Езопова байка "Орел, Ворона та Пастух"


ОРЕЛ, ВОРОНА ТА ПАСТУХ

Пас якось пастух овець на зеленій горі. Раптом з високості ринув на отару орел, ухопив кігтями ягня, шугнув з ним у небо й полетів на неприступну скелю, де мав гніздо.
Побачила те ворона й подумала:
«Бач, як легко здобув орел поживу! Чому б і мені так не зробити? Чим він кращий за мене? Хіба в нього розуму більше? Схоп-лю-но і я вівцю!»
Полетіла ворона до отари» покружляла над нею й кинулася на барана. Та коли вчепилася йому в спину, заплуталася в вовні і, замість злетіти разом із здобиччю, сама спіймалася, та так міцно, наче хто її прив'язав. Засіпалася ворона, забила крилами, щоби звільнитися. Але бараняча вовна обплелася круг її ніг і не пускала. Що дужче рвалася ворона, що більше старалася — то дужче заплутувалася.
Пастух, який сидів поблизу, почув биття крил і сказав собі:
—  Десь тут птах є... Чому він так тріпочеться? Піду-но гляну. Іде він, оглядає отару, аж бачить — ворона б'ється на баранячій спині.
—  Оце такі — здивувався пастух.— Що це ти,   пані  вороно, робиш із моїм бараном? В орла граєш, чи що? Ну, начувайся!
Схопив кумасю, виплутав з вовни та й повисмикував пір'я з крил. Потім прив'язав до гілки, а ввечері забрав додому. Його діти дуже зраділи, побачивши ворону.
—   Що це за птах, тату? Ми такого ще не бачили.
—  Це ворона. Але вона хоче стати орлом.
-—   Чому вона хоче стати орлом? — питає більший син.
—  Бо  побачила,   як  орел   полює,  то  й   забаглося  їй  полювати так само. А про те забула, що орел великий та дужий,  а вона — звичайний собі птах. Тому сьогодні й попалася.

За матеріалами: "Езопові байки". В переказі П. Цімікалі. Київ, "Веселка", 1972, малюнки А.Жуковського, стор. 107.


Останні коментарі до сторінки
«Езопова байка "Орел, Ворона та Пастух"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми