"Мій син дуже любить читати. Якось він пожалівся, що веселих книг мало. Він дуже полюбляв тоді книжки Кінні, Стронґа, Нестайка. І я задумалася: чому б не спробувати написати таку книгу мені? Почала занотовувати за ним кумедні вислови, згадала своє дитинство, спостерігала за іншими дітьми. Так крок за кроком виросла повість «Сім нескладух Говорухи» — про хлопчика, який потрапляє в різні кумедні халепи. Це несерйозна й неповчальна книга. Написана, щоб розрадити й повеселити читача... А "Володарка лісу" - то є моя трішки сумна історія". (Саша Кочубей)
На відео: Відеозвернення дитячої письменниці Олександри Кочубей, чиї твори було включено до оновленої програми з літературного читання для початкової школ.
Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей - нескладух. І ось вони починають збуватися - і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з'ясовується, що насправді... Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво! Сповнена іскрометного гумору дебютна повість Саші Кочубей «Сім нескладух Говорухи» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.
"Моя прабабуня — самосе́лка. Вона живе сама в селі Залісся. Колись там мешкало багато людей. Але потім вибухнув Чорно́биль *1 і всіх вивезли. Якийсь час прабабуня жила з нами в місті. А потім зібрала речі й повернулася назад. «У Заліссі народилася, в Заліс сі й помру», — сказала мамі. Мама дуже гнівалась, але нічого не могла вдіяти. Прабабуня — міцний горішок. Якщо вже вирішила щось, її ніхто не спинить. Прабабуня каже, що приросла до Залісся. Там її дім, її коріння..." (Саша Кочубей)
Чудова повість. Читали дітям 5,7,10, 12 років. І як би не було прикро в складній ситуації, тілько спускались в бомбосховище- діти просили читати далі. Це була наша розрада. Сміялись діти і дорослі. Щиро дякуємо Вам. Творчих успіхів і натхнення. Чекатимемо нових творів.