Історико-просвітницький проект «Бункер». Фільм 8. Чортківська офензива (1919 р.)


 

 

На відео: БУНКЕР. Чортківська офензива (#8 - спецвипуск).

 

Товариство, думаю ви уже напевне заскучали за нашим історико-просвітницьким проєктом «Бункер». Тай ми самі вже заскучили за нашим блогом. Отож я не думаю, що це буде грандіозно-феєричне повернення, але…

Сьогодні ми розповімо вам про наш восьмий проєкт, що повертає нас… куди б ви думали? До «Чортківської офензиви». Так саме до тієї ж офензиви, про котру ми розповідали у нашому другому випуску.

Ви запитаєте, а що ж нового можна дізнатися? Тут все просто, Чортківська офензива дуже цікава сторінка в історії, як УГА, так і України в цілому. Вона має багато граней та аспектів для вивчення. Тому у восьмому випуску ми зробили крок у поглиблення свого та вашого знання у цій темі, більш деталізувавши сам бій за місто Чортків, окресливши подальші дії УГА, розповіли про прорахунки та невдачі, а також про переможні миті бравих вояків.

Заручившись підтримкою громадської організації «Альтернатива Чортків» та взявши на озброєння дво томи книги Олександра Дєдика «Чортківська офензива», очікуючи сотої річниці цих подій, ми ринулись до праці.

Не скажу, що було просто працювати, бо тема уже більш-менш пройдена, адже новий формат проєкту заставляв більше напружуватись над стилізацією випуску, аби показати, як польських жовнірів, так і браве військо Української Галицької Армії в усій красі, наповнити випуск сюжетною лінією та цікаво розказати про саму подію. Робота кипіла два місяці, костюми, деталі, зброя, сварки, перемир’я, зйомки… Перемога.

Чесно скажу, що це один із моїх любимих випусків, котрий хочеться передивитися ще й ще...

А чи сподобається він вам? Ми очікуємо на ваші відгуки.

Щиро Ваш Володимир Ухач

З накращими побажаннями, Мистецьке збіговисько «Delirium».

 

 

 

Більше важливих історичних фактів дізнавайтеся у блозі:

Хто не знає свого минулого - той не вартий майбутнього. Блог історично-просвітницького проекту Бункер від Мистецького збіговиська Delirium. "Історико-просвітницький проект «Бункер» створений Мистецьким збіговиськом «Delirium» у 2018 році. Метою проекту є популяризація української історії, як одного з головних елементів національної ідентифікації. Бо «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього» - слова, які є ключовими у розповсюдженні проекту. Все почалося дуже просто, як завжди - з ідеї. Ідеї, чи не створити нам історичні ролики, які б розповідали про звитягу боротьби за незалежність України, крізь призму часу і у сьогодення. Перші випуски, були так би мовити більш аматорськими намаганнями вибрати формат проекту, і ось уже починаючи з четвертого-п’ятого – сформувавши бачення, які повинні бути відеоролики, ми почали плідну працю для досягнення своєї мети. На даний час нами створено дев’ять робіт, що у своєму часовому проміжку зачіпають різні епохи, від козацької до теперішніх часів. Кожен з випусків розповідає про один із елементів історії України, більш чи менш ключовий, але важливий..." (Володимир Ухач)

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Володимир Ухач. Три патрони (збірка патріотичних віршів)

 "Моя Україна не зубожіла,
Досить стогнати!
ЇЇ вічна слава вогнем не згоріла – 
Треба лиш знати.
Моя Україна стрічає світанки
У променях бою.
В її поєдинках загоюють рани
Могутні герої.
Моя Україна не тужить,
Вона здобуває!
Хто землю осквернить, спаплюжить,
В блаженному гніві палає..." 

(Володимир Ухач)

 

 

 

-------------------------

 

 

Заходьте на сторінки Мистецького збіговиська "Delirium" у соціальних мережах:


Канал Ютуб: 

https://www.youtube.com/channel/UCVCF...

Сторінки ФБ: 

https://www.facebook.com/DeliriumVideo/ 

https://www.facebook.com/vova.uhach 

https://www.facebook.com/yra.uhach

Інстаграм: 

https://www.instagram.com/delirium_vi... 

https://www.instagram.com/volodimiruk... 

https://www.instagram.com/yra_uhach/


Останні коментарі до сторінки
«Історико-просвітницький проект «Бункер». Фільм 8. Чортківська офензива (1919 р.)»:
Ольга , 2020-06-03 09:46:04, #
Сергій , 2020-06-03 12:08:25, #
Алла , 2020-06-03 19:31:47, #
Іра , 2020-06-05 12:57:55, #
Микола , 2020-06-06 19:36:16, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 5     + Додати коментар
Топ-теми