Твори Лесі Храпливої-Щур


Леся Євгенівна Храплива - українська письменниця, пластова діячка і педагог на еміграціїЛеся Євгенівна Храплива - українська письменниця, пластова діячка і педагог на еміграції: співробітниця дитячих та жіночих журналів у США й Канаді, редактор пластового журналу «Готуйсь» у 1953— 1970 роках.
Народилася Леся Храплива 1927 року у Львові, де відвідувала початкову школу й гімназію. Батько письменниці – Євген Храпливий був громадським діячем, визначним дослідником сільського господарства, багато років свого життя присвятив праці в крайовому товаристві «Сільський господар» у Львові. У 1944 році вісімнадцятирічною дівчиною разом із батьками іммігрувала на Захід. В Німеччині здобула освіту, у США вступила до університету на біологічний факультет. Лесі Храпливій судилося стати українською письменницею. Вона – тонкий лірик, майстер художнього слова. Грунт, на якому зростали її таланти, - це народ і вірна любов до нього. Патріотичне почуття проймає всю творчість Лесі Щур. Покинувши у вісімнадцятирічному віці Україну, поетеса зрозуміла, що проливати сльози над недолею рідного краю це марна трата часу та сил. Тому її патріотизм набрав дійового характеру. Безмежна є любов письменниці до своєї батьківщини. Вона любить землю, духовні скарби рідного краю, не перестає детально вивчати його минуле, поділяє життєві турботи своїх сучасників та плекає надію у щасливе майбутнє вільного народу. Лесю чарують українські народні пісні, веснянки, колядки, які часто можна зустріти в її повістях, написаних для українських дітей, та молоді в діаспорі.
 Поезія Лесі Храпливої не моралізує, не навчає, а «тихо-тихесенько шепче-промовляє» до душі, добуває з неї те, що найкраще, і просто заставляє любити Україну, бути гідним її любови, бути справжнім українцем. Вірші поетки звучать як голос нескореного рідного краю, як голос народу, який прагне відродження.

 

 

---------------------------

 

 

Великдень. Леся Храплива. Казочки
Леся Храплива-Щур написала велику кількість віршів, казок і оповідань для дітей, передусім, для тих маленьких українців, хто волею долі опинився далеко від України, в імміграції, або вже там народився.
 
 
 
 
 
---------------------------
 
 
 
 

Вірші про Святого Миколая від Лесі Храпливої-ЩурВірші Лесі Храпливої - Щур: "Зайчик", "В навечер'я святого Миколая"

 
 
 
 

ВеликденьВірші  "Одарочка малює", "Писанка", "Великдень", "Великодні дзвони", "O вітай, Воскреслий Христе", "Що за гамір, що за гук", "На Великдень найясніше сходить сонце", "Що роблять звірята?", "Дзвіночки і метелик", "Воскресний дзвін".

 

 

 

 

 

Дитячі вірші про маму від Лесі Храпливої-Щур

Поезії Лесі Храпливої-Щур про маму: "У травні", "Вечір", "У свято Матері", "Квіти для мами", "Мати".

Леся Храплива-Щур, вірші про маму"В ручці затисненій — квіти.
Люди говорять: це суд?...
Маму, найкращу на світі
Зараз мені привезуть..
Мама, що місяць для доні
Вміла знімати з небес,
Вміла пестити в долоні
Всесвіт щасливий увесь.
Мама — розспівані взори,
Казка про зоряний віз...
Мама — дитиняче горе,
Подушка мокра від сліз.
Квіти дзвінкі, як дівчатко:
Сині, рухливі дзвінки..."  (Леся Храплива-Щур)


Леся Храплива-Щур, вірші про УкраїнуВірші Лесі Храпливої-Щур: "Три картини", "Княгиня Ольга", "Там, далеко", "Листопадові казки", "Золоті листки", "Літак", "Діти - дітям", "Наш Владика".

Леся Храплива-Щур, вірші для дітей про осінь. Малюнок Олени Зенич.Вірші Лесі Храпливої-Щур: "Осінь я люблю — це час щасливий", "Осінню", "Мій вірш".

Леся Храплива-Щур, вірші про книгу для дітей. Малюнок Анатолія ВасиленкаВірші "Дві книжки", "Мандрувала книжечка по лісі", "Ведмедик і ляля", "Івасик і книжка", "Дивна мандрівка", "Євшан - зілля".

Леся Храплива-Щур, вірші для дітей про школу. Малюнок Анатолія Василенка.​Вірші Лесі Храпливої-Щур: "У школу", "Заяча школа", "Літак".

Леся Храплива-Щур, вірші про літо для дітей. Малюнки Олени ЗеничЛітні вірші Лесі Храпливої-Щур: "Зелені свята", "Вакації", "Жнива".

Леся Храплива-Щур, вірші про січових стрільців

Поезії Лесі Храпливої-Щур: "Мій вірш", "Осінь йде", "Золоті листки", "Кріс", "Листопадові казки".

Леся Храплива-Щур, вірші для дітей. Малюнок Олександра КошеляВірші "Як Сонечко вставало", "Скаканка для м'ячика", "Народній одяг", "Жучок", "Скаканка", "Аркан", "Козак"

Леся Храплива-Щур, вірші для дітей про героїв - славних українців, Княгиня Ольга

Вірші Лесі Храпливої-Щур про славних українців, які вірою і правдою служили своєму народові: "Леся Українка", "Ользі Басарабовій", "Юрчик", "Три картини", "Княгиня Ольга", "Митрополит Андрей Шептицький".

Леся Храплива-Щур, вірші про весну. Малюнки Олени Зенич.Вірші Лесі Храпливої-Щур: "Іде весна", "Весняне свято", "Весна", "Зашуміли води".

вірші Лесі Храпливої-Щур про Шевченка. Художник Микола КомпанецьВірші Лесі Храпливої-Щур: "Портрет Тараса Шевченка", "Тарас Шевченко", "Кобзар". (Портрет Тараса Шевченка намалював художник Микола Компанець)

День соборності України 22 січня, вірші для дітейДитячі вірші до Дня соборності України від Лесі Храпливої-Щур: "Двадцять друге січня", "Дідусь і Ромчик", "Січневий вітер", "Майдан Софії".

Різдво, дитячі вірші, вірші для дітей, вірші Лесі Храпливої-ЩурВірші "З Новим Роком", "Різдвяна подорож", "Зірка", "Надворі темніє", "Хто це стукає: гур, гурр", "Різдво", "Новацьке Різдво", "В нас неділя", "Лічилка".

Вірші Лесі Храпливої-Щур, присвячені юнакам, що полягли в бою під КрутамиВірші Лесі Храпливої-Щур, присвячені юнакам, що полягли в бою під Крутами: "Крутянцям", "Крути", "Молитва".

Леся Храплива-Щур, вірші для пластового юнацтваВірші Лесі Храпливої-Щур: "Юнацький спів", "Ватра старших пластунок", "Святий Юрій", "Гори, гори, вогнику".


Останні коментарі до сторінки
«Твори Лесі Храпливої-Щур»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми