Карина Гусельникова. «Полтава. Пам'ять про героїв» (начерк)


 

Полтава. Пам'ятаймо наших героїв!

 

 

В сердці Полтави — алея героїв,
сердце болить, сильно болить,
бо кожне фото — полтавський наш воїн,
поруч із ним і брати прилягли.

Кожна відвага — приклад для інших,
кожен іх вчинок — історія вже,
ми п'ємо каву, готуємо їсти —
кожна оселя свободу несе.

У центрі Полтави знов людяно дуже,
дорослі й малеча прийшли вшанувати,
маленька полтавка обожнює брата,
але він ніколи не скаже "Привіт".

Алея - там люди, яких поважати,
які стали прикладом для дітвори.
Он там, біля фото заплакана мати
і батько, що ледве ще стримує сліз.
Він геть молодий пішов воювати,
поліг за свободу, щоб ми всі жили.

У серці Полтави алея видніє...
еге ж, мій народе, як би не вони —
каштани б ніколи не позеленіли...
Свобода і воля даються нелегко,
свобода і воля даються в бою...
І серце Полтави безмежно болить.

 

 

 

ПОЛТАВА. ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ

Останній місяць 2024 року в Полтаві розпочався з обговорень. У центрі міста, вздовж вулиці Соборності встановили борди з портретами загиблих героїв російсько-української війни. З цього приводу серед містян розпочались розмови про це. Таке враження, що про Алею Героїв не говорив хіба лінивий. Воно й не дивно: багато полтавців кожного дня бачать її з вікон машин і маршруток, коли їдуть на роботу чи просто йдуть по справах. Більшість людей погоджуються з думкою, що загиблих вояків треба пам'ятати і вшановувати. Символічно, що Алею Героїв відкрили 6 грудня, в День Збройних сил України. Всього там розміщено 180 конструкцій, на яких розмістили 360 портретів.
Ось декілька прикладів надписів про людей, які поклали свої життя нашу незалежність, і чиї фото ми бачимо на цих стендах:

"Андрій Ширшов (позивний "Шанс"), чоловікові назавжди залишилось 43 роки. "Шанс" загинув у вересні 2023-го. Він вивозив поранених. Потрапив під обстріл."

"Роман Твердохліб (позивний "Ромео"), загинув на руках брата. Був снайпером, йому назавжди залишилось 35 років".

Поруч - хлопці з його підрозділу...

"Владислав Підлісний (позивний "Тополь"), його життя обірвалось у віці 20 років. 10 жовтня 2023 року російські окупанти здійснили чи не найбільший наступ на Авдіївку. Українські оборонці відбили атаку. Цього ж дня загинув Владислав Підлісний з Мачух."

Цих історій - безліч, в кожній з них чиєсь життя. Кожне фото на цих стендах - безмежна біль, доказ того, що російські війська знищують усе живе і забирають життя найкращих. Безліч історій по всій країні, нескінченна кількість розпачу і невиправданих мрій. Багато дітей живуть без тата, багато матеріа живуть без синів. Війна тут і зараз, вона продовжує забирати життя як дорослих так і зовсім малих. Тисячі хлопців та дівчат зараз у полоні, тисячі повертаються з війни пораненими як фізично так і морально. Наші діти знають, що таке війна, а кожен дорослий зробив свій свідомий вибір.
Тому ми маємо дякувати, що ми зараз тут живі і можемо жити своє життя, а збереження пам'яті про наших героїв - це найменше, що ми можемо зробити.

 

 

Вистоїмо. Картина Нікіта Тітова.

Картина Нікіта Тітова.

Матеріали надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

     

Читаймо також на "Малій Сторінці":

Карина ГусельниковаМолода поетка Карина Гусельникова народилася в селі Байрак, що на Полтавщині. Цей квітучий край дарує авторці натхнення писати вірші віддавна... Але коли розпочалася війна почала писати, для того, щоб "заспокоїтися"... Читаймо, співпереживаймо, молімося за нашу перемогу.

 


Останні коментарі до сторінки
«Карина Гусельникова. «Полтава. Пам’ять про героїв» (начерк)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми