"Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього" – блог історико-просвітницького проекту "Бункер" від Мистецького збіговиська «Delirium»


 

Світлої пам'яті "Небесної сотні"...

 

 

На відео: тизер-трейлер історико-просвітницького проекту "Бункер" (канал DELIRIUM).

 

 

Хто не знає свого минулого - той не вартий майбутнього. Блог історично-просвітницького проекту Бункер від Мистецького збіговиська Delirium.

 

Історико-просвітницький проект «Бункер» створений Мистецьким збіговиськом «Delirium» у 2018 році. Метою проекту є популяризація української історії, як одного з головних елементів національної ідентифікації. Бо «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього» - слова, які є ключовими у розповсюдженні проекту.

Все почалося дуже просто, як завжди - з ідеї. Ідеї, чи не створити нам історичні ролики, які б розповідали про звитягу боротьби за незалежність України, крізь призму часу і у сьогодення. Перші випуски, були так би мовити більш аматорськими намаганнями вибрати формат проекту, і ось уже починаючи з четвертого-п’ятого – сформувавши бачення, які повинні бути відеоролики, ми почали плідну працю для досягнення своєї мети.

На даний час нами створено дев’ять робіт, що у своєму часовому проміжку зачіпають різні епохи, від козацької до теперішніх часів. Кожен з випусків розповідає про один із елементів історії України, більш чи менш ключовий, але важливий.

В подальшому є наміри брати для випуску матеріали не лише про історичні події, а й про великих людей, що своїми діяннями змінювали хід історії.

В активах проекту немає сталої кількості учасників, адже все залежить від того, скільки людей потрібно для зйомок, і це не тільки ті, що перебувають у кадрі, тому що за кадром переважно кипить не менш бурхлива робота над деталями, освітленням, зйомкою. Відштовхуємося, одначе, від сталої кількості нашої команди, яка займається написанням сценарію до випуску, створенням костюмів та образів, обговоренням та підбором локації для зйомок. Це твердий кістяк у кожному випуску, люди, котрі займаються кожен своїм елементом, аби відео вийшло. Бо наша історія повинна бути відома на широкий загал.

 

Хто не знає свого минулого - той не вартий майбутнього. Блог історично-просвітницького проекту Бункер від Мистецького збіговиська Delirium.

Хто не знає свого минулого - той не вартий майбутнього. Блог історично-просвітницького проекту Бункер від Мистецького збіговиська Delirium.

 

Переважно на зйомку одного відео йде більше місяця. Цей процес починається від вибору теми та закінчується монтажем ролику. У різних випадках може бути задіяно й більше десяти чоловік.

Костюми позичаємо, створюємо самі. Деталі антуражу - також. Це невимовно багато роботи, для того, щоб ви могли побачити картинку. Більшість із учасників нашого проекту є акторами Копичинецького народного аматорського театру імені Богдана Лепкого, що відіграє чималу роль у роботі над проектами, бо це вдале співробітництво не тільки в плані людей, а й у плані реквізиту.

Працюючи над кожним випуском, ми віримо, що якщо хоч одна людина зацікавиться нашою роботою, то вона зроблена не марно.

(Володимир Ухач, організатор історико-просвітницького проекту «Бункер»)

 

Хто не знає свого минулого - той не вартий майбутнього. Блог історично-просвітницького проекту Бункер від Мистецького збіговиська Delirium.

 

Заходьте на сторінки Мистецького збіговиська "Delirium" у соціальних мережах:


Канал Ютуб: 

https://www.youtube.com/channel/UCVCF...

Сторінки ФБ: 

https://www.facebook.com/DeliriumVideo/ 

https://www.facebook.com/vova.uhach 

https://www.facebook.com/yra.uhach

Інстаграм: 

   https://www.instagram.com/delirium_vi... 

    https://www.instagram.com/volodimiruk... 

https://www.instagram.com/yra_uhach/


Історико-просвітницький проект. Мистецьке збіговисько Delirium. Володимир Ухач. Бункер. Фільм 10. Страшна таємниця урочища Сандармох (1937 р.)"Друзі, повертаємось до нашої історико-просвітницького блогу. Отже, сьогодні на порядку денному десятий випуск історичної рубрики «Бункер», який переносить нас у далеке урочище Сандармох, що в Карелії, де з 1 по 4 листопада 1937 року зустріли свою смерть 1111 ворогів червоного режиму. Страшна таємниця цього урочища випливла на світ лише у 1997 році завдяки міжнародному товариству «Меморіал», котре провело розслідування та експедицію у ті місця, що дало змогу розкрити добре приховувану правду..." (Володимир Ухач)

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього - блог. Мистецьке збіговисько Delirium. Історико-просвітницький проект Бункер. Володимир Ухач. Фільм 9. Валуєвський циркуляр (1863 р.)"Товариство, сьогодні ми поговоримо про дев’ятий випуск історико-просвітницького проекту «Бункер», що розповість нам про «Валуєвський циркуляр». Одну із вагомих заборон української мови. У коментарях можете написати скільки заборон пройшла наша мова за період свого існування..." (Володимир Ухач)

 

 

 

 

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього - блог. Мистецьке збіговисько Delirium. Історико-просвітницький проект Бункер. Володимир Ухач. Фільм 8. Чортківська офензива (1919 р.)"Товариство, думаю ви уже напевне заскучали за нашим історико-просвітницьким проєктом «Бункер». Тай ми самі вже заскучили за нашим блогом. Отож я не думаю, що це буде грандіозно-феєричне повернення, але… Сьогодні ми розповімо вам про наш восьмий проєкт, що повертає нас… куди б ви думали? До «Чортківської офензиви». Так саме до тієї ж офензиви, про котру ми розповідали у нашому другому випуску..." (Володимир Ухач)

Австро-угорські війська входять до Кам'янця-Подільського після підписання Берестейського договору"Вельмишановне товариство, після певної паузи ми продовжуємо висвітлювати для вас таємниці створення та прогресу у зйомках історико-просвітницького проєкту «Бункер». Тихими кроками ми зуміли добратися до сьомого випуску рубрики, котрий відкриває перед нами політичні баталії УНР, під час підписання Брест-Литовського мирного договору у 1918 році..." (Володимир Ухач)

Зимовий похід 1919 — 1920 рр. Худудожник Сергій Кіндзерявий-Пастухів (учасник Зимового походу). Поштівка. Др. пол. 1960-х рр."Товариство, сьогодні наша мова піде про шостий випуск історико-просвітницького проекту «Бункер», котрий дарував нам початок 2019 року. Цей випуск на даний час є одним із найуспішніших по переглядах, але для нас, творців, – бажає кращого. Він повідає про подію, котра відбулася рівно сто років тому назад. Перший зимовий похід армії УНР.  Цей похід відбувся тилами Червоної та Добровольчої армії під проводом Михайла Омеляновича-Павленка. Тривав він з 6 грудня 1919 по 6 травня 1920 року. Головним завданням Зимового походу було збереження присутності української армії на українській території, боротьба відбувалася у ворожому запіллі, шляхом партизанських дій. У цьому випуску ви дізнаєтеся про організацію походу, його головні задачі та цілі. Прослідуєте за бравими воїнами УНР та будете учасниками їхніх боїв. Варто зауважити, що Перший зимовий похід мав велике стратегічне значення, про що також ви зможете почути, переглядаючи відео..." (Володимир Ухач)

Мистецьке збіговисько Delirium. Бункер - історико-просвітницький проект. Фільм 5. Листопадовий чин. Створення ЗУНР (1918 р.)"Товариство, минуло трохи днів у плідній роботі над новими проектами. Швидкоплинність часу поки що ніхто не відміняв. Та сьогодні ми хочемо розповісти вам про роботу над п’ятим випуском «Бункеру». Отож відмотаємо календар на цілий рік назад. Саме тоді ми зняли цей епізод. У ньому розповідається про подію, що слугувала утворенню Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Отож, Листопадовий чин – повстання організоване в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною радою силами січових стрільців з метою встановлення Української Держави..." (Володимир Ухач)

Літературне збіговисько Delirium. Історико-просвітницький проект Бункер. Фільм 4. Атентат. Постріл в обороні мільйонів. Микола Лемик -  крайовий провідник ОУН."Випуск чотири. Чим він цікавий? Все дуже просто, це проект, в якому повністю змінена концепція подання матеріалу в проекті «Бункер». Для заохочення глядача, котрий сприймає очима більше, аніж вухами, ми використали елементи ігрового кіно, поєднавши їх із історичними фактами, та таким чином намалювавши примарний образ події, що відбулася. Зразу зауважимо, що всі елементи ігрового кіно, що використані у ролику – це не точна реконструкція, а лише приємна картинка для того, щоб зробити випуск більш цікавим для сприймання глядачам. Отож «Постріл в обороні мільйонів». Назва, котра не одразу відкриває суть випуску, залишаючи  після її прочитання більше таємниць, аніж відповідей. А мова піде про атентат, вчинений Миколою Лемиком, щодо  начальника канцелярії консуляту СРСР у Львові Алєксєя Майлова." (Володимир Ухач)

Мистецьке збіговисько Delirium. Володимир Ухач. Історико-просвітницький проект Бункер. Фільм 3. Повстання під проводом Северина Наливайка (1594-1596 рр.)"Товариство, кипить робота над новими історичними проектами. А поки ми будемо знайомити вас із вже готовими роботами. Тож, вашій пильній увазі третій випуск історико-просвітницького проекту «Бункер». Чим він цікавий? Все дуже просто. Окрім подій, що відбулися  425 років тому, в далекому туманному, козацькому минулому. У випуску ми поговоримо також і про історичну персону, життя якої окутано мрякою загадковості. Пильній увазі всім фанатам історії – козацьке повстання під проводом Северина Наливайка, котре тривало з 1594-го по 1596 рік та було зумовлене спробою закріплення утримання у складі коронного війська козацьких підрозділів, а також визнання козацьких порядків..." (Володимир Ухач)

 

Мистецьке збіговисько Delirium. Володимир Ухач. Історико-просвітницький проект Бункер. Фільм 2. Чортківська Офензива (7 - 28 червня 1919 року). Наступальна операція Української Галицької Армії.

"Панове, вашій увазі другий випуск історико-просвітницького проекту «Бункер». Відзнятий та змонтований він був у червні 2018 року. Він розповідає вам про події, що відомі в історії України, як Чортківська Офензива. "А що це таке і з чим його їдять?" - запитаєте ви. І це не дивно, адже навіть не всі мешканці міста Чортків, що на Тернопільщині, зможуть вам розказати про цю подію. А ми постараємося, бо територіально наш проект знаходиться близько до епіцентру подій даної наступальної операції. Тож ми не могли оминути її своєю увагою..." (Володимир Ухач)
 

Історично-просвітницький проект Бункер. Фільм 1. Битва під Корсунем (1648 р.). Перший бій за Донецький аеропорт 26 травня 2014 року."Панове, сьогодні ми продовжуємо знайомити вас із діяльністю історико-просвітницького проекту «Бункер». Отож вашій увазі перший випуск цієї історичної рубрики. Що у початковій своїй частині повертає нас на 370 років у минуле та розповідає про битву під Корсунем, а у другій – переносить у зовсім недавні події ведучи мову про перший бій за Донецький аеропорт. Такі різні події, такі різні епохи. Що ж їх об’єднує? Все дуже просто. Спільним знаменником для них обох є бажання жити на своїй Богом даній землі, вільній, без примарних кайданів збоку так званих сусідів, що тільки й чекають, коли ми спіткнемося..." (Володимир Ухач)


Останні коментарі до сторінки
«"Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього" – блог історико-просвітницького проекту "Бункер" від Мистецького збіговиська «Delirium»»:
Людмила Іванівна , 2019-10-24 00:22:38, #
Сергій , 2019-10-24 14:30:11, #
Надія , 2019-10-24 15:49:35, #
Володимир Ухач , 2019-10-25 23:37:08, #
Костянтин , 2021-03-17 11:57:55, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 8     + Додати коментар
Топ-теми