Людмила Федорова, викладачка світової літератури. СІК та сторінки зошиту до уроку на тему "Льюїс Керролл, «Аліса в Країні Див». Особливості художньої мови твору"


Людмила Федорова

СІК. Льюїс Керролл, «Аліса в Країні Див». Особливості художньої мови твору

 

І. Пролог (Розмова Аліси з Чеширським котом – читання за ролями)

—    Чеширчику! Мурчику! — почала вона боязкувато: хтозна, чи сподобається Котові таке ім'я!
Але Кіт усміхнувся ще ширше.
«Нічого, не сердиться», — подумала Аліса й мовила далі:
—    Скажіть, будь ласка, Мурчику, куди мені звідси йти?
—    Спершу скажи, куди ти хочеш потрапити, — відповів Кіт.
—    Мені все одно... — почала розгублено Аліса. 
—    Тоді все одно куди йти, — сказав Кіт.
—    Аби лиш кудись потрапити... — пояснила Аліса.
—    Кудись потрапиш-таки, — відповів Кіт, — лише з дороги не звертай.

 

ІІ. Розповідь від імені Льюїса Керролла (лист)

"Одним із моїх захоплень було написання листів. Оскільки в сім’ї я був старший і мусив забавляти молодших братиків і сестричок – трьох братиків і сімох сестричок, то часто вигадував їм різні історії. Писав їм листи: листи-дражнилки, листи-бурчуни, листи-казки, листи-страшилки. У цих листах пропонував відгадувати шаради-задачі, головоломки, фокуси, яких знав безліч і вигадував свої. В листах жартував, вигадував, і головне, що дітям це подобалось, і вони мене розуміли. Я був їх кумиром. Прочитавши ці листи, можна зрозуміти, чому я зміг написати «Алісу…» - у звичайному бачив дива.
Пізніше я написав багато книг з логіки і математики. Але особливими вважаю ті, в яких приділив багато уваги складанню ігор, розв’язанню логічних задач. Найзнаменитіші з них – «Логічна гра», «Історія з вузликами» та інші. Урок присвячений цій темі ми плануємо провести разом із математикою. Тож до зустрічі, мої дорогі читачі!"


Людмила Федорова, викладачка світової літератури. СІК та сторінки зошиту до уроку на тему - Льюїс Керролл, Аліса в Країні Див. Особливості художньої мови твору.   

   
IІІ. Робота з текстом. «Відшукати в тексті…»

Людмила Федорова, викладачка світової літератури. СІК та сторінки зошиту до уроку на тему - Льюїс Керролл, Аліса в Країні Див. Особливості художньої мови твору.


IV. Колективне складання таблиці «Особливості мови героїв твору»

Людмила Федорова, викладачка світової літератури. СІК та сторінки зошиту до уроку на тему - Льюїс Керролл, Аліса в Країні Див. Особливості художньої мови твору.


V. Епілог (Читання монологу Аліси про навчання)

Ану-бо, перевірю: чи знаю я те, що знала раніш? Так: чотири по п'ять — дванадцять, чотири по шість — тринадцять, чотири по сім... ой лишенько, так я й до двадцяти не дійду! Гаразд, таблиця множення — це ще не все. Спробую географію: Лондон — це столиця Парижа, а Париж — столиця Рима, а Рим... ні, це щось не те, здається. Мабуть, я все-таки перетворилася на Белу... Спробую-но прочитати вірша. Скажімо, «Працьовиту бджілоньку».

VI. Домашнє завдання:
1. Виготовити на аукціон «чарівні предмети» із твору.
2. Скласти таблицю

 

Людмила Федорова, викладачка світової літератури. СІК та сторінки зошиту до уроку на тему - Льюїс Керролл, Аліса в Країні Див. Особливості художньої мови твору.

 

Завантажити СІК до уроку: (pdf.zip)

 

* * *

 

Сторінки учнівського зошиту за темою, що вивчаємо:

Людмила Федорова, викладачка світової літератури. СІК та сторінки зошиту до уроку на тему - Льюїс Керролл, Аліса в Країні Див. Особливості художньої мови твору.Людмила Федорова, викладачка світової літератури. СІК та сторінки зошиту до уроку на тему - Льюїс Керролл, Аліса в Країні Див. Особливості художньої мови твору.

Завантажити сторінки зошиту (pdf.zip)

 

 

Дивіться інші статті по підготовці до уроків на тему "Аліса в Країні Див":

 

СІК уроку і сторітеллінг. СІК  та сторінки зощиту до уроку на тему "Льюїс Керролл, «Аліса в Країні Див»"

 

СІК та сторінки зошиту до уроку на тему "Льюїс Керролл, «Аліса в Країні Див». Образ Аліси, світ її уяви і захопливі пригоди"

 

СІК та сторінки зошиту до уроку на тему "Льюїс Керролл, «Аліса в Країні Див». Персонажі, які оточують Алісу"

 

СІК та сторінки зошиту до уроку на тему: "Льюїс Керролл, «Аліса в Країні Див». Фантастичні елементи у творі. Поняття про фантастику"

 

Біурок у 5 класі на тему "Льюїс Керролл – письменник, математик-рекреаціоніст"

 

 

Матеріали люб'язно надано автором спеціально для "Малої Сторінки".

Детальніше дивіться на сайті Людмили Федорової: https://sites.google.com/

 

 

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":

Блог Людмили Федорової, викладачки світової літератури. Науково-методичні праці з педагогіки
Матеріал цього блогу буде цікавий для усіх вчителів, що крокують у ногу з часом. 
 
 
 
 

Синтез-уроки - уроки майбутнього

Біуроки. Синтез-уроки - уроки майбутнього. Урок, результатом якого є зовсім нове утворення, домінантами котрого виступають не стільки зовнішні чинники, а скоріше взаємопроникнення їх і взаємовплив – стане предметом розгляду в нашому блозі. Тобто синтез не як агрегат, а як «творчий синтез». В синтез-уроках реалізуються філософські аспекти нової педагогіки, де вчитель та учень працюють в тандемі як дослідники, відкривачі нових граней того чи іншого предмету. Маємо надію, що спільна робота в такому руслі принесе багато користі для всіх педагогів, викличе жвавий діалог і бажання поділитися власними досягненнями. Девізом нашого блогу нехай стануть слова: «Йти потрібно так, щоб не здіймати пороху». Ціль ресурсу – не феєрія нових технологій, а усвідомлена робота на виявлення прихованих властивостей у звичних речах, на вироблення назрілих поглядів щодо них.

Останні коментарі до сторінки
«Людмила Федорова, викладачка світової літератури. СІК та сторінки зошиту до уроку на тему "Льюїс Керролл, «Аліса в Країні Див». Особливості художньої мови твору"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми