Марко Вовчок. Повісті (для дітей та дорослих)


На відео: документальний фільм "Марко Вовчок. Таємнича зірка".
 
 
Марко Вовчок (справжнє ім'я Марія Олександрівна Вілінська) - класик української літератури, прозаїк, поетеса, перекладачка. Вона - засновниця дитячої української прози і більше десятка інших жанрів в українській літературі.  Народилася Марія Вілінська 10 (22) грудня 1833 року в маєтку Єкатерининське Єлецького повіту Орловської губернії (Росія). Відлетіла у кращі світи у віці 73 років 28 липня (10 серпня) 1907 року в Нальчику (Кабардино-Балкарія). 
Письменниця стала "революційним новатором" української літератури, збагативши її безліччю нових жанрів і тем, невідомих до неї:
- української дитячої літератури - її розповіді "Кармелюк", "Невільничка", "Ведмідь", "Жили та були три сестри" і ін .;
- соціально-побутового оповідання ("Козачка", "Горпина", "Ледащиця", "Два сини");
- баладного оповідання ("Чари", "Максим Гримач", "Данило Гурч");
- соціальної повісті ( "Інститутка");
- психологічного оповідання та повісті ("Павло Чорнокрил", "Три долі");
- соціальної казки ("Дев'ять братів і десята сестриця Галя");
- художнього нарису ("Листи з Парижа") та ін.
Марко Вовчок прославила українську літературу на весь світ, ставши одним з найавторитетніших письменників всієї Європи, оскільки її твори ще за життя були перекладені на багато європейських мов (чеська, болгарська, сербська, польська, словенська, італійська, французька, німецька, англійська та ін.) і отримали величезну популярність. 
 
 
 
 
 
 
Марко Вовчок. Кармелюк. Казка, історична повість. Малюнки Миколи Стороженка
Історична повість про славетного ватажка селянського повстання на Поділлі 1813 - 1835 років Устима Кармалюка. Як і всі історичні художні тексти Марка Вовчка для дітей, казка написана яскраво і була дуже популярною у свій час.

Марко Вовчок. Інститутка. Повість"Інститутка" Марка Вовчка — перша в українській літературі реалістична соціально-побутова повість, яку Іван Франко назвав найкращою перлиною української літератури. Майстерно поєднавши напружений драматизм подій та внут­рішні переживання героїв, авторка надзвичайно правдиво показала, яких меж може сягати людське свавілля. Манірна легковажна панночка, що повернулася після навчання в Інституті шляхетних дів­чат у маєток своєї бабусі, згодом стає жорстокою повелителькою людських доль, що призводить до гос­трого соціального конфлікту. 


Останні коментарі до сторінки
«Марко Вовчок. Повісті (для дітей та дорослих) »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми