Перебуваючи в Києві, майстриня-писанкарка Ірина Михалевич презентувала порадник «Фарбування писанки. Природні барви» у дитячій бібліотеці імені Василя Симоненка (на запрошення майстрині-вишивальниці Тетяни Серебреннікової) та в музеї Івана Гончара (на запрошення Катерини Качур). Також Ірину запросили до участі в програмі на Українському радіо (програма «Український ракурс», радіоведуча – Галина Соломінська), а працівниками музею Гончара був відзнятий промо-ролик, в якому Ірина розповідає про те, чим буде корисний порадник читачам.
30 березня Ірина Михалевич презентувала порадник "Фарбування писанки. Природні барви", в якому майстриня щедро ділиться практичними знаннями і спостереженнями щодо використання рослинних барвників в писанкарстві. За "Енкциклопедією корисних та небезпечних рослин" присутні впізнавали рослини, які можуть фарбувати - давати той чи інший відтінок. Дізнались, що готові відвари впродовж терміну зберігання змінюють свої фізичні та хімічні якості навіть до втрати здатності фарбувати. Обговорили, де шукати природні барвники від ранньої весни до пізньої осені в умовах міста і в умовах природного ландшафту.
Далі всі присутні були мали змогу попрактикуватися у писанкарстві, адже пані Ірина приготувала майстер-клас з фарбування писанки у відварі бузини.
На фотоколлажах зафіксовано найцікавіші моменти майстер-класу Ірини Михалевич з фарбування писанки у відварі бузини у дитячій бібліотеці імені Василя Симоненка у Києві.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
На фото: Великодній ярмарок у музеї Івана Гончара у Києві.
На фото: майстри з Олександрії Дмитро Кудря (різьблення по дереву) та Ірина Михалевич (писанкарство) на Великодньому ярмарку, музей Івана Гончара, 31 березня 2018 року.
На фото: рукотвори майстра з Олександрії Дмитра Кудрі (музей Івана Гончара у Києві).
31 березня у просторі Музею Івана Гончара в рамках Великоднього ярмарку відбулася презентація порадника “Фарбування писанки. Природні барви” авторства Ірини Михалевич, дослідниці-писанкарки з міста Олександрія, що на Кропивниччині. На презентацію завітали зацікавлені кияни. Учасники заходу послухали розповідь писанкарки про те, як порадник пройшов шлях від блогу до паперової книжки, про особливості роботи з рослинними відварами, про дослідження та відкриття у сфері натуральних писанкарських барвників. Протягом зустрічі пролунало чимало запитань, що стосувалися фарбування природним. Після презентації пані Ірина провела для дорослих та дітей майстер-клас з фарбування писанки ягодами бузини. Учасникам майстер-класу було цікаво спостерігати за дією бузинового відвару. Серед молодших учасників був хлопчик Андрій. Писанку він писав вперше, і йому так сподобалося, що він встиг створити не одну, а дві роботи. По завершенню заходу всі бажаючі змогли придбати порадник із підписом авторки.
На відео: Розповідь про порадник "Фарбування писанки. Природні барви", 31 березня 2018 року, музей Івана Гончара, м. Київ.
* * *
На фото: ведуча програми "Український ракурс" Галина Соломінська.
Ведуча програми "Український ракурс", що на "УР-1" Галина Соломінська запросила пані Ірину на свою передачу. Говорили про історію писанки, походження звичаїв, рослинні відвари та порадник.
Слухайте цю цікаву розмову за посиланням: https://soundcloud.com/
На фото: майстриня-писанкарка Ірина Михалевич на Українському Радіо у Києві.
Дякуємо за надані матеріали пані Ірині та майстрині-вишивальниці Тетяні Серебренніковій.
Більше про писанку та писанкарство дивіться у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":
Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич