Галина Римар. «1 жовтня»


 

Козацька Покрова (ікона).

Ікона «Козацька Покрова».

 

 

Галина Римар

1 ЖОВТНЯ


Діти з мамою поїхали в гори.

Тут добре, ліс з ягодами поряд, і поле житнє широке, волошки, ромашки на стежинках, і річечка з лілеями...

А дідуньо-сусід стільки історій знає! Так і цього вечора при ватрі повідав:

Було це, діточки, давно. У понижжі за порогами могутнього Славутича-Дніпра на вільних землях почали збиратися волелюбні відчайдухи та сміливці. І стали разом військову муштру проходити, волю, силу духу кувати, різну зброю проти нечистого ворога освоювати, щоби бути готовими нападникам гідний відпір давати.

А що були набожними, то в центрі Січі звели затишний Храм-Церковицю. Так щоранку, щовечора та о полудні у ній збираються і щиро моляться за збереження й благословення землі рідної.

Якось молилися ревно козаки перед боєм, бо знали про наближення ворожої орди, що палила цілі села, забирала молодь в рабство, а ще прикликала зло в поміч.

Нечистий же надсилає до козаченьків братів своїх лукавих:

Ще одного святого місця не потерплю!! Усю свою лукаву хитрість застосуйте, а збийте цих боголюбів з праведного шляху!

Прибувають злі духи-поганці та навколо козаків крутяться, непорядне їм один про одного нашіптують, на усяке зло підбивать.

Козаки ж бувалі, про лукавого знають. Тільки усміхаються та вуса підкручують. "Отче наш" промовили і спокійно своє роблять!
Нечистому мулько!

Посилає він тоді більше чортів на добропорядних. І лихі на усяке зло ще з більшим старанням благовірних підбивають, чадом мізки макітрять, що від них вже аж дихати тяжко!

Аж заграли кобзи, бандури та ліри, завели Псальмів і зло враз прогнали!!!

Збирає недобрий усю свою нечисть, щоби темної ночі у снах козакам страх уселити, грошолюбством, хабарництвом, ненавистю до побратимів, лінощами великими занапастити та й урешті Січ знищити.

На повний місяць і підступили.

Здалеку почули нечисть вірні запорожцям рисаки, стали щосили іржати, копитами землю збивати.

Прокинулися вартові та високі ватри розпалили. Козацтво встало й ну молитися!

Аж світання заграло. А ворог  підступає.

Аж тут згори Вогонь дивний засіяв, і над Храмом усі побачили диво сама Пречиста Богородиця молилася і вогняним Покровом козаків накрила.

Злякалася зла сила й відійшла.

А було це 1 жовтня.

Тож відтоді завжди, а особливо в цей день дякують Пречистій, Пресвятій, Пренепорочній Богородиці за Покров і відзначають день захисників і захисниць землі рідної. Бо сміливих, дружних, вірних і  Богородиця любить.

 


Опубліковано у журналі "Крилаті".

Матеріали надіслані авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

 

Читайте також на "Малій Сторінці":​

Галина Римар. Казки для усієї родиниЧитаючи чудові твори Галини Римар, ми бачимо, що авторка добре знає світ дитячих фантазій, любить дітей, знайома з дитячими мріями. Злет душі пані Галини знайшов своє місце у її творчості, оповіданнях, казках, поезії, музиці, натхненній співпраці з талановитими людьми.
 
 

1 жовтня – День захисників і захисниць України та День українського козацтва1 жовтня, окрім релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, наша країна відзначає День захисників і захисниць України та День українського козацтва.


Останні коментарі до сторінки
«Галина Римар. «1 жовтня»»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми