Дитячі твори Анатолія Костецького


Анатолій Костецький, вірші для дітей

Анатолій Георгійович Костецький (1948 — 2005 р.р.) — відомий український поет, прозаїк. Народився 6 грудня 1948 року в Києві у родині вчителів. Про своє дитинство розповідав з гумором: «Дитинство було важким: класний керівник — тато. Нормальні діти відпочивали після школи, а мене вчили і в школі, і вдома...». Після закінчення середньої школи навчався в технікумі радіоелектроники, згодом закінчив факультет кібернетики Київського університету ім. Тараса Григоровича Шевченка. За першою збіркою віршів  «Джміль про сонечко гуде» (1972 р.) вийшло друком ще багато поезій, казок, оповідань і повістей. За повість «Мінімакс — кишеньковий дракон» письменникові було присуджено премію імені Миколи Трублаїні (1986 р.). Крім написання власних книжок, Анатолій Костецький багато перекладав з англійської, німецької та кількох слов’янських мов. У 80-х роках Анатолій Георгійович викладав у Національному університеті ім. Тараса Шевченка. Він - автор фундаментальних статей з питань мовознавства, а також теорії, історії та критики дитячої літератури. Закінчив свій земний шлях Анатолій Костецький 10 березня 2005 року, залишивши дітям словесні скарби-твори, що промовляють голосом любові, поваги і розуміння потреб дітей. 

 

 

--------------------------

 

 

Прозові твори Анатолія Костецького:

 

Анатолій Костецький. Мінімакс — кишеньковий дракон, або день без батьків. Фантастично-пригодницька казка-повість. Малюнки Валерія Горбачова (читати та завантажити)
Цікава фантастично-пригодницька казка про школярів, про їхню дружбу та про маленького химерного прибульця а інших світів.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Анатолій Костецький. Пригоди славнозвісних книг. Художник Віктор Бариба.
Книга присвячена історії виникнення відомих літературних творів для дітей. Оригінальність і непересічність пропонованих текстів у тому, що це авторська розповідь видатного українського письменника про біографії кращих дитячих книг XX століття, які лишаються популярними серед юних читачів уже не одного покоління не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу. Дорослим читачам також буде цікаво замислитися над людськими долями – повчальними, романтичними, героїчними, часом драматичними – кожного представленого тут письменника.
 
--------------------------
 
 
 
Поетичні твори Анатолія Костецького:
 
Анатолій Костецький. Збірка віршів Бюро знахідок
Вірші Анатолія Костецького про школу та школярів: "Батьки-чомучки", "Вітя може все", "Чемний герой", "Нове життя", "Бюро знахідок" - жартівливі і повчальні...
 
 
 
 
 
Анатолій Костецький. Все починається з мами. Вірш для дітей. Малюнки Віктора Боковні"...Можна пройти крізь пустелі та хащі...
Тільки без мами не можна нізащо,
бо найдорожче стоїть за словами:
в світі усе починається з мами..." 
(Анатолій Костецький)
 
Новорічні вірші для дітей. Вірші про Новий рік. Анатолій Костецький. У сузір'ї Гончих Псів. Фантастично-новорічна пригода. Малюнок Олександра Босса
 
"Вчора, точно серед ночі, в нуль годин і нуль хвилин 
раптом я розплющив очі, бо відчув, що не один: 
з новорічної ялинки хтось чужий на мене зиркав!.. 
«Хто ви?» — вичавив я з себе і від жаху аж зомлів. 
«Прилетіли ми до тебе із сузір'я Гончих Псів!..» — 
я у відповідь почув і про жах умить забув, 
бо угледів на ялині три небачених створіння..." 
(Анатолій Костецький)

"Що б мені не говорили
хтось з батьків чи вчителів,—
я на все шукаю рими,
ніби хтось мене завів...
Скаже тато: — Як уроки? —
Я йому: — Летять сороки!
Скаже мама: — Ти поїв? —
Я їй тут же: — Сто корів!!
(Анатолій Костецький)

 

Анатолій Костецький.  Бюро знахідок. Ілюстрована збірка віршів для дітей. Малюнки Геннадія Ясинського. Читати та завантажити."Проста арифметика", "Все не так", "Справжні подруги", "Хвостата мова", "Спішу додому", "Вірш без кінця", "Батьки-«чомучки»", "Шпаченята", "Коло ставу", "Жовтоокий Жонжовір", "Поговорили...", "Імена", "Літні турботи", "Страшна таємниця", "Серпень", "Радісна квітка", "Лист од зими", "Веселий сніг", "Бурульки", "Рукавички", "Вітя може все!", "Чемний герой", "Нове життя", "Бюро знахідок" - вірші Анатолія Костецького, що увійшли до збірки "Бюро знахідок".

 

 

 

Анатолій Костецький. Джміль про сонечко гуде. Добірка віршів для дітей."Джміль про сонечко гуде", "Клишоноге жабеня", "Буває все!", "Сонячний зайчик!, "День тобі — веселим буде!", "Рукавички", "Все не так", "Про друга!, "У гостях", "Про дорослих", "Починай малюнок сонцем!" -  вірші Анатолія Костецького, що увійшли до цієї збірки.

Анатолій Костецький. Де літо живе. Ілюстрована збірка віршів для дітей. Малюнки Віктора Боковні.Вірші українського поета Анатолія Костецького про природу, про навчання та розваги школярів, про виховання почуття колективізму, про нові цікаві заняття у школі: "Весело!", "Все починається з мами", "Гарна пам’ять", "Де літо живе?", "Дерево", "Добрий мак", "Домашній твір", "Казка про сім неділь у тижні", "Квітень", "Кіт-воркіт", "Короп", "Липень", "Лісова таємниця", "Моя гра", "Мрія", "Наша пісня", "Нема нікого вдома", "Осінній клен", "По гриби", "Полювання", "Просто", "Рак-дивак", "Розквітнув сад", "Секрет", "У гостях", "«Уважний» Вова", "Утрьох", "Хлібний дощ", "Ходім на наш майданчик!", "Хто де спить?", "Що найкраще?".

 

Анатолій Костецький. Бабусі. Вірш для дітей. Малюнки Олексія Дмитрієва

"Дай, бабусю,
поцілую
сивину твого волосся, 
теплим диханням 
зігрію
снігом вибілені коси..."

(Анатолій Костецький)

Анатолій Костецький. Справжні подруги. Вірш про дружбу. Малюнок Геннадія Ясинського"П'ятикласниця Людмила вранці мамі заявила:
— Все! До школи я — не йду!
Я не стерплю цю біду.
Щастя скінчено моє, бо у Рити джинси є!.." 

(Анатолій Костецький)


Останні коментарі до сторінки
«Дитячі твори Анатолія Костецького»:
Надя , 2020-10-24 20:28:18, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми