Ірина Михалевич. Пишемо традиційну писанку Харківщини


 

Ірина Михалевич

Пишемо традиційну писанку Харківщини


Писанки Слобожанщини відомі своїми незабутніми рослинними орнаментами. Часточку зразків писанок Харківщини можна знайти в каталозі С. К. Кульжинського, куди вони потрапили завдяки старанням професора Миколи Федоровича Сумцова. Ще більше зразків можна побачити в Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова. Мені пощастило отримати в подарунок (спасибі майстрині Анні Гібській) альбом з фотографіями відтворених писанок музею. На його сторінках я і побачила цю дивовижну писанку. Її орнамент приваблює простою красою, а дрібні елементи, що надаються до письма всім без виключення, можуть не тільки додати вправності пальцям, а й надихнути на щось більше.

 

Отже, як писати писанку з листочками? Щоб написати таку кількість дрібних листочків симетрично і не збитися з ліку, доведеться виконати кілька наперед продуманих кроків.

 

1. В основі писанки — чотири поздовжні лінії. Вони ділять яйце на вісім рівних доль.

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Орнаментика української писанки. Пишемо традиційну писанку Харківщини. Натуральні барвники. Майстер-клас. Крок 1.

 

 

2. Білі листочки розташовані на лініях в особливому порядку. На кожній — по десять. Для зручності розмітимо відстань між ними, поділимо кожну лінію п'ятьма точками, точки мають стояти на однаковій відстані одна від одної (починати треба з центральної).

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Орнаментика української писанки. Пишемо традиційну писанку Харківщини. Натуральні барвники. Майстер-клас. Крок 2.

 

 

3. З кожної точки виросте по листку і ми отримаємо ліву сторону стеблинки. По праву сторону листки пишемо не симетрично, а дещо вище.

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Орнаментика української писанки. Пишемо традиційну писанку Харківщини. Натуральні барвники. Майстер-клас. Крок 3.

 

 

4. Тепер можна фарбувати в жовтий відтінок. У жовтні з цим завданням якнайкраще впораються квіти чорнобривців. Можна також спробувати жовті айстри. Рецепти є в попередніх дописах.

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Орнаментика української писанки. Пишемо традиційну писанку Харківщини. Натуральні барвники. Майстер-клас. Крок 4.

 

 

5. Листки, що будуть на писанці жовтого кольору, розташовуємо між білими і теж в особливому порядку — один над одним.

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Орнаментика української писанки. Пишемо традиційну писанку Харківщини. Натуральні барвники. Майстер-клас. Крок 5.

 

 

6. Коли написали всі листочки, фарбуємо писанку в горіховому листі й отримуємо золотисто-гірчичну гаму кольорів.   

 

Ірина Михалевич, майстриня-писанкарка. Орнаментика української писанки. Пишемо традиційну писанку Харківщини. Натуральні барвники. Майстер-клас

 

Матеріали люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".  

Світлини - авторські.

 

 

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще - майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших - про використання натуральних барвників. 
 
Дивіться також на нашому сайті:
Великдень. Святкування, народні звичаї

Великдень — одне з найсвітліших та найбільших християнських свят, яке з нетерпінням чекають люди по всьому світові.


Останні коментарі до сторінки
«Ірина Михалевич. Пишемо традиційну писанку Харківщини»:
Наталка , 2020-10-23 09:49:43, #
Ірина , 2020-10-23 10:26:41, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 2     + Додати коментар
Топ-теми