На малюнку: Галицька Армія в наступі. Фрагмент обкладинки "Календаря Червоної Калини" на 1928-й рік.
Панове, вашій увазі другий випуск історико-просвітницького проекту «Бункер». Відзнятий та змонтований він був у червні 2018 року.
Він розповідає вам про події, що відомі в історії України, як Чортківська Офензива.
"А що це таке і з чим його їдять?" - запитаєте ви. І це не дивно, адже навіть не всі мешканці міста Чортків, що на Тернопільщині, зможуть вам розказати про цю подію.
А ми постараємося, бо територіально наш проект знаходиться близько до епіцентру подій даної наступальної операції. Тож ми не могли оминути її своєю увагою.
Тисніть на мапи, щоб збільшити розмір.
На мапі зліва: Мапа Чортківської офензиви, вміщена в газеті "Голос табора" (видавалась в таборі інтернованих українських вояків в м. Німецьке Яблонне, Чехословаччина).
Отже, Чортківська офензива (інша назва Чортківський наступ) – наступальна операція Української Галицької Армії в період з 7 по 28 червня 1919 року. Цю операцію без перебільшення можна вважати найвизначнішою з усіх під час польсько-української війни в Галичині 1918-1919 рр.
Детальніше ви можете дізнатися у другому випуску нашого проекту «Бункер».
На відео: БУНКЕР. Чортківська Офензива (7 - 28 червня 1919 року).
Ідея цього випуску виникла одразу, і сценічно вона вже трохи відрізнялася від попереднього, що привернуло до нього більшу увагу глядачів.
Хоча, можу зазначити, що як і перший випуск, цей належить до категорії початкових. Так би мовити, випусків у яких наша команда набиралася досвіду, створювала концепцію, експериментувала зі сценічними образами та методикою подання матеріалу.
Тож, панове, не судіть строго за цю аматорську спробу, а краще підтримайте своїм коментарем під цим відео на ютубі.
Щиро Ваші, Мистецьке збіговисько «Delirium».
Більше важливих історичних фактів дізнавайтеся у блозі:
"Історико-просвітницький проект «Бункер» створений Мистецьким збіговиськом «Delirium» у 2018 році. Метою проекту є популяризація української історії, як одного з головних елементів національної ідентифікації. Бо «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього» - слова, які є ключовими у розповсюдженні проекту. Все почалося дуже просто, як завжди - з ідеї. Ідеї, чи не створити нам історичні ролики, які б розповідали про звитягу боротьби за незалежність України, крізь призму часу і у сьогодення. Перші випуски, були так би мовити більш аматорськими намаганнями вибрати формат проекту, і ось уже починаючи з четвертого-п’ятого – сформувавши бачення, які повинні бути відеоролики, ми почали плідну працю для досягнення своєї мети. На даний час нами створено дев’ять робіт, що у своєму часовому проміжку зачіпають різні епохи, від козацької до теперішніх часів. Кожен з випусків розповідає про один із елементів історії України, більш чи менш ключовий, але важливий..." (Володимир Ухач)
Читайте також на нашому сайті:
-------------------------
Заходьте на сторінки Мистецького збіговиська "Delirium" у соціальних мережах:
Канал Ютуб:
https://www.youtube.com/channel/UCVCF...
Сторінки ФБ:
https://www.facebook.com/DeliriumVideo/
https://www.facebook.com/vova.uhach
https://www.facebook.com/yra.uhach
Інстаграм:
https://www.instagram.com/delirium_vi...
https://www.instagram.com/volodimiruk...
https://www.instagram.com/yra_uhach/
нормік) мені сподобалось)
velyke vam spasybi. klasno.
Як для початківців - добре) А ідея гарна!
Щирі вітання, шановний пане Володимире! Дуже перепрошую, що не можу виконати Ваше прохання. На жаль. Довго пояснювати. Але Ваші фільми справді стараюся розповсюджувати в міру своїх скромних можливостей. З великою повагою до Вас і Ваших колег!
Дякую, пані Надіє, я все розумію, тому радий, що ви долучаєтеся до розповсюдження проекту.