* * *
* * *
* * *
Гайдемарі Стефанишин-Пайпер – перша американська астронавтка NASA українського походження, яка побувала у відкритому космосі та допомагала у спорудженні Міжнародної космічної станції. Вона любить повертатися в Україну, позаяк саме тут, на Львівщині, її коріння. В рамках Всесвітнього тижня космосу вона провела зустріч зі студентами НУ "Львівська політехніка", де розповіла про своє життя та кар’єру. Астронавтка поділилася особливостями тренування та роботи на космічній станції, а також про те, як проходив її перший політ.
У Києві відбувся Форум «Космос і майбутнє» для обговорення викликів космічної ери, найсміливіших інноваційних ідей, технологій, освіти майбутнього. Форум організували представники громадських організацій УМАКО «Сузір’я», UkraineIS – «Україна Є», Центр розвитку творчості «Лілея» та ТОВ «Українсько-норвезький міст». На Форумі відбулася найширша дискусія за останні роки як щодо космічного майбутнього України, так і подальшого глобального розвитку нашої цивілізації. В рамках Форуму відбувся Космохакатон - перший у світі космічний «анти-хакатон», де команди працюють над проектами майбутнього не тільки під час заходу, але й після його завершення. Космохакатон – це принципово нова модель творчої командної роботи над глобальними проблемами людства та викликами майбутнього.
Науково-популярний фільм "Земля: створити планету" українською від каналу "UA dokumental", а також - цікаві відео про Землю від каналу "Цікава наука": "Усе, що потрібно знати про планету Земля", "Чому під землею гаряче", "А що, якби Земля була порожнистою", "Вік Землі. 4 способи збагнути", "Що як увесь лід на Землі розтане?".
"Неймовірний космос" - цікавий документальний фільм українською мовою для "чомучок" будь-якого віку :)
У фільмі «Утворення та еволюція зір» йдеться про утворення та розвиток зір на рівні нинішньої шкільної програми з астрономії. Він цікавий як для школярів, так і для усіх допитливих людей будь-якого віку.
Надзвичайно цікаві фільми українською мовою про Всесвіт: "З чого складається Всесвіт", "Наскільки великий Всесвіт" та "Подорож на край Всесвіту". Ми дізнаємося, з чого наш Всесвіт складається, наскільки він великий, як створюються нові зірки та галактики.
Космічний телескоп Hubble зробив знімок Марса з рекордно близької відстані. На знімку видно хмари і полярні шапки Марса.
Мільйони жителів Індонезії і країн Тихоокеанського регіону в ніч проти середи, 9 березня 2016 року, спостерігали повне сонячне затемнення. Найкраще це рідкісне явище можна було побачити на заході Індонезії.
Космічне агентство NASA опублікувало кадри сонячної активності, що зачаровують красою, вперше зняті у форматі надвисокої чіткості Ultra-HD (відео).
круто тут у вас! дякую! ну дуже цікаво!
цікаво усе
класно!