Народні казки зі збірки Івана Рудченка «Народныя Южнорусскія Сказки» 1869 року


Іван Білик (Іван Якович Рудченко, народився 2 вересня (21 серпня) 1845 року) - український фольклорист, етнограф і письменник, перекладач, старший брат і співавтор Панаса Мирного.

Іван Рудченко зробив великий внесок у розвиток української фольклористики. Він видав збірку «Народные южнорусские сказки» у 2-х випусках (1869 і 1870 рр.), збірки «Чумацкие народные песни» (1874), опублікування етнографічних розвідок «О чумаках и чумачестве», «Чумаки в народных песнях» та «Етнографические работы в Западном крае в 1866 году». Цими працями дослідник практично поклав початок публікаціям українського фольклору за жанровим і тематичним принципом.

Цифрову копію оригіналу збірки «Народныя Южнорусскія Сказки», яку люб'язно відсканувала компанія Google, можна завантажити тут:
http://www.archive.org/details/narodnyiaiuzhno00bilygoog


Записано в Пирятинському уїзді Полтавської губернії

Записано в Уманському уїзді Київської губернії

Записано в хуторі Миколаєві Борзенського уїзду
Записано в с. Збаражі Бердичівського уїзду Київської губернії
Записано в Уманському уїзді Київської губернії, передав А. Петруняка
Записано в Гадяцькому уїзді Полтавської губернії. Збірка Івана Рудченка (1869 рік)
...на мій погляд, головне при  виданні етнографічних матеріалів, і особливо казок, - не в тому чи іншому їхньому порядку і розподілу, а в максимально великому і сумлінному виданні цих дорогоцінних пам’яток народної творчості, як джерела для вивчення народного життя. Це і складає мою справжню мету і бажання.

Останні коментарі до сторінки
«Народні казки зі збірки Івана Рудченка «Народныя Южнорусскія Сказки» 1869 року»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми