Антін Лотоцький. Біографія, твори


Антін Лотоцький - талановитий письменник, журналіст, видавець, педагог та активний громадський діяч початку минулого століття. Але, на жаль, його твори не видавали, бо він був добровольцем у лавах Українських Січових Стрільців і воював за державність України. Тепер ми можемо по праву віддати шану цій мужній людині.

 

 

* * *

 

 

Антін Лотоцький. Ольга Перевізникова. Оповідання. Малюнки Оксани Мовчан"Літо в самому розпалі... Оля сидить перед хатою й думає над сном своїм. А снився їй дивний сон. Десь вона ніби в лісі на леваді, а з неба зорі падають і падають. Вона ловить їх у подолок. Аж тут де не взявся старець сивий. Став перед нею і сказав: "Ольго, твій час прийшов". Вона дивиться, а то перед нею не старець стоїть, а молодий гарний лицар у зброї лискучій, золотистій. Узяв її в обійми та каже: "Ти моя!" Тут вона й прокинулася. З того ранку якась не своя, неспокійна якась..." (Антін Лотоцький)

 

Антін Лотоцький, Мудра володарка, історичне оповідання

"З того часу, як Ольга почала заходити в церкву св. Іллі, вона змінилася зовсім. Не думала вже про помсту, ні про підбої. Одинокою її мрією було вибратися до Царгорода й там охреститися. Тож, коли тільки Святослав доріс, передала йому правління й вибралася в дорогу з великим почетом бояринь, бояр і з дружиною. І Дніпро, і Чорне море переїхала без пригод. Попутній вітер віяв усю дорогу. Аж у Суді стрінула її пригода. Царська сторожа не хотіла пустити Ольгу з її людьми в город..." (Антін Лотоцький)
 

Антін Лотоцький, Михайло-семиліток, оповідання з народного переказу"Було се дуже давно. Ще як на наші землі набігав дикий кочовий народ печеніги та нищив і руйнував села й міста, а людей убивав або забирав у тяжку неволю. А панував тоді в нашому славному золотоверхому Києві князь Володимир..." (Антін Лотоцький)


Антін Лотоцький. Казка Котигорошко"Не було на всьому Опіллі кращої сторононьки за оту долину над річкою, що вся поросла очеретом. А по горбах обабіч річки праліс шумить. Там дуби тисячолітні, там граби, там буки, що кронами, здається, хмар досягають – стрункі такі та високі. Ярами збігають струмочки прозорої джерельної води й вливаються до річки, що в'ється долиною. Біля річки на пагорбі стояла садиба. Жив у ній Семен Сус із своєю сім'єю. Невеличка вона була у нього. Старий, столітний дід Артем, жінка Ярина, два сини – Хведірко та Іванко, й дочка Оленка..." (Антін Лотоцький)

Антін Лотоцький, біографія, оповіданняАнтін Лотоцький народився 13 січня 1881 році в селі Вільховець (нині - Бережанського району Тернопільської області) в сім’ї галицького педагога і письменника Льва Лотоцького. Літературний талант в Антона проявився рано. Уже під час навчання в Бережанській українській гімназії він разом з братом Володимиром видав гумористичний журнал “Небелиці”.


Останні коментарі до сторінки
«Антін Лотоцький. Біографія, твори»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми