Історико-просвітницький проект «Бункер». Фільм 5. Листопадовий чин. Створення ЗУНР (1918)


На відео: БУНКЕР. Випуск 5. Листопадовий чин. Створення ЗУНР (1918 р.).

 

Товариство, минуло трохи днів у плідній роботі над новими проектами. Швидкоплинність часу поки що ніхто не відміняв. Та сьогодні ми хочемо розповісти вам про роботу над п’ятим випуском «Бункеру». Отож, відмотаємо календар на цілий рік назад. Саме тоді ми зняли цей епізод.

У ньому розповідається про подію, що слугувала утворенню Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Отож, Листопадовий чин – повстання організоване в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною радою силами січових стрільців з метою встановлення Української Держави.

В результаті цього повстання утворилася держава площею 70 тис. км2. У подальшому невдоволена Польща розпочала польсько-українську війну 1918-1919 рр. для захоплення Галичини, та це вже інша історія. 

А сьогодні ж ми поговоримо про Листопадовий зрив.

 

Мистецьке збіговисько Delirium. Бункер - історико-просвітницький проект. Фільм 5. Листопадовий чин. Створення ЗУНР (1918 р.)

 

Мистецьке збіговисько Delirium. Бункер - історико-просвітницький проект. Фільм 5. Листопадовий чин. Створення ЗУНР (1918 р.)
 

У відео ви дізнаєтеся про причини, які зумовили це повстання, його організацію та наслідки, які воно за собою понесло. За допомого коротеньких скетчів у форматі ігрового кіно, ви зможете перенестися у події, що відбулися століття тому.

Цей випуск, як і попередній належить до нового формату проекту «Бункер», який бере за мету не лише розказати про історичні події, а ще й відобразити їх у форматі маленьких вставок у розповідь.

Варто зазначити й те, що починаючи з цього випуску до нашого колективу добавився +1 учасник, що не може не радувати, адже роль завжди знайдеться для кожного.

Бажаємо приємного перегляду та очікуємо ваших відгуків та підписок на наші ресурси.

Щиро Ваші, Мистецьке збіговисько «Delirium».

 

 

 

Більше важливих історичних фактів дізнавайтеся у блозі:

Хто не знає свого минулого - той не вартий майбутнього. Блог історично-просвітницького проекту Бункер від Мистецького збіговиська Delirium. "Історико-просвітницький проект «Бункер» створений Мистецьким збіговиськом «Delirium» у 2018 році. Метою проекту є популяризація української історії, як одного з головних елементів національної ідентифікації. Бо «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього» - слова, які є ключовими у розповсюдженні проекту. Все почалося дуже просто, як завжди - з ідеї. Ідеї, чи не створити нам історичні ролики, які б розповідали про звитягу боротьби за незалежність України, крізь призму часу і у сьогодення. Перші випуски, були так би мовити більш аматорськими намаганнями вибрати формат проекту, і ось уже починаючи з четвертого-п’ятого – сформувавши бачення, які повинні бути відеоролики, ми почали плідну працю для досягнення своєї мети. На даний час нами створено дев’ять робіт, що у своєму часовому проміжку зачіпають різні епохи, від козацької до теперішніх часів. Кожен з випусків розповідає про один із елементів історії України, більш чи менш ключовий, але важливий..." (Володимир Ухач)

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Володимир Ухач. Три патрони (збірка патріотичних віршів)

 "Моя Україна не зубожіла,
Досить стогнати!
ЇЇ вічна слава вогнем не згоріла – 
Треба лиш знати.
Моя Україна стрічає світанки
У променях бою.
В її поєдинках загоюють рани
Могутні герої.
Моя Україна не тужить,
Вона здобуває!
Хто землю осквернить, спаплюжить,
В блаженному гніві палає..." 

(Володимир Ухач)

 

 

 

-------------------------

 

 

Заходьте на сторінки Мистецького збіговиська "Delirium" у соціальних мережах:


Канал Ютуб: 

https://www.youtube.com/channel/UCVCF...

Сторінки ФБ: 

https://www.facebook.com/DeliriumVideo/ 

https://www.facebook.com/vova.uhach 

https://www.facebook.com/yra.uhach

Інстаграм: 

https://www.instagram.com/delirium_vi... 

https://www.instagram.com/volodimiruk... 

https://www.instagram.com/yra_uhach/


Останні коментарі до сторінки
«Історико-просвітницький проект «Бункер». Фільм 5. Листопадовий чин. Створення ЗУНР (1918)»:
Володимир Ухач , 2019-12-08 12:07:06, #
Ірина О. , 2019-12-10 13:44:23, #
Ольга , 2019-12-11 11:48:34, #
Іванна , 2019-12-11 16:41:11, #
Ліза , 2019-12-11 17:53:29, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 14     + Додати коментар
Топ-теми