Свої біографічні рядки письменниця зазвичай підсумовує словами: «Все вище сказане ні про що не говорить і нічого не означає. Про автора говорить і автора означає виключно те, що він створив. У застосуванні до дитячого автора ця теза працює посилено, бо діти розумні: їх не цікавлять імена й відзнаки. Тому беручись до кожного вірша, до кожної прозової мініатюри, почуваєшся новачком: чи здужаєш, чи не сфальшивиш. Відтак найвища нагорода, якої я була удостоєна як автор - це розповіді батьків про те, що діти просять покласти мою книжечку біля подушки на ніч».
"Любий дощику, не йди:
Вже настали холоди,
І твої холодні краплі
Студять спину сірій чаплі..."(Оксана Кротюк)
Віршики Оксани Кротюк: "Різдвяні гостинці", "Як", "Бегемотик", "Ігри", "Зебра", "Упертий цапок", "Гусеня", "Мавпенятко", "Єноти", "Жукова сімейка", "Хитрий вереда".
Навіщо жирафа вбрала гарну сукню і дев’ять разочків намиста, чому в леопарда усе в цятку, чому океан називається Тихий – на всі ці запитання малята знайдуть відповідь, прочитавши віршики Оксани Кротюк зі збірки "От би мені коника!": "Жирафа", "Тузиків картузик", "Веселий дзвінок", "Якби ж я знав!", "Веселий дощисько", "Бобряча наука", "Кит і китиха", "Не ховайся, зайчику!", "Упертий цапок", "Мавпоччин букварик", "От би мені коника!".
Головний герой віршованої казки Оксани Кротюк "Найкраща земля" - малий віслючок. Він зазнає чимало пригод, намагаючись з'ясувати, яка ж земля у світі найкраща. Висновок - зрозумілий:
"Хоч зблизька дивись,
Хоч дивися здаля,
Найкраща у світі –
Рідна земля."(Оксана Кротюк)
"Чорне море і синій кит" Оксани Кротюк - книжка для найменших читачів. Як відомо, кити в Чорному морі не водяться. Але у веселій, виповненій бурхливою фантазією казці можливі найхимерніші, найнесподіваніші дива...
На сторінках цієї дивовижної книжечки ви познайомитеся з неслухняним левеням, равликом і мурашкою, трьома кмітливими поросятами та багатьма іншими. Читайте вірші Оксани Кротюк: "Неслухняне левеня", "Хитрий вереда", "Поливай, поливайчику", "Ранок", "Слон і слоненя", "Смакота", "Як то добре в світі жити", "Упертий цапок", "Ціпоньки золоті", "Осіннє", "А ведмідь вже спати ліг", "Віхола", "Лютий", "Доброму Миколаю", "Дрімає ліс", "Колисанка для ведмежати", "Вулиці в жоржинах", "Зайчичок", "Капосна бабуня", "Зайшло на літо", "Коли дощик іде", "Подушечка", "Кораблик", "Літо", "Де ж капустка?", "Літечку, зацвіти", "Веселий дощисько", "Кит і китиха", "Найкраща мама".
"Кепкували із Федося
І дорослі, й діти,
Що нічого до ладу він
Не вміє зробити.Хоч ні руки не болять,
Ні боки, ні спина,
А роботу лиш почне,
Зараз і покине..."(Оксана Кротюк)