Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич: «Як це фарбує»


 

Один орнамент, а якою різною роблять писанку рослини. Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження, оповідки про писанки. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники в усі пори року.

Один орнамент, а якою різною роблять писанку рослини.

 

 

Ірина Михалевич

ЯК ЦЕ ФАРБУЄ


Якщо фарбують вовняну пряжу, то перед фарбуванням її занурюють у ванну з галуном.

Щойно пряжа потрапляє в гарячий барвник, його молекули зв'язуються з молекулами галуна, що вже є на пряжі.

Молекулам барвника легше приєднатися до галуна, ніж до "голого" волокна. Більше молекул барвника означає більше кольору. До того ж протравлювання вовни підвищить світло- та водонепроникність.

Так розповідає американка Майра, донька відомої ілюстраторки та дослідниці грибів (тема — фарбування грибами) Дороті Бібі.

Запрошую Вас на канал Майри: https://youtu.be/

Щоб рослини пофарбували куряче яйце, алюмокалієвий галун додають до вже готового відвару, тобто після того, як рослина прокипить, а саме яйце перед першим фарбуванням (а фарбувати писанку можна ж і в кілька кольорів підряд) недовго купають в оцті і аж тоді занурюють у теплий барвник. Рослинні відвари чудово фарбують писанки і в холодному стані.

Галун додавати не потрібно тільки до червоних барвників — цибулиння, марени красильної, червоного сандалу, кошенілі, деревини цезальпінії.

Про фарбування тканин різними галунами (так, вони бувають різні) писав ще Пліній Старший (23-79 роки після Різдва Христового). Активно користуються ним і сучасні люди — виготовляють косметику, консервують з його допомогою овочі, використовують в медичних цілях, ну, і фарбують пряжу та писанки. Галун у справі фарбування неможливо замінити оцтом чи кам'яною сіллю.

Писанкарство розвивалося тоді, коли людей оточували не так фабричні вироби, як природа.

Тому писанка, фарбована жагучо-яскравими штучними барвами, виглядає неприродно. Тож, приступаючи до традиційних орнаментів, добре повертатися до рецептів фарбування рослинами, щоб не бути врозтіч із традицією.

Більшість сучасних предметів чомусь яскраві, і ця яскравість не може не впливати на наше психічне здоров'я. Не думаю, що впливає то позитивно. М'які барви у нас все більше асоціюються з дитинством, з часом, проведеним у бабусиному селі.

Коли заходить мова про зелений колір, яку барву ми одразу уявляємо? Швидше за все, вона буде соковито-зелена. Ми не побачимо отой сизувато-зелений відтінок молодої цибулі, яку колись на прохання бабусі висмикували на городі. Бо те, що було колись, лежить на дні пам'яті і ми рідко з ним контактуємо. Однак варто нам побачити теплі барви — ми одразу повертаємося у казку.

 

 

Рослини вміють фарбувати яскраво. Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження, оповідки про писанки. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники в усі пори року.

Рослини вміють фарбувати яскраво.

 

М'які барви на писанці повертають нас у дитячу казку. Блог майстрині-писанкарки Ірини Михалевич. Дослідження, оповідки про писанки. Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич. Писанкарка Ірина Михалевич – про натуральні барвники в усі пори року.

М'які барви на писанці повертають нас у дитячу казку.

 

Рослини вміють фарбувати яскраво, і вміють фарбувати притишено. Залежить це від того, тепла чи холодна весна, чи часто йдуть дощі, як довго працює барвник, від накладання барв, барва залежить навіть від часу, коли була зібрана рослина. Дещо результат фарбування залежить і від нас самих, від нашого серця.

 

Тож зичу Вам, друзі, світлого настрою, гарних барв і тепла взаємин. Дякую, що читали.

 

Матеріали люб'язно надіслано майстринею спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Світлини – авторські.  

 

 

Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич

Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич
У цьому підрозділі відома українська писанкарка Ірина Михалевич розповідає про історію та символіку писанки, надає розвідку про "Сонячну колекцію" писанок Олени Пчілки, а ще — майстер-класи "Пишемо писанку без олівця" та кілька інших — про використання натуральних барвників. 

 

 


Останні коментарі до сторінки
«Писанкарські знахідки майстрині Ірини Михалевич: «Як це фарбує»»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми