Товариство, кипить робота над новими історичними проектами. А поки ми будемо знайомити вас із вже готовими роботами. Тож, вашій пильній увазі третій випуск історико-просвітницького проекту «Бункер».
Чим він цікавий? Все дуже просто. Окрім подій, що відбулися 425 років тому, в далекому туманному, козацькому минулому. У випуску ми поговоримо також і про історичну персону, життя якої окутано мрякою загадковості.
Пильній увазі всім фанатам історії – козацьке повстання під проводом Северина Наливайка, котре тривало з 1594-го по 1596 рік та було зумовлене спробою закріплення утримання у складі коронного війська козацьких підрозділів, а також визнання козацьких порядків.
У випуску ви дізнаєтеся про походження Северина Наливайка, становлення його, як провідника війська запорізького, та повстання проти шляхти.
На відео: БУНКЕР. Повстання під проводом Северина Наливайка (1594-1596 рр.).
Деякі історики твердять, що Северин Наливайко походить з смт. Гусятина, яке знаходиться в безпосередній близькості до локації нашого проекту. Більше кажучи, смт. Гусятин (до введення нових адмінреформ) був районним центром, в якому розташоване наше рідне місто Копичинці. Отож тема, крізь призму історії також, можна рахувати, вважається рідною та цікавою для поглибленого вивчення.
Якщо вас цікавить епоха козацтва, то цей випуск - саме для вас. Він відкриє вам долю персони та роки цілого повстання. Дивлячись цей фільм, ви перегортатимете сторінки життя Северина Наливайка та його боротьби, дізнаєтеся причини та умови. А також для вас відкриється завіса таємниці смерті козака.
Можливо не так дослівно та докладно, як би хотілося, але це спонукатиме вас дізнатися більше із додаткових джерел, що є дуже важливим для нашому проекту.
Третій випуск у своїй будові трохи відрізняється від попередніх двох, подаючи інформацію у зміненому форматі. Хоча умовно я враховую його у першу трійку (так би мовити початкову фазу нашого проекту), що не вирізняється графічним наповненням, а веде чисто змістове навантаження.
Саме цей випуск закінчує цю фазу. А далі на вас чекатимуть випуски зовсім іншого формату.
Щиро Ваші, Мистецьке збіговисько «Delirium».
Більше важливих історичних фактів дізнавайтеся у блозі:
"Історико-просвітницький проект «Бункер» створений Мистецьким збіговиськом «Delirium» у 2018 році. Метою проекту є популяризація української історії, як одного з головних елементів національної ідентифікації. Бо «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього» - слова, які є ключовими у розповсюдженні проекту. Все почалося дуже просто, як завжди - з ідеї. Ідеї, чи не створити нам історичні ролики, які б розповідали про звитягу боротьби за незалежність України, крізь призму часу і у сьогодення. Перші випуски, були так би мовити більш аматорськими намаганнями вибрати формат проекту, і ось уже починаючи з четвертого-п’ятого – сформувавши бачення, які повинні бути відеоролики, ми почали плідну працю для досягнення своєї мети. На даний час нами створено дев’ять робіт, що у своєму часовому проміжку зачіпають різні епохи, від козацької до теперішніх часів. Кожен з випусків розповідає про один із елементів історії України, більш чи менш ключовий, але важливий..." (Володимир Ухач)
Читайте також на нашому сайті:
-------------------------
Заходьте на сторінки Мистецького збіговиська "Delirium" у соціальних мережах:
Канал Ютуб:
https://www.youtube.com/channel/UCVCF...
Сторінки ФБ:
https://www.facebook.com/DeliriumVideo/
https://www.facebook.com/vova.uhach
https://www.facebook.com/yra.uhach
Інстаграм:
https://www.instagram.com/delirium_vi...
https://www.instagram.com/volodimiruk...
https://www.instagram.com/yra_uhach/
Пані Тетяно, все дуже просто, колись ми вирішили збігтися і зробити один літературний проект, зробили... Проект розрізся і перетворився з літературного на мистецький, адже не літературою єдиною, як бачите... Збігосько, тому, що збирається ціла арава людей у роботі над кожним проектом, і все їх число різне (є лише незмінний кістяк), тому збіглися) А "Delirium" з латинської - марення, це тому що мистецтво, на нашу думку це хвороба, марення, якою, якщо захворів, то назавжди) Якось так, якщо коротко.
Дякую, пане Володимире, за розповідь! Успіхів Вам!
Хлопці, вибачте, але це аматорщина, а до того ж віддає народництвом. Про неточності в фактах і іменах уже мовчу.
Та ясно, що аматорщина, бо то так і є... маститі ж історики таким займатися не будуть, бо не гоже.
Шановні автори, не слухайте нікого! Робіть із таким же завзяттям те, що Ви робите. Це важливо й необхідно не для тих, хто добре знає нашу історію, а саме для тих, хто має її дізнаватися. Нехай не усе досконало, як би то комусь хотілося, але після просмотру Ваших фільмів у глядачів з'являється бажання докопатися до суті, почитати більш докладно про подію. А це, повірте, дорогого вартує. Велика подяка усій вашій команді!