Мільйони жителів Індонезії і країн Тихоокеанського регіону в ніч проти середи, 9 березня 2016 року, спостерігали повне сонячне затемнення. Найкраще це рідкісне явище можна було побачити на заході Індонезії.
Місяць почав затуляти сонячний диск о 6:19 ранку (1:19 за київським часом) і закрив його повністю приблизно через годину. Часткове затемнення можна було спостерігати на островах Суматра і Калімантан.
Щоб побачити затемнення, на захід Індонезії приїхали близько 10 тисяч іноземних туристів. На честь явища влаштували фестиваль із живою музикою. Різні заходи пройшли по всьому західному регіону країни.
Траекторія руху затемнення - із заходу на схід:
Оскільки затемнення перетнуло лінію зміни дат, то за місцевим часом воно почалося у середу, 9 березня, і закінчилося у вівторок, 8 березня.
Жителі островів Суматра, Калімантан і Сулавесі могли бачити різні стадії сонячного затемнення протягом чотирьох годин в середу вранці:
Найдовше повне затемнення було видно на Молуккських островах - там воно тривало близько трьох хвилин. Часткове затемнення можна було спостерігати на півдні Китаю, у Південно-Східній Азії, в Австралії, на Гавайських островах, а також на Алясці.
За матеріалами: http://www.bbc.com/
Дивіться також на "Малій Сторінці":
Цікава наука для дітей - українською мовою. Три відео про Всесвіт
Надзвичайно цікаві фільми українською мовою про Всесвіт: "З чого складається Всесвіт", "Наскільки великий Всесвіт" та "Подорож на край Всесвіту". Ми дізнаємося, з чого наш Всесвіт складається, наскільки він великий, як створюються нові зірки та галактики.
У фільмі «Утворення та еволюція зір» йдеться про утворення та розвиток зір на рівні нинішньої шкільної програми з астрономії. Він цікавий як для школярів, так і для усіх допитливих людей будь-якого віку.