Милі урбаністичні прикмети (збирала Ольга Шарко)


Блог Ольги Шарко про мову. Милі урбаністичні прикмети (збирала Ольга Шарко)


Вітання усім! Сьогодні буде наймімімішніша добірка фольклору за весь час. Я поділюся з вами милими й наївними повір’ями, прикметами й забобонами, які чула від своїх однокласників та одногрупників. 
Я достеменно не знаю, якому етносу належать усі ці вітражі мудрості, мабуть, що жодному, це вже такий собі фольклор великого міста. Вірити вам у це чи ні – ваш особистий вибір. Особисто мені це все цікаво лише з культурологічного погляду. Була меншою й недосвідченою – хотілося вірити в щось хороше – то я їх усі на собі випробувала. Але потім я стала дорослою й усілякі забобони в моїй голові потіснили закони психології, піару й економіки. Страшно звучить, знаю ☺ Але в житті краще відмовлятися від ілюзорних надій і вірити в людей, щонайперше – у себе.
Ще коли я навчалася в початковій школі, моя далека родичка Світлана з Лубнів (вітання тобі, якщо раптом читатимеш це ☺) подарувала мені книжку «Енциклопедія для юних леді». Ну, леді з мене посередня, бо щось я цю книжку знайти вже десятий рік не можу ☺ Та й із багатьма позиціями в цій книжці я, мабуть, уже б не погодилася. Але що мені запам’яталося – то це ворожіння на сон. 

 

Ворожіння на сон


Берете 12 клаптиків паперу й пишете на них свої бажання. Кладете під подушку й лягайте спати. Зранку витягайте перші три клаптики, які намацали. Ці три бажання й здійсняться.

 


Як зустріти потрібну людину?


Це повір’я мені розповів хтось із однокласниць. Якщо ви йдете вулицею й бачите автівку, на номерних знаках якої збігаються три чи чотири цифри – загадуйте ім’я людини, яку б хотіли зустріти. 

 

Що робити, якщо ви куштуєте страву вперше в житті? 


Це повір’я також зі шкільної лави. Незалежно від того, вмієте ви користуватися паличками для їжі, знаєте, чим відрізняється десертна виделка від салатної, та правильно тримаєте келих чи ні, одного правила ви просто зобов’язані дотримуватися щоразу, як споживаєте щось нове – загадувати бажання, перш ніж скуштувати. 

 

Забобонна халва


Цю інформацію я чесно вичитала в старій газеті супемаркету «Велика кишеня».
«Заможні люди любили халву й через те, що вона часто фігурувала у популярних тоді тлумачниках снів. Попоїв халви – і читай про себе щось надзвичайне.
Якщо халва несмачна, гірка, будьте певні – людина, з якою ви посварилися, дуже хоче примирення.
Сон про смачну халву обіцяє таємну поїздку з коханим чи коханою десь у романтичне та відлюдне місце».

 

Чому осипаються вії?


Звісно, для того, щоб ви могли загадати бажання! ☺ Але перед цим ви маєте вгадати, з якого ока війка впала на щоку. Вгадали? Сміливо думайте, чого ви хочете.

 

Що слід робити на Новий рік?


Купувати нові прикраси на ялинку. Адже існує й таке повір’я, що з кожною новою іграшкою в колекції слід загадувати бажання, перш ніж повісити на гілку.

 

Як треба дружити?


Цей забобон мені розповіла моя тезка Оля Щелкунова (Олюню, тобі вітання ☺).  Суть така: якщо ви десь ідете з другом чи подругою, і повз вас хтось проходить, треба сказати фразу «100 разів «Привіт», бо інакше ви розсваритеся. Це поки найекзотичніше повір’я, яке я чула. ☺
 Найбільше повір’їв, звісно, пов’язані з моїм студентським життям. Деякі з них ви навіть можете від мене почути ось тут. Це я даю інтерв’ю на олімпіаді 2016 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені Володимира Короленка. Я тут трошки смішна, та все ж це не завадило мені прославитися як «ти та, що с рєснічками».  Ну, це вже моє особисте спостереження, яке вирізали з інтерв’ю: якщо я нафарбую вії на очах симетрично – день буде вдалим, якщо ж вони стирчать урізнобіч – усе, хоч нічого не роби. Так-от знаєте, що найдивніше? Голова студпарламенту мені розповіла, що її сусідка по кімнаті в гуртожитку робить так само ☺

Ну а тепер відео:

 


І ще порада від моєї одногрупниці Іринки Рибчак (Ірусю, тобі вітаннячка ☺): не згортайте залікову книжку, коли її заповнюєте й здаєте викладачу. А то наче коли ви її потім розгортаєте, то випускаєте вдачу. 

А які урбаністичні прикмети відомі вам? Поділіться, будь ласка, ними в коментарях.  ☺

Матеріали надіслано автором спеціально для читачів "Малої Сторінки". 

 

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Блог Ольги Шарко. Ольга Шарко - киянка, перекладачка літературних творів, мовознавець.Майже тридцять років не стихають розмови про те, яка українська мова солов’їна та калинова. За останню п’ятирічку особливо акцентують на її збереженні й відродженні. Не заперечую, що варто заглядати у словник, аби поновити в пам’яті скарби тисячоліть. Проте як щодо сьогодення? Адже мова, яка не реагує на виклик часу й не відображає повною мірою сучасність – мертва мова. У цьому блозі я намагатимуся довести протилежне, збираючи випадки лексичного та словотвірного потенціалу української мови часів незалежності, зафіксовані у рекламі, фільмах та серіалах, піснях різноманітних виконавців, соцмережах та друкованих чи електронних виданнях.

 

Глосарій типових і рекомендованих варіантів уживання сталих словосполучень української мови
Helga Sharko: "Шановні друзі, товариші, колеги та просто небайдужі люди - усі, хто чекав разом із нами. Глосарій нарешті опубліковано у вільному доступі. У файлі pdf можна здійснити пошук необхідного Вам слова." 
 
 
 
Ольга Шарко. Художні переклади.
Ольга Шарко - перекладачка літературних творів, мовознавець - народилася 13 квітня 1994 року в Києві. Закінчила з відзнакою у 2018 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Українська мова та література, іноземна мова». Того ж року посіла 1 місце у фінальному етапі Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Двічі посідала третє місце в конкурсі художніх перекладів від Факультету іноземних мов ЦДПУ ім. Володимира Винниченка (2017, 2018 ).  Публікувалася в альманахах «Сполучник» (випуск 8 за 2013 рік) та «Стиль і переклад» (випуск 3 за 2016 рік, випуск 4 за 2017). Авторка «Глосарія типових та рекомендованих варіантів уживання сталих словосполучень української мови».

Останні коментарі до сторінки
«Милі урбаністичні прикмети (збирала Ольга Шарко)»:
Ольга Шарко , 2019-08-20 11:06:39, #
Ольга Шарко , 2019-08-21 09:17:17, #
Ольга Шарко , 2019-08-29 15:29:48, #
Ольга Шарко , 2019-11-25 00:43:37, #
Ольга Шарко , 2019-12-13 00:29:31, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 6     + Додати коментар
Топ-теми