Ольга Лапушена. «Безцінний подарунок» (правдива казка)


 

Ольга Лапушена. Безцінний подарунок. Казка. Правдива історія. Ілюстрація Костянтина Лапушена.

 

 

Ольга Лапушена

БЕЗЦІННИЙ ПОДАРУНОК


День народження – улюблене свято всіх діток: привітання, подарунки, зустріч із друзями, смаколики. З нетерпінням чекав свого Дня народження і Богдан. Завтра йому має виповнитися одинадцять років, і він ще з вечора мріяв про веселе свято і подарунки.

Вранці до його кімнати завітали батьки з привітаннями. Подарунків було багато: і величезний водяний автомат, і роликові ковзани, і яскравий скейт від дідуся Андрія, і багато смачних цукерок. А ще серед подарунків іменинник знайшов невеличкий червоний мішечок, в якому зручно вмостившись одна на одну, лежали три підписані коробочки. Перша з них мала назву «Відвага», друга – «Сміливість», третя – «Успіх». На дні мішечка хлопець знайшов записку «Відкрий ці коробочки, коли тобі не вистачатиме їхнього вмісту», і підпис «З вірою в тебе, твій батько». Богдан відніс мішечок до своєї кімнати і заховав його у шафі.

Впродовж декількох років він діставав мішечок, розглядав коробочки, але ніяк не міг вибрати гідної нагоди, щоб відкрити хоча б одну з них. Все чекав на подію, яка буде достатньо важливою, щоб скористатися настільки безцінною допомогою. Та з часом він почав потроху про них забувати, аж доки не забув зовсім.

Перший раз Богдан згадав про коробочки перед іспитами до консерваторії. Дістав їх і вже майже відкрив «Успіх», але трохи поміркувавши, вирішив покластися на власні сили і знання. Захотів вступити до навчального закладу по-чесному. Не дарма ж у нього вірить його батько.

Другий раз Богдан замислився, чи не відкрити коробочку «сміливість», перед першим у своєму житті великим концертом, де він мав грати першу скрипку. Та і цього разу вирішив впоратись самотужки.

А коли розпочалася в Україні війна, і Богдан пішов на фронт боронити рідну землю від російських загарбників, -  про коробочки навіть і не згадав, звик на власні сили покладатися. Та під час бойових дій парубок декілька разів згадував про коробочку «відвага», щоб відваги собі додати, але кожного разу вирішував, що і зараз би її не відкрив - було б соромно перед побратимами. Бачив він, з якою величезною відвагою боронять вони свою Державу.

Після Перемоги України повернувся він додому героєм, живим і неушкодженим. А коли його синові виповнилося 11 років, подарував йому невеличкий червоний мішечок з трьома маленькими коробочками всередині. 

Казка люб'язно надіслана авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Ілюстрація Костянтина Лапушена.

 

 

Дивіться також на нашому сайті:

Ольга Лапушена – українська письменниця, поетеса, художниця. Ольга Лапушена – українська письменниця, поетеса, художниця.
Співзасновниця, головна редакторка і співаторка журналів: "Котя", "Малюк Котя". Співзасновниця, редакторка і співавторка журналу "На крильцях Ангела". Авторка книги "Чарівна країна марок".
Твори публікуються в дитячих журналах і шкільних підручниках.
Іноді твори публікуються за псевдонімом "Ольга Шипшина".

 

 

 

 

Українські казки для дітей

Чимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

 
Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також — англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Ольга Лапушена. «Безцінний подарунок» (правдива казка)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми