Ольга Лапушена
БЕЗЦІННИЙ ПОДАРУНОК
День народження – улюблене свято всіх діток: привітання, подарунки, зустріч із друзями, смаколики. З нетерпінням чекав свого Дня народження і Богдан. Завтра йому має виповнитися одинадцять років, і він ще з вечора мріяв про веселе свято і подарунки.
Вранці до його кімнати завітали батьки з привітаннями. Подарунків було багато: і величезний водяний автомат, і роликові ковзани, і яскравий скейт від дідуся Андрія, і багато смачних цукерок. А ще серед подарунків іменинник знайшов невеличкий червоний мішечок, в якому зручно вмостившись одна на одну, лежали три підписані коробочки. Перша з них мала назву «Відвага», друга – «Сміливість», третя – «Успіх». На дні мішечка хлопець знайшов записку «Відкрий ці коробочки, коли тобі не вистачатиме їхнього вмісту», і підпис «З вірою в тебе, твій батько». Богдан відніс мішечок до своєї кімнати і заховав його у шафі.
Впродовж декількох років він діставав мішечок, розглядав коробочки, але ніяк не міг вибрати гідної нагоди, щоб відкрити хоча б одну з них. Все чекав на подію, яка буде достатньо важливою, щоб скористатися настільки безцінною допомогою. Та з часом він почав потроху про них забувати, аж доки не забув зовсім.
Перший раз Богдан згадав про коробочки перед іспитами до консерваторії. Дістав їх і вже майже відкрив «Успіх», але трохи поміркувавши, вирішив покластися на власні сили і знання. Захотів вступити до навчального закладу по-чесному. Не дарма ж у нього вірить його батько.
Другий раз Богдан замислився, чи не відкрити коробочку «сміливість», перед першим у своєму житті великим концертом, де він мав грати першу скрипку. Та і цього разу вирішив впоратись самотужки.
А коли розпочалася в Україні війна, і Богдан пішов на фронт боронити рідну землю від російських загарбників, - про коробочки навіть і не згадав, звик на власні сили покладатися. Та під час бойових дій парубок декілька разів згадував про коробочку «відвага», щоб відваги собі додати, але кожного разу вирішував, що і зараз би її не відкрив - було б соромно перед побратимами. Бачив він, з якою величезною відвагою боронять вони свою Державу.
Після Перемоги України повернувся він додому героєм, живим і неушкодженим. А коли його синові виповнилося 11 років, подарував йому невеличкий червоний мішечок з трьома маленькими коробочками всередині.
Казка люб'язно надіслана авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".
Ілюстрація Костянтина Лапушена.
Дивіться також на нашому сайті:
Ольга Лапушена – українська письменниця, поетеса, художниця.
Співзасновниця, головна редакторка і співаторка журналів: "Котя", "Малюк Котя". Співзасновниця, редакторка і співавторка журналу "На крильцях Ангела". Авторка книги "Чарівна країна марок".
Твори публікуються в дитячих журналах і шкільних підручниках.
Іноді твори публікуються за псевдонімом "Ольга Шипшина".
Чимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших. Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.