На сайті
укр рус Дошка оголошень Додати оголошення

Великодні оповідання для дітей


Андрій М'ястківський

ВЕЛИКДЕНЬ

Оповідання

Ми довго чекали Великодня. Дивились на іній - уявляли білий вишневий цвіт.
Вербної неділі принесли з церкви освячену лозу. Хльоскали нею тата, маму, братиків, сестричок — так проганяли зиму, приказуючи: «Не я б'ю, лоза б'є... тиждень — Великдень, Недалечко червоне яєчко!» Чекали Великодня...
от урочисто у церкві задзвонили дзвони. Зійшло веселе весняне сонечко і сповістило рясним промінням: «Христос воскрес!» Надворі розтала крига. З'явилася зелена травиця й тихо шелестить: «Христос воскрес!»
Вмиваймось, милі хлопчики й дівчатка, і притуляймо до щічок червоне яєчко, щоб завжди бути гарними. Перехрестімося до ікони, помолімося «Отче наш» І сідаймо до святкового столу, сказавши всім, хто в хаті:
—  Христос воскрес!
Пообідавши, всі виходьмо з хати, хай невидимо увійдуть до неї наші родичі, яких вже немає на білому світі, й теж покуштують великодніх страв.
Винесімо худібці та птиці крихіт свяченої Паски і прокажімо:
—  Христос воскрес!
Радіймо, що з воскресінням Христа настала весна, і сподіваймося, що вона принесе нам щастя.
Вітаймося з усіма, кого стрінемо, словами: «Христос воскрес!»                     
А як нас привітають, відповідаймо: «Воістину воскрес!»

 

Великодні оповідання. Чарівне яєчко

 

* * *

 

ПАСОЧКА

(З народного)

Великодні оповідання. Чарівне яєчкоПеред    Великоднем саджала мама пасочки в піч, а малий Семенко крутився коло неї. Мама була дуже зайнята роботою і нічого не говорила до хлопця.
Тож Семенко обізвався сам до мами:
—  Мамко, чому ви до мене нічого не говорите?
— Та що я буду з тобою говорити? — відповіла мама.
— Та от скажіть: Семенку, на тобі оцю пасочку! Семенко показав пальчиком на найкращу
асочку.
Мама засміялася та й дала Семенкові пасочку за його мудру голівку.

 

 

* * *

 

Оляна Рута

ПИСАНКИ ТРЕБА ШАНУВАТИ

 

Великодні оповідання. Чарівне яєчкоІвасик із Гусеням зібралися писанки розписувати, адже ж ось-ось — Великдень. Наготували писачки, віск, фарби, яйця, всілякі писанкарські інструменти. А Карлсон усе ходив за ними слідком і думав: до чого ж це вони готуються, що вони збираються робити? А може, вони ладнаються приготувати великий, красивий, кольоровий торт, адже ж фарби нібито харчові?..
Так ходив-ходив Карлсон, чого тільки не передумав, а спитати соромився. Але ж хіба не можна найкращому в світі Карлсонові запитати про те, чого він не знає? І Карлсон наважився.

Спитав Івасика на вушко:
—  Івасику! А що то таке? Що ви збираєтеся робити з тим усім?
—  Ми писатимемо писанки.
—  Пи-сан-ки?
—  Великодні писанки — це наш дуже давній красивий звичай.
Великодні оповідання. Чарівне яєчко—  Але ж... я не вмію писати писанок, я навіть писачка в руках не втримаю, хоч я — найкращий
у світі Карлсон. Та й кольори попереплутую — коли в яку фарбу кидати яйце, Ет, не вийде, мабуть, з мене писанкаря!.,
—  Я тебе не впізнаю, Карлсоне! — озвалося Гусеня, — Такий хвацький та бравий хлопець — і на тобі! Тепер і старі, й малі писанки пишуть, І вмільці, й невмільці,
А Івасик додав:
—  І вмільці ж теж колись були невмільцями, починали з того ж, із чого й ти, Карлсоне. На Великдень треба подарувати писанку другові, І щоб на тій писанці
було все тільки хороше, щоб було на ній те добро гй щастя, яке ти бажаєш тому, кому даруєш писанку. Отож, Карлсоне, сідай з нами й будеш учитися.
І скоро Карлсон уже вмів тримати писачка. Тоді — виводити мережива й візерунки. Тоді — правильно вкидати яєчко в фарбу. Тоді — акуратно витирати його. Тоді навчився знімати з писанок віск. 1 ось у Карлсона в руках — перша його писанка.
— Ну й красуня! — вигукнули Івасик із Гусеням, — Молодець, Карлсоне!
Великодні оповідання. Чарівне яєчкоКарлсон розписав писанки для Івасика й для Гусеняти. Були вони гарні-прегарні, і Карлсоновї закралася думка; «Не буду я дарувати цих писанок, вони ж такі гарні, такі гарнющі!»
Писанки пошепотілися між собою й вирішили втекти, щоб провчити Карлсона.
Засумував Карлсон і подався шукати втікачок. Ішов і казав:
 —  Писаночки! Мої любі писаночки! Поверніться до мене! Я ж вас для найкращих друзів своїх
розписав! Ось-ось Великдень, як же я вас їм подарую? Ви дуже гарні, але я не заберу вас до Швеції, бо щиро готував для Івасика й Гусеняти. То лиш одна думочка така до мене в голову залетіла, але її вже там нема! Я ж найкращий у світі Карлсон! Вибачте, що я вас хотів забрати собі, поверніться! І в кущах щось загомоніло:
—  Справді, давай повернемося, бачиш, він добрий хлопець!
Великодні оповідання. Чарівне яєчко—  Атож! Не будемо засмучувати його друзів, та й його самого. Ми ж — великодні,
Писанки викотилися з кущів прямо перед Карлсоном,
— Ой мої любі писанки! Як добре, що ви знову зі мною! Я знаю про вас багато, але тепер знаю ще одне, дуже важливе: писанки треба шанувати!
І Карлсон пригорнув до грудей обидві свої писанки.

 

За матеріалами: "Чарівне яєчко". Оповідання, вірші, загадки, казки для дошкільнят. Видавництво "Белкар-книга", Харків, 2009.  Художники: К.Самойлов, Л. Белякова.

 

 

Дивіться також:

Великдень. Святкування та народні звичаї

ВеликденьОдне з головних, якщо не найголовніше, свято всього православ'я  - це Великдень (або Пасха, чи, по-народному, паска) Ці назви є стилістичними синонімами в розумінні назви релігійного свята Воскресіння Христового. Слово "Пасха" церковнокнижне, а слово "паска" - просто розмовний синонім до церковного "Пасха", і, крім того, означає обов'язкову великодню здобу, що господині випікають і святять у церкві. Проте основна назва свята Воскресіння - Великдень. 

 

Великдень, Пасха, Воскресіння Христове
Свято Великодня - "Свято свят і торжество торжеств", — так іменують Великдень православні християни. Цього дня весь християнський світ відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих — подію, яка стала символом перемоги добра над злом, світла — над темрявою. Новозавітний, християнський Великдень був установлений апостолами після Хресної смерті й воскресіння Ісуса Христа як свято виходу з життя гріховного і знайдення життя вічного.

 

Читайте вірші про Свято Великодня:

Вірші про Великдень

Казки про Великдень:

Загублена писанка. Великодня казка від Ірини Мацко

Великодня пригода. Казка Лесі Храпливої-Щур

Писанки Оксанки. Казка Лесі Храпливої зі збірки "Писанка українським дітям"

Пригоди писаночки. Великодня казочка Лесі Храпливої

Ще цікаво:

Великодні оповідання для дітей

Веснянки та гаївки

Великодні ігри


Останні коментарі до сторінки
«Великодні оповідання для дітей»:
Всьго відгуків: 0    + Додати коментар