниця - темна, шестиклинна, призбирана по талії. Корсаж на шнурівці. Фартушок закруглений і теж оздоблений білим рюшем.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Лисичка, викрійка та технологія пошиттяВідрізне плаття з вузькими довгими рукавами помаранчового кольору. Спідниця - тришовний кльош, виріз для шиї під горло, застібка ззаду. На голові - шапочка з вушками, підкладка до яких білого кольору. На плаття надівається біла грудка - комір з оранжевими торочками, а ззаду до талії прикріплюється хвіст. Хвіст може бути з хутра або з тканини, з якої шиється плаття. Зшиту форму хвоста набивають ватою. Кінчик хвоста - білий.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Метелик, викрійка та технологія пошиттяПлаття з однотонної яскравої тканини, крильця, обідок. Ліф плаття відрізний по лінії талії, спідниця - тришовний   кльош,   рукава короткі, суцільнокроєні. Виріз під горло, застібка ззаду. З боків спідниці розрізи, в які проглядають кольорові колготки. Обідок робиться за обсягом голови, вусики з м'якого дроту, і обтягують їх чорною тасьмою або фарбують олійною чорною фарбою. Крильця із цупкого паперу.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Киця, викрійка та технологія пошиттяВідрізне плаття на кокетці з рукавами "крильця". Виріз для шиї під горло. Застібка ззаду. Головний убір - шапочка з вушками. На шиї - червоний  бант з  широкої  атласної  стрічки, ззаду - хвіст.

робимо своїми руками костюм для хлопчика Зайчик, викрійка та технологія пошиттяБілий трикотажний светр або гольф і білі колготки. Шапка з вушками, маленький нагрудник з аплікацією, що зображує моркву.

робимо своїми руками костюм для хлопчика Півник, викрійка та технологія пошиттяШтанці, сорочка з довгими рукавами, вирізом для шиї під горло та застібкою ззаду; шапочка і хвіст. На шию надівається комірець (він імітує пір'я) із цупкої накрохмаленої тканини. Штанці і сорочка з однакової тканини в дрібну клітинку. Шапочка-гребінець - червоного кольору,  клюв - жовтий,   хвіст - різнокольоровий.

робимо своїми руками костюм для хлопчика Песик, викрійка та технологія пошиттяШтанці, сорочка, хвіст і шапочка з вушками. Сорочка - з довгими рукавами на манжеті, вирізом для шиї під горло і застібкою ззаду. Шапочка з м'якої ворсистої тканини, а хвіст можна зробити з хутра. Вухо викроюють з чотирьох деталей: дві деталі одного кольору, дві - іншого. Бічні деталі шапочки теж двох кольорів. Якщо один бік шапочки коричневий, то на неї пришивають біле вухо.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Козенятко, викрійка та технологія пошиттяКоротка, сіренька спідниця, біла блуза з рукавами ліхтарик. Блузу по даних контурах оздоблюють оборкою (6 см). На голову надівається обідок з  цупкого білого паперу з невеликими ріжками і вушками.

робимо своїми руками костюм для дівчинки Намистинка, викрійка та технологія пошиттяПлаття і кокошник. Плаття з легкої, прозорої, яскравої тканинч. Відрізне, на фігурній, кокетці, оздобленій оборкою. Довжина оборки в два рази більше лінії пришивання, ширина 6 см. По фігурному контуру пришивання оборок на однаковій відстані один від одного пришиваються намистинки різних кольорів. На відстані 10 см від нижнього зрізу плаття по фігурному контуру теж пришивається оборка.

робимо своїми руками, костюм для хлопчика Ведмежа, викрійка та технологія пошиттяШтанці і сорочка - з довгими рукавами на манжеті, з вирізом для шиї під горло і застібкою зза'ду. Шапочка з вушками з коричневої ворсистої тканини.

робимо своїми руками, костюм для хлопчика Вовк, викрійка та технологія пошиттяШтанці, сорочка і шапочка сірого кольору. Сорочка з довгими рукавами, вирізом шиї під горло  і застібкою ззаду.   Шапочка з вушками. На шиї - комір із цупко накрохмаленої сірої тканини з торочками. До талії кріпиться   хвіст.   Він  може   бути   із штучного хутра або з тканини, набитої ватою.

робимо своїми руками, костюм для дівчинки Кізочка, викрійка та технологія пошиттяБлуза з рукавами ліхтарик і вирізом для шиї під горло; рясна спідниця в дрібний малюнок і маленький фартушок з оборкою. На голові - обідок з ріжками  і  вушками,  у  руках - невеличкий  кошик.

Викрійка та технологія пошиття карнавального костюма для дівчинки Мак, шиємо своїми рукамиВідрізне плаття з рукавами "крильце", вирізом під горло і із застібкою ззаду. Верх плаття - зеленого  кольору, а восьмиклинний низ плаття і рукава крильця - червоного. На голову пов'язується червона широка стрічка.       

Карнавальний костюм Мишка, викрійка, технологія пошиття, своїми рукамиТрикотажні рейтузи і гольф сірого кольору. На голові шапочка з вушками, а ззаду - тонкий довгий хвіст, зроблений з м'якого дроту і обтягнутий сірою тканиною. Зверху трикотажного костюма маленький фартушок у клітинку. На фартусі - білий рюш. Підкладку до вушок роблять з тієї самої тканини, що і фартушок.    

Костюм для дівчинки на свято Нового року Снігуронька, робимо своїми рукамиШуба і корона. Шуба шиється із щільної білої тканини і оздоблюється білим штучним хутром або ватою, яку покривають крохмалем і обсипають ялинковим снігом. Корону роблять із цупкого паперу і обтягують білою тканиною. Прикрашається намистом, сніжинками, блиском.

Новорічний костюм для дівчинки Сніжинка своїми руками, викрійки, технологія пошиттяВідрізне плаття з білої або ясно-блакитної прозорої тканини із суцільнокроеии-ми рукавами, спідниця сонце-кльош, призбирана по талії, з вирізом на шиї під горло і застібкою ззаду. Під плаття одягається нижня спідниця, яку шиють із цупкої накрохмаленої легкої тканини. Костюм оздоблюється білою стрічкою, ялинковою сріблястою канителлю, намистом.

Гуцульський костюм для дівчат та хлопців на новорічне свято, викрійка, технологія пошиттяГуцульський костюм для дівчинки - біла сорочка з манжетами та із застібкою спереду, спідниця з темного ситцю або сатину, світлий фартушок, червоний кептарик із цупкої тканини на підкладці, оброблений хутром. На грудях і верхній частині рукава сорочка прикрашається вишивкою або імітацією. На голові - стрічка з помпонами з яскравої вовняної пряжі.
Гуцульський костюм для хлопчика  - біла сорочка, червоні або вишневі штанці, кептарик, оздоблений хутром, на підкладці із цупкої червоної тканини. Сорочка прикрашається декоративною тасьмою або вишивкою на грудях і по низу.  Доповнення до костюма - широкий коричневий пояс із штучної шкіри, який щільно прилягає до фігури, на шнурівці.

Український костюм для дівчинки та хлопчика (викрійка, технологія пошиття)Український костюм для хлопчика: біла сорочка, чорні або сині штанці і червоний, яскравий пояс. Пояс двічі обмотують навколо талії і зав'язують збоку. Біла сорочка мальовничо оформлюється декоративною тасьмою на грудях, комірі-стійці та по низу рукавів.

Український костюм для дівчинки включає в себе білу сорочку-реглан із застібкою спереду, спідницю і фартушок. Спідниця з тканини будь-якого кольору, оздоблена по низу тасьмою в'юнчик. Білий фартушок оформлюється яскравим візерунком. Головний убір - вінок з штучних квітів з великою кількістю яскравих, різноколірних стрічок. На грудях - червоне намисто.

Методичні вказівки щодо моделей одягу для дівчаток та хлопчиків, оздобленого вишивкоюПлаттячка різних фасонів для дівчаток та нарядний костюм для хлопчика - в картинках з викрійками та описом.

робимо карнавальний костюм своїми руками, виготовлення деталей лекалДля того, щоб легше було користуватися матеріалом наданої книги, нижче наводиться технологія пошиття костюмів, де описано пошив сорочок різного фасону (косоворотки, з відкладним коміром, реглан), платтів (невідрізного та відрізного), халата, сарафана, комбінезона, блузи з короткими або довгими, широкими рукавами на манжеті, з оборкою; нижньої спідниці, фартушка, камзола, штанців, а також шапочки з вушками для костюмів звірів. Крім того, подано окремі технологічні процеси обробки деталей  (обробка зрізу горловини, застібки та ін.). Роботу над костюмами починають з виготовлення деталей лекал.


Останні коментарі до сторінки
«Карнавальні костюми для дітей до свят - своїми руками (моделі, викрійки, технологія пошиття)»:
інна михайлів , 2017-11-26 18:30:42, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми