Історико-просвітницький проект «Бункер». Фільм 10. Страшна таємниця урочища Сандармох (1937 р.)


 

 

На відео: БУНКЕР (#10). Страшна таємниця урочища Сандармох (1937 р.).

 

 

Друзі, повертаємось до нашої історико-просвітницького блогу. Отже, сьогодні на порядку денному десятий випуск історичної рубрики «Бункер», який переносить нас у далеке урочище Сандармох, що в Карелії, де з 1 по 4 листопада 1937 року зустріли свою смерть 1111 ворогів червоного режиму.

Страшна таємниця цього урочища випливла на світ лише у 1997 році завдяки міжнародному товариству «Меморіал», котре провело розслідування та експедицію у ті місця, що дало змогу розкрити добре приховувану правду.

Холодний листопад 1937 року в далекій Карелії став місцем для останнього подиху багатьох відомих українців, що були представниками інтелігенції і являли значну загрозу для кривавої влади.

 

Середохрестя пам'ятника Убієнним синам України в КареліїІсторико-просвітницький проект. Мистецьке збіговисько Delirium. Володимир Ухач. Бункер. Фільм 10. Страшна таємниця урочища Сандармох (1937 р.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На світлині справа - середохрестя пам'ятника «Убієнним синам України» в Карелії.

 

У ті осінні дні, а саме 3 листопада, свою смерть зустріли: Лесь Курбас, Микола Зеров, Марко Вороний, Валер’ян Підмогильний та інші представники тодішньої української еліти. Ці розстріли присвятили річниці так званої Жовтневої революції. Розстріляно було багато представників інтелігенції з усіх куточків тюрми народів. Серед убитих був навіть священник із Ватикану, що збирав інформацію про порушення прав людини у Радянському Союзі.

Про все це, та багато більше ви зможете дізнатися з нашого десятого випуску, якщо знайдете у собі сили подивитися його. Бо скажу вам по правді, нам було вкрай важко знімати ці кадри. Про це і поговоримо.

Я без перебільшення вважаю цей випуск самим успішним, бодай на даний час, адже його не перестають дивитись та поширювати. Він завжди залишатиметься актуальним нагадуванням для усіх, що таке було "Радянський Союз".

Дійсно, зйомки проходили вкрай важко. Чотири знімальні дні, один з яких прийшлося повністю перезнімати, бо він просто не вийшов, і при попередньому перегляді був забракований, тож робота почалася заново. Мороз… При зйомці в лісі було вже чотири градуси нижче нуля, а декому з акторів приходилося йти босим, в подертому одязі. Реально моральний дух підтримував лише казан гарячої кави, котрий кипів поза майданчиком. Пошук ями, зачистка її, організація зйомки, збір людей… У цьому випуску все було на високому рівні, ви зможете це побачити при перегляді… І сам розстріл… Це щось окреме… На постпродакшині просто тремтіли пальці при роботі… Тремтіли вони й при першому перегляді...

Сподіваюсь, ви зможете пережити мої емоції при перегляді цього проєкту. Я не просто проситиму переглянути цю роботу. Я рекомендуватиму дивитись і заставляти дивитись усіх, хто прагне вернутися в союз чи марить ковбасою по 2.20.

Сподіваємося на ваші відгуки та підписку на наш канал і супутні ресурси.

І фото зі зйомок!

 

Історико-просвітницький проект. Мистецьке збіговисько Delirium. Володимир Ухач. Бункер. Фільм 10. Страшна таємниця урочища Сандармох (1937 р.)

Історико-просвітницький проект. Мистецьке збіговисько Delirium. Володимир Ухач. Бункер. Фільм 10. Страшна таємниця урочища Сандармох (1937 р.)

 

Щиро Ваш Володимир Ухач

З накращими побажаннями, Мистецьке збіговисько «Delirium».

 

 

 

Більше важливих історичних фактів дізнавайтеся у блозі:

Хто не знає свого минулого - той не вартий майбутнього. Блог історично-просвітницького проекту Бункер від Мистецького збіговиська Delirium. "Історико-просвітницький проект «Бункер» створений Мистецьким збіговиськом «Delirium» у 2018 році. Метою проекту є популяризація української історії, як одного з головних елементів національної ідентифікації. Бо «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього» - слова, які є ключовими у розповсюдженні проекту. Все почалося дуже просто, як завжди - з ідеї. Ідеї, чи не створити нам історичні ролики, які б розповідали про звитягу боротьби за незалежність України, крізь призму часу і у сьогодення. Перші випуски, були так би мовити більш аматорськими намаганнями вибрати формат проекту, і ось уже починаючи з четвертого-п’ятого – сформувавши бачення, які повинні бути відеоролики, ми почали плідну працю для досягнення своєї мети. На даний час нами створено дев’ять робіт, що у своєму часовому проміжку зачіпають різні епохи, від козацької до теперішніх часів. Кожен з випусків розповідає про один із елементів історії України, більш чи менш ключовий, але важливий..." (Володимир Ухач)

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Володимир Ухач. Три патрони (збірка патріотичних віршів)

 "Моя Україна не зубожіла,
Досить стогнати!
ЇЇ вічна слава вогнем не згоріла – 
Треба лиш знати.
Моя Україна стрічає світанки
У променях бою.
В її поєдинках загоюють рани
Могутні герої.
Моя Україна не тужить,
Вона здобуває!
Хто землю осквернить, спаплюжить,
В блаженному гніві палає..." 

(Володимир Ухач)

 

 

 

-------------------------

 

 

Заходьте на сторінки Мистецького збіговиська "Delirium" у соціальних мережах:


Канал Ютуб: 

https://www.youtube.com/channel/UCVCF...

Сторінки ФБ: 

https://www.facebook.com/DeliriumVideo/ 

https://www.facebook.com/vova.uhach 

https://www.facebook.com/yra.uhach

Інстаграм: 

https://www.instagram.com/delirium_vi... 

https://www.instagram.com/volodimiruk... 

https://www.instagram.com/yra_uhach/

 


Останні коментарі до сторінки
«Історико-просвітницький проект «Бункер». Фільм 10. Страшна таємниця урочища Сандармох (1937 р.)»:
Надія , 2020-12-09 15:41:36, #
Ігор , 2020-12-10 14:11:46, #
Ольга , 2020-12-14 17:03:51, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 3     + Додати коментар
Топ-теми