Дитячі вірші Андрія М'ястківського


Дитячі вірші Андрія М ястківськогоУсі діти від народження — поети. Так само, як і всі справжні поети на все життя лишаються дітьми. Тільки дитина та поет можуть довго-довго, сидячи навпочіпки, роздивлятися, як у духмяній траві вовтузяться мурахи, милуватися різьбленими пелюстками волошки, а в шумі черепашки, прикладеної до вуха, не лише чути шерех морських хвиль, а й відчувати на обличчі солоні бризки прибою. Єдина різниця між поетом і дитиною в тому, що поет не тільки чує, бачить, а й уміє образно розказати про бачене людям...
Саме до таких поетів, які вийшли з дитинства й не полишили його, належить Андрій Пилипович М'ястківський. Народився він 14 січня 1924 року в сім'ї селянина-чоботаря, при світлі каганця навчався грамоті, але дитинство його — це можна стверджувати!— попри всі нестачі та негоди було щасливе. Зеленокоса рідна Вінниччина щедро напувала майбутнього поета зі своїх джерел, і дитинно-довірливі очі його жадібно вбирали в себе земну красу, щоби згодом оддати її людям у щемкому й задушевному слові. Не випалила, не потолочила щире й лагідне серце поета й війна, котру він почав солдатом і солдатом переможно скінчив. По війні, після закінчення Тульчинської медичної школи, Андрій М'ястківський кілька років працював сільським фельдшером. А закінчивши Вінницький педінститут, вчителював у рідній Соколівці. Та художня література вабила до себе, і Андрій М'ястківський іде на редакторську роботу. Перша книжка письменника побачила світ у 1955 році. Їх у А. П. М'ястківського - кілька десятків. Романи й повісті, оповідання, новели, переклади з молдавської, білоруської та румунської мов  і, звичайно ж, поетичні збірки.
Не забував письменник і про маленьких читачів. Чудовим подарунком дітям стали його поетичні та прозові книжки: «Киця прокидається», «Яблука для мами», «Кличемо горличку», «Ходімо по райдузі», «Острів зеленого селезня», «Куди пішов дощик», «Через вогонь», «Фет Фрумос і Котигорошка» та багато інших.
Любов до пісні, до людини, до землі, що дала йому життя і прилучила до джерела поезії, позначається на всьому, що виходить з-під пера поета. Прочитайте його вірші, й ви пройметеся красою навколишнього світу, зрозумієте мову трав і дерев, збагнете життя лісу й саду і ще більше пристанете серцем до всього живого й сущого.  (Анатолій Костецький)

За матеріалами: М'ястківський Андрій. "Живе дзеркальце". Збірка віршів. Художник - Ольга Сосновська. Київ, Видавництво «Веселка», 1984.

 

 

----------------------

 

 

Андрій М'ястківський, вірші про зиму

Андрій М ястківський, вірші про зимуВіршики Андрія М'ястківського про зиму: "На льоду", "Іде дід через лід, "Метелиця", "Морозику, морозику", "Січнева ніч", "Випав сніг".

 

 

 

 

 

 

Вірші Андрія М'ястківського про весну

Вірші про весну Андрія М'ястківськогоВірші про весну від Андрія М'ястківського: "Весна", "Як весну я пам'ятаю", "Вечір дихає весною", "Котики-воркотики", "Пролісок",  "Ховай у шафу ковзани".

 

 

 

 

 

 

Андрій М'ястківський: вірші про літо

Андрій М'ястківський, вірші про літоВірші Андрія М'ястківського для діточок про літо: "Що травиці сниться", "Гречка", "Місяцю-красеню", "За селом", "Свято", "На острові зеленого селезня", "Стежка", "Дощова вода", "Хлипа липень", "Зелений червень".

 

 

 

Вірші Андрія М'ястківського про осінь

Вірші для дітей Андрія М ястківського про осіньВіршики Андрія М'ястківського про осінь: "Осінь", "Яблука для мами", "Вересень".

 

 

 

Вірші про ліс від Андрія М'ястківського

Вірші про ліс від Андрія М ястківськогоВіршики Андрія М'ястківського для дітей про ліс: "В бору", "А по лісі ходить страх", "Берізка", "Луна".

 

 

 

Вірші Андрія М'ястківського про дітей

Андрій М'ястківський, вірші про дітей. Сама в хаті. Казочка. Художник Оксана ЛисенкоВіршики Андрія М'ястківського про діточок: "Сама в хаті", "Казочка", "Братик", "Печу, печу папку".

 

 

 

 

 

 

Андрій М'ястківський - про тварин, птахів, риб та комах

Тваринний світ у віршах Андрія М'ястківського. Художник  Ольга СосновськаВіршики про тваринний світ від Андрія М'ястківського: "Цуцик", "У зайчика лапки", "Борсук", "Розмова з одудом", "Джміль", "Хочу коника", "Буслові імена", "Сом із соменятами", "Горобчик", "Чайка в чайки чаювала", "Жук", "ой сердитий", "Веселі музики", "Котусь", "Зайченятко в яму впало", "Хтось", "Білочка раденька", "Теля", "Як вродило просо", "Киця прокидається", "Бджілки", "Бджілчина казочка".

 

 

 

Колискова від Андрія М'ястківського "Хоче спати"

Колискова від Андрія М ястківського Хоче спати"Хоче спати гілка,
Хоче спати бджілка.
Хоче спати...
Хоче спати...
Спить..."

(Андрій М'ястківський)

 


Збірка дитячих віршів Андрія М ястківського Живе дзеркальцеДивіться чудову збірочку віршів Андрія М'ястківського: "Я напам'ять знаю",  "Живе дзеркальце", "Зеленому колоскові", "Рогачі", "Чук-чук-чукечки", "Пиріжки", "Казоччин подарунок", "Літак", "Босоніж", "Кульбабки", "Дві пісеньки для дощику", "Печу, печу папку", "Віник", "Вітрячок", "Туман", "Як дозріє льон у полі", "Із бабусиної казки", "Казочка з поля", "Коло", "Ми ліпили горщик", "Висока горобина", "Збудувала хатку", "Перекотиполе", "Слива", "Яблуко", "Огірок", "Де ходила кізка", "А ми поле попололи", "Переляк", "Зайчик місяця надгриз", "Веселочка", "Місяцю-красеню", "У саду".


Останні коментарі до сторінки
«Дитячі вірші Андрія М’ястківського»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми